Skocz do zawartości

Nierowno Wyciągniety Łańcuch


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nierówno wyciągnięty łańcuch w swoim motocyklu, podczas regulacji łańcucha w jednym miejscu jest luźniejszy a po przekręceniu koła robi się bardzo naprężony stad też ustawiam go w tym najbardziej naprężonym miejscu ale później znowu jest luźniejszy. Myślę na wymianą tego łańcucha oczywiście cały zestaw, trochę zaboli mnie kieszeń ale jak to jest u Was? można tak jeszcze jeździć? Łańcuch na regulacji ma już 3/4 naciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo że w jednym miejscu był napięty jak baranie jajca a reszta obrotu luźny, wiadomo że naciąg ustawiać w najciaśniejszym miejscu, mechanik mi powiedział że łańcuchy zawsze tak się wyciągaja i jak jest już duza róznica to jest stan krytyczny.Przejeżdziłem tak cały sezon tuż po kupnie i niestety ale przez zbyt luzny łańcuch zurzyły się gumy zabieraka, więc pózniej doszły większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy zabieraka mają lekki luz ale to normalne nie będę ich wymieniał, hmm duża różnica cieżko to przecież zmierzyc, no ale roznica jest obecny łancuch to did 510 i nie wiem czy latac na tym czy nie, bo zawsze powyzej 150km/h mysle o łańcuchu;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przelatałem tak cały sezon i nie oszczędzałem moto, a decyzja nalezy do ciebie oczywiscie. po załozeniu nowego napędu dostałem poradę żeby co jakiś czaś zmieniać naciąg raz lużniej raz ciasniej wtedy łańcuch będzie wyciągał się równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, u mnie na naprężeniu jest różnica 1-1,5 cm pomiędzy najciaśniejszym a najluźniejszym miejscem. Regulowałem ostatnio ze 30 min bo wydawało mi się, że za ciasno ale jak powiedział mechanik łańcuchy tak mają. Na szczęście mój by na gwarancji i dostanę za niego nowy :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też kiedyś o zapince myślałem,w sklepie powiedzieli mi "weź przestań,to nie WSK"

Co racja to racja, ja w moim Zippie mam zapinkę, ale to nie taki łańcuch, nie takie naprężenia i nie takie prędkości ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie tak jest, czy jak będę kupował łańcuch to może być z zapinką?

Zakuwka pewniejsza o niebo szczególnie dla moto pow 100KM..  Przy zaciskaniu (jeżeli sam będziesz robił) nie przesadź z siłą tak żeby po podniesieniu i puszczeniu łańcucha na zakutym ogniwku wrócił on do swojego naturalnego położenia a nie pozostał zakrzywiony w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli uda się kupić zakuty to musze ściągnąć wahacz żeby go założyć?

TAK

 

 

 

jaką firmę polecacie? DID RK?

 

Zależy od modelu ale w Twoim przypadku wybierz aktualnie tańszy, oba są b. dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie myślałem o większej zębatce na tył nie dużo ale trochę, tylko żeby wtedy wszystko mi pasowało? jeśli oryginał ma przód 15zębów tył 43 łańcuch 108 ogniw, to jeśli kupiłbym zębatkę na tył np. 45 zębów to o dwa ogniwa na łańcuchu muszę mieć więcej?



...np Dimpolu pewnie za 15 - 20 zł Ci zakują na poczekaniu wiec nie wiem czy Ci się opłaca kombinować.

gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK nie jest gorszym łańcuchem, jeżeli już to porównywalny jak nie lepszy czasem przy przereklamowanym didzie.

Nie pamiętam czasem czy RK nie jest już fabrycznie spięty, to byś musiał dopytać w sklepie.



 

 

gdzie to jest?

 

Przy Castoramie na Jana Pawła / Włókniarzy (tak jak skręcasz do Praktikera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...