Skocz do zawartości

Klucz Dynamometryczny


Majka11

Rekomendowane odpowiedzi

szukam klucz w oko wpadł mi taki zestaw

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-elektroniczny-27-135-nm-neo-i3220686996.html

 

i

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-4-6-30-nm-jonnesway-fvat-i3244842760.html

 

jakieś opinie ? większych wart niż 135 nm w moto nie ma 

bardziej hobystyczno  garażowe dłubanie może kiedyś pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do elektronicznych podchodzę sceptycznie. Miałem okazje poużywać elektroniczną suwmiarkę i szybko poleciała do śmieci :smile: . Czasem też może się pojawić problem z dojściem do śruby przez taką cyfrowa nakładkę. 

Co do momentów to tradycyjnie używam dwóch kluczy 5-25 i 13-108. Większe siły to już na oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 takie klucze jak z drugiego linku z wieloma nakladkami, wszystko metalowe wiec nie zlamal sie jeszcze, nie ufam elektronice i plastikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeje kotleta.

Co polecicie, jonnesway, proxxon?

Zakres momentu mały od 5 do 30Nm

Klucz do użytku własnego.

Co kupić w dobrym stosunku jakość/cena i mieć spokojne sumienie.

Miałem już urwaną świecę w głowicy wolę małe średnice kręcić dynamometrem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę sobie kupić ale ja będę całował w Proxona. Zbyt dużo rzeczy poszło do kosza innych firm więc jak to mówią "nie stać mnie na tanie rzeczy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden duży dynamometr 40-250Nm ale drobnych spraw nim nie załatwię.

Szczerze mówiąc proxon yato czy jonnesway to jedynie trochę lepsza chińszczyzna...

Yato muszę pochwalić za bity wszelkiego rodzaju to jest 1 liga wytrzymują pneumata.

Dobre marki to draper, stahlwille, gedore, hazet, stanley, ale kupno małego klucza tych firm to wydatek 700+ co zupełnie mija się z celem zakupu.

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Stanley jest lepszy od Proxona to proponuję zmianę dostawcy. Z Proxona nic mi się nie rozwaliło a Yato to połowa rzeczy i "zostawiłem córce do naprawy roweru ". Jonessway w 2004 roku cała firma na tym pracowała i na Becie nic się z tym nie działo.

Za 700zl kupiłbym 3Proxxona w różnych przedziałach. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanleya kupiłem ale dawno temu huh gdzieś w 2003 roku i chodzi do dziś, a trochę śrub kręci. Może wtedy były lepsze bo dziś to rzeczywiście firmy niegdyś super obecnie są bliskie dna...

Miałem też 2 klucze mały i duży firmy wera, to była klasa na tyle wysoka, że spodobała się złodziejom :blink:

Chyba zakupie tego proxona 6-30Nm netto 200zł wyjdzie do sporadycznego użytku wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proline też jest dobry :smile: Polecam podjechać na Łęczycką do Metalpolu ,a znajdziesz coś dla siebie ,albo do Motexu na Gdańską-  posiada cały osprzęt do warsztatu samochodowego- naprawdę pokaźny asortyment. Wchodząc do sklepu trzeba się przygotować ,żeby nie kupić więcej niż się zakładało  :laugh2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie odkręciła mi się nakrętka zaznaczona na zdjęciu, czy to mogło spowodować rozregulowanie klucza ?
24g12t4.jpg

Edytowane przez eramus (wyświetl historię edycji)

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sprawdzić , weź pożycz inny dokręć coś z daną siła i zobacz jak się ma to do twojego ,albo nastaw na taką samą wartość NM jaką ostatnio coś dokręcałeś i sprawdź :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem i kupiłem nowy :smile: W Lidlu na ul Tomasza Zana sa po 59zł

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...