Skocz do zawartości

Jak Polapac Sie Z Rozmiarami Opon - Cross


Dominik honda

Rekomendowane odpowiedzi

na starej oponie od crossa mam rozmiar 2.50-19 a na stronach internetowych nie ma takiego rozmiaru... sa typu 80/100-21    to moja czyli 2.50-19 bedzie miala jakie oznaczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem tylko taki link. Ale pewnie szukajac głębiej znalazło by się jaki to jest rozmiar http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/sklep,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,2.50_19,1487,0,0,sz.html

 

Edit:
Tak na szybko nic znaleźć nie mogę na ten temat :sad2:

Edytowane przez Broto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opony to znajduje ale kazda ma inne oznaczenie rozmiru niz moja stara opona poniewa moja stara ma 2.50-19 a wszedzie sa jakies oznaczenia typu 70/100-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,masz MT hehe Miałem i ja,Rozmiar? Tam masz tak jak piszesz-T.J.

70/100-19

70-to całkowita szerokość opony wyrażana w milimetrach-czyli 7 centymetrów szeroka

100-To wysokość opony(od  felgi do gleby) wyrażana W PROCENTACH SZEROKOŚCI czyli 100% szerokości-wysoka na 7 centymetrów

19-Jak się domyślasz to średnica felgi w calach.

 

2.50 to były starsze oznaczenia objętości opony(czy jakoś tak)

 

Więc,to co podałeś 70/100/19 to jest rozmiar do ciebie

 

 

Jeśli coś skopałem to poprawcie mnie ;)

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak masz oponę 2.5-19 to oznacza: 2.5 oznacza jej szerokość (opony) w calach. Cal ma 2,54 centymetra czyli masz oponę szerokości 6,35mm, a 19 to wielkość obręczy (tez w calach)  :smile: Musisz szukać opony o takim rozmiarze/szerokości. Podejrzewam że na 99% ta opona która podałeś wyżej czyli 70/100-19 będzie spoko pasować 70 to w tym przypadku (oznaczeniu) określa szerokość w milimetrach, 100 to jest profil (wysokość) opony określana procentowo w stosunku do szerokość czyli 100% tych 70mm szerokości, a 19 to rozmiar obręczy już w calach  :biggrin: Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem, jak by co to pisz, będę dalej próbował wyjaśnić.

 

 

Edit: heh SOBOL był szybszy ;)

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...