Skocz do zawartości

Klip : Motocykle Łódź


Lans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeglądając rożne filmiki na YouTube, wpadłem na pomysł stworzenia Łódzkiego motocyklowego KLIPU.

Wpisując w wyszukiwarkę hasła : ,, motocykle łódź" , ,,motocykliści łódź" itp , nie znajdziemy niczego ciekawego.

Trzeba to zmienić :smile:

 

Razem możemy stworzyć super ekstra Klip, majacy ogromna ogladalność :smile:

Wszystkich zainteresowanych i chcących wziąć udział w przedsięwzięciu, proszę o wpisy w tym temacie.

Osoby które przyczynią się w większym stopniu do powstania filmu, zostaną wyszczególnione w napisach końcowych.

 

Rozmawialem z kilkoma firmami zajmującymi się wideofilmowaniem i nie jest to zbyt tania sprawa, aczkolwiek myślę że, na poczatku warto zorientować się, czy damy rade znaleźć chętne osoby do pomocy :smile: Wkońcu mamy bardzo liczną i wszechstronną grupę motocyklistów w mieście :biggrin:

 

Zacznijmy od tego czego potrzeba :

-Dobrych chęci :smile:

- Motocyklistów ( jak najwieksą liczę, podczas nagrań)

- 1 lub 2 Kamerzystów ( posiadajacych kamerę lub lustrzankę)

- Kamerke typu GoPro (oczywiscie obsługiwaną i wykorzystywaną pod nadzorem właściciela)

- Montarzystę ( który zmontuje materiały i stworzy clip)

-Motocyklistów potrafiących dobrze latać na gumie

-Motocyklistòw i maszyn chętnych do jarania kapcia :biggrin:

-Ładne motocyklistki

 

Miejsca w których nagramy filmik to : ulice Łodzi, Central (czwartkowy zlot), DELL, Piotrkowska.

 

Fajna sprawa byloby dodatkowe skorzystanie z firmy , nagrywajacej filmy z powietrza :smile:

Mozna by zrobic fajna w stawke w klipie :smile: Ale na to potrzeba sponsora.

 

Scenariusz jeszcze w trakcie ustaleń, wszystkie wizje i pomysły mile widziane.

Edytowane przez Lans (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Dobrych chęci  :smile: 

Są ✔

 

- Motocyklistów ( jak najwieksą liczę, podczas nagrań)
Zorganizujemy ✔

 

- 1 lub 2 Kamerzystów ( posiadajacych kamerę lub lustrzankę)

Z tym też damy radę 

 

- Kamerke typu GoPro (oczywiscie obsługiwaną i wykorzystywaną pod nadzorem właściciela)
Myślę, że będzie nawet kilka sztuk ✔

Sam mam JVC Full HD

 

- Montarzystę ( który zmontuje materiały i stworzy clip)

Jest na forum taki jeden co filmikami się zajmuje ;) 

 

-Motocyklistów potrafiących dobrze latać na gumie 

​Może nie aż tak super ale będę się starał 

 

-Motocyklistòw i maszyn chętnych do jarania kapcia  :biggrin:

Swoją gumę mogę spalić do końca ✔

 

-Ładne motocyklistki

Ja raczej się nie nadam ... :sad2: ale dziewczyny z forum ogarną temat 

 

 

Moim zdaniem mamy wszystko, kiedy kręcimy ? :smile:

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kwestią, która jest równie istotna jest muzyka. Gdyby jakiś łódzki artysta zechciał współpracować w tej sprawie(Jak np Familia hp z kawałkiem Adrenalina) to efekt końcowy mógłby być pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to fantastyczny pomysł.

Myślę, że poprzez taki film można by było, oprócz samych motocyklistów z forum (i samego forum rzecz jasna) wypromować trochę i naszą „skromną” Łódź. Faktycznie nie ma żadnego fajnego filmiku, który by zainteresował szerszą rzesze fanów motoryzacji.

Chętnie wezmę udział w takim przedsięwzięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry :smile: Chciałem zorganizować coś takiego w poprzednim sezonie, ale koszty mnie przerosły. Sponsorów można by poszukać, ale potrzeba wymiernych korzyści. Cena za med-pro projekt może kosztować 5000-10.000 PLN. Jeden dzień dobrego kręcenia porządnym sprzętem (obiektywy, mikrofony, statywy etc.) to już koszt co najmniej 200-300 PLN. W jednym dniu się nie zmieścimy to proste, należałoby to rozbić na kilka partii, ale przez miesiąc wykonalne. Sam projekt jak pytałem, to ok.500 PLN (bez wodotrysków). Montaż, scenariusz, materiał i czas - to wszystko kosztuje grube pieniądze kamerzystów i montażystów. Efekt końcowy może być MEGA, ale zabawa się zaczyna gdy ma się na start 2000-3000 PLN, wtedy można zrobić coś na prawdę dobrego.

 

Sprawa inaczej wygląda, jeśli część roboty jest po znajomości albo z własnej wniesionej pracy - możemy pokręcić materiały aktualnymi sprzętami i przekazać je później do montażu, ale jeśli mówimy o profesjonalnej produkcji, to lepiej byłoby oddać sprawę w ręce ogarniętej osoby.

 

Aby nie być gołosłownym - polecam zapoznać się z filmikami dotyczącymi filmów z pokazów samochodowych typu Drift,Drag, video-relacje i zapytać autorów ile trzeba włożyć, aby dobrze wyjąć :smile: 

 

np.

 

 

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Lansu super pomysł podsunąłeś:smile: jestem absolutnie za:) mogę polatać na gumie lub ew zostawić ją na asfalcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko pomysł... Wspomniany przez @Koper kawałek-teledysk Adrenalina robił m.in. snecz unikaty czyli Bartosz Debski *http://www.youtube.com/SneczUnikaty, tata całe życie na enduro latał, kupa pucharów, medali etc ;) i chyba cały czas siedzi w moto to i może temat zainteresuje...  więc może Lans umówię Cię na spotkanie, poza tym Bartek jest zawsze w pubie Bistro dostępny na Pietrynie bo tam menaguje ;) 

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, rzeczywiście rozbija się o to, czy chcemy to zrobić trochę amatorsko (chętnie wezmę udział), czyli bierzemy swoje sprzęty nagrywaniowe, kręcimy ileś tam minut/godzin materiału, w iluś tam miejscach, wrzucamy jakąś muzykę, i montujemy w swoich 4 ścianach, czy też bardziej nastawiamy się na PRO - czyli professional ekipa do zebrania materiału i sklecenia (co raczej będzie się wiązało z pewnymi kosztami..).

 

ps.

ale ten świat mały.

https://www.facebook.com/bartosz.debski

Z kolegą Bartkiem współpracowałem dawnymi czasy, gdy jeszcze obejmował pewną posadę w DELL'u.

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek możemy spróbować bardziej amatorsko ...

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z kolegą Łukaszem współpracowałem dawnymi czasy, gdy jeszcze obejmował pewną posadę w DELL'u.

Chyba Bartoszem... fakt kiedyś tam pracował jak i kilku znajomych ;) z drugiej strony Łódź to "mała wieś"

 

Jeszcze mam znajomego Maćka ale Ci już poważne projekty jak widzę robią: https://www.facebook.com/SZAFAGRAstudio

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Bartoszem... fakt kiedyś tam pracował jak i kilku znajomych ;) z drugiej strony Łódź to "mała wieś"

 

Jeszcze mam znajomego Maćka ale Ci już poważne projekty jak widzę robią: https://www.facebook.com/SZAFAGRAstudio

Oczywiście Bartkiem ;) nie wiem czemu napisałem inaczej - poprawione :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lans pomysł bardzo fajny! jestem na TAK i chętnie wezmę udział :smile:

/może się to przyda bądź nie... jako grafik/projektant może uda mi się jakoś wesprzeć w działaniach przy filmiku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przydam to pomogę ;) 

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz motocykliści z Łodzi będą bardziej znani. Nasz film ślubny trafi do Update'a:

 

http://update.tosiewytnie.pl/vid,42861,index.html#n64769463-v42961-tNID

 

Czas 4:37 :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, gdyby zebrało się wystarczająco dużo osób, to może koszta nie byłyby wcale takie wysokie, może starczyłoby choćby na odrobinę profeski... W każdym razie ja się na to piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę za statystę robić :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Sluze kamerka, dajcie tylko info co gdzie i kiedy.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku zrobimy amatorski filmik.

Jako podklad muzyczny wstawimy jakis gotowy utwor.

 

Profesjonalny filmik to rzeczywiscie duzy koszt, takze bez sponsora nie da rady.

Bede jeszcze rozmawial w tej sprawie z roznymi firmami profesjonalnie zajmujacymi sie klipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw ogarniemy kto jaki sprzęt do nagrań posiada?

 

JVC Full HD mała montowana wszędzie gdzie chce .

Sony Full HD Zwykła "ręczna" kamerka .

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...