Jump to content

Klucz Dynamometryczny

Majka11
 Share

Recommended Posts

szukam klucz w oko wpadł mi taki zestaw

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-elektroniczny-27-135-nm-neo-i3220686996.html

i

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-4-6-30-nm-jonnesway-fvat-i3244842760.html

jakieś opinie ? większych wart niż 135 nm w moto nie ma 

bardziej hobystyczno  garażowe dłubanie może kiedyś pro

Łukasz_Sob

Pierwszego nie używałem,ten drugi po czasie potrafił sie rozkręcać(z doświadczenia a nie z opini)

Ja ma jonseway,ale metal,zresztą nie wiem czy plastika już nie wycofali

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE

Lord Vader

Ja do elektronicznych podchodzę sceptycznie. Miałem okazje poużywać elektroniczną suwmiarkę i szybko poleciała do śmieci :smile: . Czasem też może się pojawić problem z dojściem do śruby przez taką cyfrowa nakładkę. 

Co do momentów to tradycyjnie używam dwóch kluczy 5-25 i 13-108. Większe siły to już na oko ;)

Mam 2 takie klucze jak z drugiego linku z wieloma nakladkami, wszystko metalowe wiec nie zlamal sie jeszcze, nie ufam elektronice i plastikom

• 3 years later...

Odgrzeje kotleta.

Co polecicie, jonnesway, proxxon?

Zakres momentu mały od 5 do 30Nm

Klucz do użytku własnego.

Co kupić w dobrym stosunku jakość/cena i mieć spokojne sumienie.

Miałem już urwaną świecę w głowicy wolę małe średnice kręcić dynamometrem....

Też muszę sobie kupić ale ja będę całował w Proxona. Zbyt dużo rzeczy poszło do kosza innych firm więc jak to mówią "nie stać mnie na tanie rzeczy "

Ja mam jeden duży dynamometr 40-250Nm ale drobnych spraw nim nie załatwię.

Szczerze mówiąc proxon yato czy jonnesway to jedynie trochę lepsza chińszczyzna...

Yato muszę pochwalić za bity wszelkiego rodzaju to jest 1 liga wytrzymują pneumata.

Dobre marki to draper, stahlwille, gedore, hazet, stanley, ale kupno małego klucza tych firm to wydatek 700+ co zupełnie mija się z celem zakupu.

Edited by crazyy (see edit history)

No jeśli Stanley jest lepszy od Proxona to proponuję zmianę dostawcy. Z Proxona nic mi się nie rozwaliło a Yato to połowa rzeczy i "zostawiłem córce do naprawy roweru ". Jonessway w 2004 roku cała firma na tym pracowała i na Becie nic się z tym nie działo.

Za 700zl kupiłbym 3Proxxona w różnych przedziałach. :smile:

Stanleya kupiłem ale dawno temu huh gdzieś w 2003 roku i chodzi do dziś, a trochę śrub kręci. Może wtedy były lepsze bo dziś to rzeczywiście firmy niegdyś super obecnie są bliskie dna...

Miałem też 2 klucze mały i duży firmy wera, to była klasa na tyle wysoka, że spodobała się złodziejom :blink:

Chyba zakupie tego proxona 6-30Nm netto 200zł wyjdzie do sporadycznego użytku wystarczy.

Proline też jest dobry :smile: Polecam podjechać na Łęczycką do Metalpolu ,a znajdziesz coś dla siebie ,albo do Motexu na Gdańską-  posiada cały osprzęt do warsztatu samochodowego- naprawdę pokaźny asortyment. Wchodząc do sklepu trzeba się przygotować ,żeby nie kupić więcej niż się zakładało  :laugh2:

Generalnie jedna zasada nie zostawiać klucza "nastawionego" o tym trzeba pamiętać wtedy może i marketowy trochę podziała:)

• 3 months later...

Panowie odkręciła mi się nakrętka zaznaczona na zdjęciu, czy to mogło spowodować rozregulowanie klucza ?
24g12t4.jpg

Edited by eramus (see edit history)

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Mógł się rozregulować.

Tego się właśnie obawiałem

Łatwo sprawdzić , weź pożycz inny dokręć coś z daną siła i zobacz jak się ma to do twojego ,albo nastaw na taką samą wartość NM jaką ostatnio coś dokręcałeś i sprawdź :P 

Oddałem i kupiłem nowy :smile: W Lidlu na ul Tomasza Zana sa po 59zł