Skocz do zawartości

Niestabilność Przedniego Koła W Zakręcie.


panfillo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Ostatnimi czasy próbuje coś tam się w końcu przechylać w zakrętach i mam poważna przeszkodę. Otóż jak już łapie jakiś większy przechył to mam wrażenie, że przednie koło jakby się uślizgiwało, może troszkę wężykowało. W każdym razie jest to na tyle nieprzyjemna sytuacja, że ogranicza moje chęci nauki jazdy na kolanie  :riding:

Co to może być? Czy to jakiś f*ck-up z widelcem/kołem czy może ręce mi się trzęsą ze strachu i takie kwiaty wychodzą?

 

Jeśli ktoś miał podobny przypadek w Swojej karierze to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze stan opony, jeżeli będzie ok to szukaj przyczyny w ustawieniach i szczelności amorów

Dokładnie.Miałem to samo co ty,gdy przednia opona miała za małe ciśnienie.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz połowę zawieszenia itp daj komuś karnąć, kto się lęków już wyzbył :smile:

Bardzo często szuka się przyczyny a ona jest tam gdzie  Majka11 napisał :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma ubiegłoroczna pirelli sport deamon rocznikowo 2011 jednak założona w ub. sezonie i przelatane było na niej jakieś 1000km max. Łozysklo wymienione 2 sezony temu. Nie przycina, nie puka ogólnie igła.

Czy może to być stan oleju w lagach, ewentualnie jego gęstość? Nomen omen olej wymieniony w czerwcu 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w tym sezonie, ale z tyłem. Przy dużych pochyłach ślizgała się. Tyle, że lęku przed zejściem na kolano nie mam, więc zacząłem szukać przyczyny w samej oponie - d*py nie urywa mieszanka, bo to tylko Pilot Road 1, ale jak się okazało ciśnienie o połowę za niskie  :laugh2: Napompowałem do wartości przewidywanej przez producenta i teraz składa się aż miło :smile: Sprawdź więc ciśnienie (skontroluj), tylko uważaj podczas pierwszej godziny jazdy po napompowaniu, iż zmiana wartości ciśnienia była tak kolosalna, że o mało się nie wywróciłem na pierwszym zakręcie  :riding:

 

Masz regulację przedniego zawieszenia? - Nie pamiętam jak jest w CB500, ale możliwe, że nie więc warto sprawdzić twardość/lepkość oleju w zawieszeniu, bo jak się kołyszesz jak na statku, to będziesz miał zawsze pod górkę.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy może to być stan oleju w lagach, ewentualnie jego gęstość? Nomen omen olej wymieniony w czerwcu 2011.

 

Jesteś pewien, że wlana jest ta sama ilość ml w jedną i druga lagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest bo sam tego nie robił inaczej by nie pytał

zacznij od tego żeby ktoś obcykany CI sprawdził jak się szpej prowadzi

choć te gumy co masz to też lipton to taki  rzeczy bo laczki turystyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki moto taka guma. Mimo że model turystyczny czy jak tam, zapewne nie każdemu właścicielowi turystyka funduje takie zachowanie w zakrętach. Poza tym uwazam, źe do cebuli nie potrzebuje ultra slicków. Jesli chodzi o kolano to oczywiscie przesadzilem, jednak chodzi mi o nabycie doświadczenia w pochylaniu sie na szybkich łukach i zakrętasach. Do rzeczy, póki co umówiony jestem jutro w Profi na diagnoze. Mam nadzieje, poznać jakiś powód tego zachowania. A na razie sprawdze ciśnienie i dostosuje sie do fabrycznych wartości, no może troche więcej dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziś pośmigałem i problem oczywiście nie zniknął ale... zauważyłem, że na zakrętach 90 stopni, które pokonuje się stosunkowo szybko, nie mam w ogóle takich odczuć jak na szybkich, dłuższych łukach, a pochyły podobne przecież.  Może faktycznie ktoś się powinien najpierw przejechać ta bryką bo może ja sadze jakieś kwiaty Swoim brakiem umiejętności a zganiam na roMbek u spódnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako drugi amor skrętu, o ile jest.

W CB 500 ?!

 

Dlatego piszę, o ile jest.

Nie ma - to jeden element mniej do zj**...ania...:biggrin:

 

zauważyłem, że na zakrętach 90 stopni, które pokonuje się stosunkowo szybko, nie mam w ogóle takich odczuć jak na szybkich, dłuższych łukach, a pochyły podobne przecież.

 

Słuchaj Panfillo, a może powinieneś trochę zwalniać na zakrętach:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchaj Panfillo, a może powinieneś trochę zwalniać na zakrętach:lol:

 

Hahaha  :hihi:

 

A tak poważnie. W kółko pierdnąłem powietrzem, ciut za mało było. W Profi usłyszałem raczej pochlebne opinie na temat mojego moto. Zatem pewnie się obsrywam na zakrętach i stąd takie kwiaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...