Skocz do zawartości

30Km/h W Centrum - Czerwcowe Konsultacje


Koper

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wróciłem z wczasów.Niestety 2 tyg na Seszelach odwołane, więc wylądowałem na 4 dni w  Zgorzelcu. Też całkiem fajnie. Podczas tych wczasów załapałem się na fakultatywną wycieczkę do Görlitz, gdzie na żywo i w praktyce widziałem wiele ZONE 30, a nawet ZONE 20. Subtelna różnica polega jednak na tym, że mieszka tam z 60tys mieszkańców, i ulice te nie należą do obleganych przez ludzi, którzy próbują dostać się do pracy lub z pracy. Wiem, że tego typu rozwiązania są w wielu innych europejskich miastach i może nawet dodałyby urokowi naszemu centrum, jednak można to robić PO TYM jak kierowcy będą mogli jeździć do domu innymi trasami, bo nikt dla przyjemności po Tuwima nie jeździ :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jadąc do roboty 4oo, zwolniłem sobie do 50... potem do 30... i kurde myślałem że stoję ;) przerywany pas ledwo się przesuwał :smile:

te przepisy i tak będą dla mnie o kant du...y potłuc, bo nikt nie będzie tego respektował (za wyjątkiem kolegów niebieskich oczywiście ;)).

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i tak będą dla mnie o kant du...y potłuc, bo nikt nie będzie tego respektował (za wyjątkiem kolegów niebieskich oczywiście ).

Problem Jacku w tym, że nie masz racji. Aby zmusić nas by respektować te durne przepisy zrobią z 30 progów zwalniających przed każdymi pasami i będziesz miał wybór:

1) Zwalniać i dostosować się do absurdu

2) Jechać szybciej i niszczyć sobie zawieszenie

3) Nie jeździć...

...tak czy inaczej pieszo-rowerowa chołota, zielone niedoroby i chołota z urzędu (ta część przyjazna wprowadzeniu strefy) wygrają.

 

Nie wiem czy nasz sprzeciw w urzędzie podczas omawiania planu rozwoju miasta miał jakiś sens. W każdym razie byłem tam by zapobiec tym absurdom. Byłem i pójdę jeszcze raz...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska krajem absurdu ;) faktycznie.. nie zdziwię się jak sypną progami.. i jeszcze za nasze $ :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest tak, że my wybieramy rządzących a oni robią co chcą? Odpowiedź jest prosta ale ja mam na myśli coś innego a mianowicie czemu w ich głowach jest takie przekonanie, że 'mogą wszystko'? Wydaje mi się, że z takiego samego powodu. Niska aktywność społeczna. Większość społeczeństwa jest bierna. Nie podoba im się wiele rzeczy ale nie robi nic aby to zmienić a przecież można sobie przypomnieć sprawę ACTA kiedy głośno powiedziane NIE zatrzymało ustawę.

Średnio to wygląda w naszym wydaniu bo czas, bo zaangarzowanie itd. tylko, że w tym całym systemie wybierając włodarzy nie powinniśmy się martwić o ich 'problemy z alko' jak pisał kolega na początku czy jawne mycie ręki przez rękę lub po prostu brak kompetencji do podejmowania przez nich decyzji, za które ja płacę, pan płaci i pani płaci :smile: wszyscy płacimy.

CENTRUM UBEZPIECZEŃ ul. Snycerska 1 róg ul. Zachodniej i Limanowskiego, Tel: 693 188 184

motocykle, samochody, mieszkania, domy, firmy, OC podróżne, polisy na życie, NNW i motocykle

 

Służymy Wam również doradztwem, także dzwońcie, piszcie jeśli tylko macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w spr. ubezpieczeń. nasze.ubezpieczenie@gmail.com

 

ZAPRASZAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mianowicie czemu w ich głowach jest takie przekonanie, że 'mogą wszystko'?

1) Bo nie możemy ich odwołać w trakcie kadencji.

2) Bo nie ma odpowiedzialności za wprowadzone ustawy (odpowiedzialność ewentualnie może być za związane z nimi łapówki)

3) Bo to Polska...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wprowadzać ograniczenia skoro tu i tak się szybciej nie pojedzie? Dzisiaj to nawet 10 a nie tylko 30........

Jak zrobią tempo 30 i wybudują progi zwalniające to nawet o 2:00 nad ranem będziesz musiał jeździć te 30. Zabiją to miasto...

W dzień średnia prędkość wynosi 31 km/h. Przy czym jest to ŚREDNIA więc jest mocno zawyżona przez godziny nocne i wieczorne. Jak zrobią strefę Tempo 30 to średnia spadnie do jakichś 12 km/h :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Urzędnikom w ZDiT się nudzi... bardzo się nudzi...
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/946683,piotrkowska-w-lodzi-bedzie-jednokierunkowa,id,t.html

"Zarząd Dróg i Transportu przyznaje, że po zakończeniu remontu Piotrkowskiej (czerwiec 2014) chciałby wprowadzić na niej nową organizację ruchu. Taką, która zwiększy bezpieczeństwo. "

"Głównym ich celem ma być przystopowanie aut pędzących po Piotrkowskiej - wyjaśnia Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w ZDiT."

"Drogówka przyznaje, że ograniczenie prędkości do 20 km/h, które do tej pory obowiązywało na Piotrkowskiej, nie było przestrzegane."

"Nie zapoznałam się jeszcze z projektem takiej organizacji ruchu, więc nie chcę jej oceniać. Z zasady każde rozwiązanie, które ma zwiększyć bezpieczeństwo, jest słuszne - uważa Marzanna Boratyńska, młodszy aspirant z drogówki."

069.jpg

Edytowane przez Koper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słusznie napisał w komentarzu: jedyne auta przekraczające prędkość na Pietrynie to były pędzące karetki i auta straży miejskiej oraz policji.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby kogoś interesował efekt czerwcowych konsultacji to na tej stronie, na dole czerwonym drukiem jest odnośnik do pliku pdf z raportem, a także komentarzami Hanki.  http://www.uml.lodz.pl/samorzad/konsultacje_spoleczne/konsultacje_spoleczne_dotyczace_dylematow_transportowych_miasta_lodzi_zdefiniowanych_dla_potrzeb_opracowania_pod_nazwa_aktualizacja_studium_systemu_transportowego_dla_miasta_lodzi

 

Jeśli komuś będzie się chciało przez niego przebrnąć to zobaczy, jak tendencyjny charakter mają wszystkie "pomysły".

Winę za to ponosimy jednak my.

W trakcie konsultacji wypełniono 37 ankiet (do pobrania i wypełnienia elektronicznie, nie wychodząc z domu). około 25 z ankietowanych sądząc po odpowiedziach najchętniej spaliłoby wszystkie samochody i motocykle razem z ich kierowcami. Łatwo policzyć, ze ich głos w tych konsultacjach był najliczniejszym, więc siłą rzeczy najbardziej branym pod uwagę. Oznacza to mniej więcej tyle, że gdyby 0,1% naszego forum zrobił sobie małą przerwę w pierdzeniu w fotel i poświęcił kilka minut na wypełnienie ankiety, głos społeczeństwa mógłby być bardziej zrównoważony. (Nie mówiąc już o sytuacji, w której nawet 40 forumowiczów wypełniłoby ankiety...) Efekty tego najgorszego grzechu, grzechu zaniechania macie na 40 stronach pisma opatrzonego logiem UMŁ, a sprowadzają się do linczu, zakazów, obostrzeń, podwyżek i innych plag egipskich, których beneficjentami mamy zostać my, kierowcy :smile:

Ciekawostka druga: Hanka odniosła się również do pomysłów rzuconych przez uczestników konsultacji, które w większości miały sens i mogłyby umilić życie i pieszym i kierowcom i cyklistom. Po lekturze jej odpowiedzi żałuję, że nie udało się zebrać wystarczającej liczby głosów potrzebnych do rozpisania referendum, bo parafrazując JarKacza powinna się nazywać Hanna "Nic się nie da" Zdanowska. Okazuje się między innymi, że liczniki przy światłach są zbyt trudne, zielona fala może będzie, ale dla transportu zbiorowego itp itd. 

Mimo małego spoilowania zachęcam do lektury raportu, znajdziecie w nim jeszcze wiele wesołych pomysłów i anegdotek, a także ślady obecności na konsultacjach (nielicznej, ale zawsze) reprezentacji motocyklistów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos zwalniania...

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/972583,tak-drogowcy-spowalniaja-ruch,2,id,t,sg.html#galeria-material

 

Ktoś już sprawdzał jak się fajnie po tym jeździ w deszczu?

 

Edytowane przez Naem (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...