Skocz do zawartości

Nierowno Wyciągniety Łańcuch


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jeśli oryginał ma przód 15zębów tył 43 łańcuch 108 ogniw, to jeśli kupiłbym zębatkę na tył np. 45 zębów to o dwa ogniwa na łańcuchu muszę mieć więcej?

Zależy od tego jaki łańcuch zakupisz (jaka podziałka). Skoro wymieniasz łańcuch to zębatki też by się zadało. Jeżeli tak to długość łańcucha w sklepie dobiorą Ci pod zębatki, więc nie ma co zawracać sobie głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście zmieniam łańcuch i zębatki, chyba zostanę przy standardowych przełożeniach, kupie albo w stacjonarnym sklepie bądź allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara :-)w dimpolu jak ogarniam pamiecia to brali" paczyslawa" za wymiane calego napedu lecz glowy nie dam.

Tylko kuzwa did nie daje gwarancji na naped zakuty inna zakuwarka niz ichny wyrob,tak kiedys ktos mnie poinformowal :-)jezeli to prawda to masakra jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko kuzwa did nie daje gwarancji na naped zakuty inna zakuwarka niz ichny wyrob,tak kiedys ktos mnie poinformowal :-)jezeli to prawda to masakra jakas.

 

Nie wiem czy to nie chodziło o didowski łańcuch rozrządu ale też nie pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak poznają, że łańcuch był zakuty "ich" zakuwarką? napęd zmienię sam, to przyjemność, ew zakuje go gdzieś, powiedzcie mi zdjęcie wahacza to nie jest duży problem? - po prostu tego nie robiłem. No i nowy napęd na wstępie smaruje i ustawiam według regulacji naciągu w wahaczu tak samo po obu stronach - ta sama ilość kresek na wskaźniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powiedzcie mi zdjęcie wahacza to nie jest duży problem

 

Trudność to pojęcie względne, jeżeli masz wprawę to 10 min od momentu wjechania do garażu :smile: . Jeżeli nie robiłeś tego wcześniej to lepiej na spokojnie z manualem żeby niespodzianek nie było. Przyda Ci się klucz dynamometryczny.

 

 

 

No i nowy napęd na wstępie smaruje i ustawiam według regulacji naciągu w wahaczu tak samo po obu stronach - ta sama ilość kresek na wskaźniku

Nowy łańcuch jest już nasmarowany. Dajesz smar tylko na ogniwko, które będziesz zakuwał. Reszta tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...