Skocz do zawartości

Okolice Łodzi Z 3-Latkiem (Do Ok.100Km Od Łodzi, Woda)


gary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

 

może ktoś ma doświadczenie i podzieli się informacją o tym, gdzie można pojechać z 3 letnim chłopcem na 1-2 tyg. urlopu?

Może być agroturystyka, może być domek byle woda do kąpieli była blisko, jakieś atrakcje w postaci placu zabaw, kałuży z wodą i piachu ;-) Będziemy mieć rower z fotelikiem więc wycieczki wchodzą w grę. Fajnie gdyby w nocy nie było imprez, a w soboty wesela w pobliskim budynku ;-) Odległość tak do 100km od Łodzi. Szukałem w pobliżu Jeziorska i Sulejowskiego ale straszą sinicą.

Jezioro Białe i Lucieńskie, Koszelówka - OK ale nie mam doświadczenia, a często gęsto płacę 100% za siebie i niespełna 3-letnie dziecko.

Urlop mogę wziąć tylko w lipcu więc już trzymam kciuki za pogodę.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

pozdrawiam

gary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronisławów - coś tam ciekawego mają, choć szczerze mówiąc nie wiem jak z atrakcjami dla takich małych dzieciaczków.

 

http://www.wodnikbronislawow.pl/wodnik/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=65

 

Niby są żaglówki, jest coś do pozwiedzania, ale nie wiem jak na tą chwilę z jakimś placem zabaw itp. Ogólnie szału nie ma ale jest blisko i jest woda.

 

Oprócz tego, nieco bardziej zdecydowanie, polecałabym Wawrzkowiznę - ceny może trochę za mocno urywają d*pę, ale za dziecko do 4 nie płacisz i ubaw po pachy - z tego co pamiętam są konie, mini zoo, place zabaw, boiska, plaża - to co dla dzieciaczka, a także wędkowanie dla taty i spa dla mamy :smile:

 

http://wawrzkowizna.com.pl/pl/home/uroki-wawrzkowizny

 

Jak coś jeszcze mi się przypomni godnego polecenia to dorzucę.

Edytowane przez jabioka (wyświetl historię edycji)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronisławów - coś tam ciekawego mają, choć szczerze mówiąc nie wiem jak z atrakcjami dla takich małych dzieciaczków.

 

http://www.wodnikbronislawow.pl/wodnik/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=65

 

Niby są żaglówki, jest coś do pozwiedzania, ale nie wiem jak na tą chwilę z jakimś placem zabaw itp. Ogólnie szału nie ma ale jest blisko i jest woda.

 

Oprócz tego, nieco bardziej zdecydowanie, polecałabym Wawrzkowiznę - ceny może trochę za mocno urywają d*pę, ale za dziecko do 4 nie płacisz i ubaw po pachy - z tego co pamiętam są konie, mini zoo, place zabaw, boiska, plaża - to co dla dzieciaczka, a także wędkowanie dla taty i spa dla mamy :smile:

 

http://wawrzkowizna.com.pl/pl/home/uroki-wawrzkowizny

 

Jak coś jeszcze mi się przypomni godnego polecenia to dorzucę.

Dzięki za tak szybki odzew. "Bronka" znam aż za dobrze z czasów okołostudenckich i z pewnych osobistych względów wolałbym tam nie jechać...

Popatrzę na Wawrzkowiznę, bo pierwsze słyszę :-) Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybki odzew. "Bronka" znam aż za dobrze z czasów okołostudenckich i z pewnych osobistych względów wolałbym tam nie jechać...

Popatrzę na Wawrzkowiznę, bo pierwsze słyszę :-) Dzięki!

 

 

No Bronisławów każdemu kojarzy się raczej mocno alkoholowo i imprezowo, dlatego napisałam, że szału nie ma. A jeśli chodzi o Wawrzkowiznę - całe dzieciństwo jeździłam tam z dziadkami, ze swoim dzieckiem jeszcze nie byłam, ale od wielu osób słyszę, że z roku na rok coraz lepiej tam.

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popatrzę na Wawrzkowiznę, bo pierwsze słyszę :-) Dzięki!

 

Dobry pomysł :smile: My byliśmy trochę przypadkowo przejazdem 2 lata temu :P Bardzo fajny ośrodek :smile: 

 

Są tam domki i pawilon z tego co pamiętam :smile: Dodatkowo zalew, mała plaża a nawet zjeżdżalnia :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Przyjezierze http://www.przyjezierze.pl/o-miejscowosci.html tylko że tam jest ze 150km ale autostradą. Jak na jezioro to całkiem duża plaża, czysta woda wycieczek sobie tam nie robiłem ale jakieś lasy są do okoła :smile:

 

 Szczerze mówiąc to była moja pierwsza myśl, ale zasugerowałam się prośbą o miejscówkę do 100km :smile: Poza tym osobiście uważam, że dla 3latka wielkiej frajdy tam nie ma. Na wypad ze znajomymi lub ze starszym dzieckiem - wypas, a tak to tylko tyle, że plaża, woda i las, oprócz tego atrakcje "barowe" jak nad morzem. Choć klimat wysoce urokliwy :smile:

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Przyjezierze http://www.przyjezierze.pl/o-miejscowosci.html tylko że tam jest ze 150km ale autostradą. Jak na jezioro to całkiem duża plaża, czysta woda wycieczek sobie tam nie robiłem ale jakieś lasy są do okoła :smile:

 

Byłem tam kilka razy i w mojej opinii bardziej przypomina imprezowe Mielno, niż jakąś spokojniejszą mieścinę.

Polecałbym Ślesin, z Łodzi ok. 130km. Jest dużo spokojniej, i atrakcji nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że tam imprezowo ale w sumie tylko na głównej ulicy a w domkach cisza a przynajmniej ja tak trafiłem. Nie mam dziecka więc myślałem że woda, plaża i wycieczki jakieś rowerowe jest wystarczającym wypasem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam okolice Płocka (Koszelówka, Białe i Lucień) - największy tłok jest w Koszelce, są tam w sumie 2 ośrodki  - Zacisze i Zacisze Bis, ze 2 pola namiotowe i pewnie znajdzie się kilka kwater. W sezonie przyjeżdża sporo kolonii. Wesela też sie trafiają w Zaciszu BIS. Ośrodki raczej przaśne. Z atrakcji: to możliwośc wypożyczenia, rowerów wodnych, kajaków. Jest placyk zabaw ze zjeżdżalnią wodną. Po drugiej stronie jeziora jest Ośrodek Zdwórz - dawno tam nie byłem, pamietam że można tam chyba wynająć domek.

Lucień - mniej ludu. Jest jeden ośrodek - ja go zawsze nazywałem Okrąglaki (2 okrągłe budynki) + domki do wynajęcia. Mozna chyba wypożyczyć jakiś rower wodny. Woda w jeziorze zdecydowanie czystsza niż w Koszelce. Na terenie ośrodka pewnie jest jakaś infrastruktura dla dzieci, ale nie jestem pewien.

Białe - najczystsza woda. Jest chyba tylko jeden ośrodek z domkami. Reszta to prywatne domy. Ja jeździłem tam zawsze do kumpla na działkę letniskową. Dla mnie to najlepsza miescówka do imprez, ale wyjazd z młodym to chyba nie będzie najlepszy pomysł - nie bedzie tam zbyt wiele atrakcji.

 

Wszystkie miejscówki są otoczone lasami, więc jest gdzie pojść na spacer.

W Zdworzu zdaję się w lipcu bywały zloty Yamaha Virago.

 

A no I dojazd jest całkiem niezły, A1 zjazd za Kutnem i 20 -25 i jesteś.

 

Powodzenia

www.antybrowar.pl

facebook.com/antybrowar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wawrzkowizne to polecam ale radze już się zakręcić za wolnym domkiem bo w sezonie ciężko jeśli chodzi o weekend. Jest jeszcze mini zoo, wypożyczalnia sprzętu wodnego 

 na terenie ośrodka. Rowerem też można pojeżdzić po lasach choćby do drugiego sąsiedniego ośrodka słok.Wadą jest brak nocnego(ogólnie jakiegoś sklepu w okolicy) są tylko bary szybkiej obsługi. Polecam na max 5 dni później się zanudzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, dzięki! @Jabioka - Wawrzkowizna zarezerwowana na 5 dni, faktycznie cenka "opada" ale od 3 lat nie miałem urlopu więc można zaszaleć. Dzięki za ten namiar.
Na drugą połowę lipca, rozejrzę się za czymś w Ślesinie - no chyba, że ktoś jeszcze podrzuci coś ciekawego.

 

Forumowicze to jednak forumowicze!  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, dzięki! @Jabioka - Wawrzkowizna zarezerwowana na 5 dni, faktycznie cenka "opada" ale od 3 lat nie miałem urlopu więc można zaszaleć. Dzięki za ten namiar.

Na drugą połowę lipca, rozejrzę się za czymś w Ślesinie - no chyba, że ktoś jeszcze podrzuci coś ciekawego.

 

Forumowicze to jednak forumowicze!  :biggrin:

 

Życzę Wam przyjemnego wypoczynku i daj znać po powrocie jak było ;)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...