Jump to content

Jak Polapac Sie Z Rozmiarami Opon - Cross

Dominik honda
 Share

Recommended Posts

Dominik honda

na starej oponie od crossa mam rozmiar 2.50-19 a na stronach internetowych nie ma takiego rozmiaru... sa typu 80/100-21    to moja czyli 2.50-19 bedzie miala jakie oznaczenie??

ja znalazłem tylko taki link. Ale pewnie szukajac głębiej znalazło by się jaki to jest rozmiar http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/sklep,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,2.50_19,1487,0,0,sz.html

Edit:
Tak na szybko nic znaleźć nie mogę na ten temat :sad2:

Edited by Broto (see edit history)

Dominik honda

ja opony to znajduje ale kazda ma inne oznaczenie rozmiru niz moja stara opona poniewa moja stara ma 2.50-19 a wszedzie sa jakies oznaczenia typu 70/100-19

Łukasz_Sob

Siema,masz MT hehe Miałem i ja,Rozmiar? Tam masz tak jak piszesz-T.J.

70/100-19

70-to całkowita szerokość opony wyrażana w milimetrach-czyli 7 centymetrów szeroka

100-To wysokość opony(od  felgi do gleby) wyrażana W PROCENTACH SZEROKOŚCI czyli 100% szerokości-wysoka na 7 centymetrów

19-Jak się domyślasz to średnica felgi w calach.

2.50 to były starsze oznaczenia objętości opony(czy jakoś tak)

Więc,to co podałeś 70/100/19 to jest rozmiar do ciebie

Jeśli coś skopałem to poprawcie mnie ;)

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE

Hej, jak masz oponę 2.5-19 to oznacza: 2.5 oznacza jej szerokość (opony) w calach. Cal ma 2,54 centymetra czyli masz oponę szerokości 6,35mm, a 19 to wielkość obręczy (tez w calach)  :smile: Musisz szukać opony o takim rozmiarze/szerokości. Podejrzewam że na 99% ta opona która podałeś wyżej czyli 70/100-19 będzie spoko pasować 70 to w tym przypadku (oznaczeniu) określa szerokość w milimetrach, 100 to jest profil (wysokość) opony określana procentowo w stosunku do szerokość czyli 100% tych 70mm szerokości, a 19 to rozmiar obręczy już w calach  :biggrin: Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem, jak by co to pisz, będę dalej próbował wyjaśnić.

Edit: heh SOBOL był szybszy ;)

Edited by michal_lc4 (see edit history)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel