Jump to content

Umowa Wynajmu Garażu.


P¡otr
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

 

Lada moment zamierzam się "przystawić" do takiego pana do garażu ze swoim motorem. Ponieważ będziemy wspólnie wynajmować czyjś garaż mam do Was pytanie. Macie może doświadczenie w takich umowach? Wiecie na co zwracać szczególną uwagę lub przestrzegacie przed czymś?

 

Współlokatora nie znam, poznam dopiero dzisiaj wieczorem jak pojadę najpierw garaż obejrzeć. Ten pan już garaż wynajmuje chyba od miesiąca od osoby trzeciej. Wiecie może jak w takim przypadku wygląda odpowiedzialność prawna w przypadku włamania się do garażu, kradzieży z garażu itp., itd.?

 

Z góry dzięki Wam za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Ja wynajmuje garaż z kolegą i nie bardzo wiem co masz na myśli mówiąc odpowiedzialność prawna ? Jeżeli w umowie nie ma nic na temat zniszczenia garażu to mogą się pocałować w noc, po drugie to co jest w środku spoczywa na tobie, więc czyja ta odpowiedzialność miałaby by być ? Gościa z którym wynajmujesz ? Jeśli nie jesteś pewny jego osoby to chyba nie wato się porywać..  Zasada jest prosta, bynajmniej w moim przypadku jest tak, że wszelkie zabezpieczenia były w moim zakresie. Może sprecyzuj 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeśli "współlokator" nie ma w umowie z wynajmującym uwzględnionej możliwości podnajęcia garażu, bądź jego części to nie możesz z nim podpisać umowy bo taka umowa nie będzie nic warta, ponieważ nie jest to jego własność. W przypadku ewentualnej "przepychanki" nic nie zdziałasz z taką umową. Dodam jeszcze, że raczej na pewno nie ma takiego zapisu w swojej umowie...

 

Jedynym rozwiązaniem jakie widzę to dotarcie do właściciela i sporządzenie aneksu do umowy bądź napisanie nowej na Was obu. 

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...