Skocz do zawartości

Dzień Motocyklisty 9 Czerwca - Tor Poznań


KrzysztoFu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zmotoryzowanych!
Czy ktoś z Was ma ochotę wybrać się na imprezę j.w?

W tej imprezie może wziąć udział absolutnie każdy bez względu na stopień zaawansowania i rodzaj motocykla który posiada.

To jest filmik który zapowiada całe przedsięwzięcie:



Tu możecie zobaczyć jaki jest przebieg imprezy:

Koszt takiej zabawy to 350zł (trzeba wpłacić na co najmniej 2dni przed)

Kto chciałby coś doczytać to jest link do organizatora: www.speed-day.pl

 

 

Jestem zainteresowany i szukam osób chcących się pobawić ze mną na tej imprezie. Myśle, że jest to fajna i stosunkowa nie droga możliwość odwiedzenia toru w poznaniu przy jednoczesnym podszkoleniu się z techniki jazdy motongiem.
Udało mi się (na 75%) zorganizowań transport (nissan cabstar) na którego spokojnie możemy zapakować z 6 motocykli. (mam nadzieję, ze auto nie pojedzie w trase i będzie do naszej dyspozycji)
Wg informacji od organizatora są 2 warunki które trzeba spełnić. Posiadać homologowany strój ( tekstylne ciuchy też mogą być) oraz sprawny technicznie motor z naciskiem na limit głośności, który nie może przekroczyć 98dB.

Im wiecej osób się zgłosi tym taniej wyniesie nas podróż i w ogóle będzie ciekawiej :biggrin:
Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub uwagi proszę piszcie, dzwońcie ( tel jest na moim profilu). Mamy trochę czasu na przygotowania.

Pozdrawiam :moto:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odrzucasz z góry termin 25 maja ze względu na brak transportu? Jak wygląda składka na transport z Twojej strony? Płacimy z góry czy po całym dniu, w zależności od km, frekwencji, pogody, ilości przystanków itd.? 

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin 25 maja jest dla mnie nie odpowiedni z prostej przyczyny. Brak stosownych środków w postaci PLN'ów ( taki prozaiczny problem ale dość trudny do przeskoczenia)
Składka wygląda tak. Koszty paliwa dzielimy na liczbę osób uczestniczącej w wycieczce ( to chyba proste)
Auto pali okolo 13-14litrów ON na 100km. Kumpel już mi podrzucił trasę jak ładnie dojechać na sam tor omijając bramki na autostradzie.
Co do pogody to nie mam na to wpływu, ale sami deklarujecie chęć uczestnictwa bo niestety 2dni przed trzeba wpłacić kase. Deszcz, nie deszcz, gradobicie i czy wichura trzeba być twardym nie "miętkim". W końcu na drodze może nas spotkać wszystko, prawda? :riding:

Edytowane przez KrzysztoFu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie to wygląda, tylko moje moto takie trochę nietorowe :P ale im dłużej oglądam filmik tym bardziej chcę jechać :smile:

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Deszcz, nie deszcz, gradobicie i czy wichura trzeba być twardym nie "miętkim". W końcu na drodze może nas spotkać wszystko, prawda? :riding:

A no trzeba ;) Ostatni CSS na poznaniu  w ten weekend odbył się w masakrycznej pogodzie ;)

 

Na jakiś dzień motocyklisty to bym się wybrał. Beata pewnie też chętnie pojedzie. 

W sumie może nawet w maju by dało radę skoczyć przy czym nie wiem czy nie przejechałbym się motocyklem ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie to wygląda, tylko moje moto takie trochę nietorowe :P ale im dłużej oglądam filmik tym bardziej chcę jechać :smile:

Motocykl masz idealny to stawiania pierwszych kroczków coś o tym wiem bo taki miałem :hihi: 

 

A no trzeba ;) Ostatni CSS na poznaniu  w ten weekend odbył się w masakrycznej pogodzie ;)

 

Na jakiś dzień motocyklisty to bym się wybrał. Beata pewnie też chętnie pojedzie. 

W sumie może nawet w maju by dało radę skoczyć przy czym nie wiem czy nie przejechałbym się motocyklem ;)

Tak widziałem zdjęcia z CSS'a i pogoda nie nastrajała za bardzo do jazdy ale uczestniczy i kadra trenerska nie wymiękła.

Ja w maju odpadam niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w maju tez nie dam rady ale ten termin czerwcowy jest dla mnie oki i na 99% jadę :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli motocykle lecą swoim transportem a my swoim ?

 

Bardzo podoba mi się ten pomysł :smile:

Ja się piszę na 85% na tą chwilę :smile:

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta pogoda to loteria, nie dawno byłem na podobnym szkoleniu ale w Toruniu, no i prawie cała droga do Torunia w deszczu.. na szczęście potem się wypogodziło i tor był suchy.

tak czy inaczej POLECAM takie szkolenia, weryfikują troszeczkę!! to co myślimy o naszej jeździe i o sobie samym :smile:

 

pojechałbym na pewno ale dla mnie to by była powtórka z rozrywki, teraz dalszy etap czyli doskonalenie jazdy na samym torze :smile:

 

ps. cena ze ten poznań wg mnie bardzo atrakcyjna

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem i trochę ch... temat wygląda w kwestii nocowania jakby człowiek chciał zostać na weekend. 

Jak jadę na skoki to mam "hotelik" gdzie płacę za wyro 30-35pln i spokojnie mogę się przekimać bez wpier.. się w koszty.

A tu na dzień dobry na stronie jest 150pln/os. Ja wiem że nie jest to tani sport ale z drugiej strony potrzebuje sie gdzieś przekimać bo cały pozostały czas chce być na torze.

 

No chyba że znacie jakieś alternatywne lokale obok toru.

 

Z dobrych wieści ;)

 

Cennik imprez Dzień Motocyklisty

Imprezy serii Dzień Motocyklisty

Cena podstawowa (1 dzień) = 350 zł (przedpłata min 2 dni przed imprezą)

opłata wniesiona w biurze lub na mniej niż 48godz. przed imprezą (+10%)

zniżki grupowe 5-9 osób (-5%)

zniżki grupowe 10-14 osób (-10%)

zniżki grupowe 15 i więcej osób (-15%)

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wyjaśnić jak widzę opcję transportu i przejazdu.
Zakładamy, że auto (nissan cabstar) będzie do naszej dyspozycji. Zatem spotkamy się przeddzień wyjazdu aby zapakować dwukółki na kipe.  Musimy trochę pogłówkować aby skutecznie zabezpieczyć motocykle przed przesuwaniem, przewróceniem. Dobrze byłoby żeby w zbiornikach było możliwe jak najmniej paliwa (tak dla bezpieczeństwa - lepiej paliwo przewozić w kanistrach). O swojego motonga się nie martwie że sie porysuje czy coś pęknie ale rozumiem, że co poniektórzy woleliby uniknąć zadrapań lub innych uszkodzeń wiec będziemy kombinować aby tak się nie stało. Opcja pojechania autem daję swobodę zabrania większej ilości gratów ze sobą. Jakieś krzesła, grilla i takie tam :eat:  Najlepiej byłoby aby się nas zebrało 5 osób. ( w weekend pojade obejrzeć jak wygląda przestrzeń na pace to może zmieścimy 6 motocykli)
Auto pomieści 3 pasażerów ( kierowca + 2). Ten cud techniki raczej do szatanów prędkości nie należy wiec dla 2 osób przydałaby się jakaś popierdółka na podtlenek LPG aby obniżyć koszty podróży. Całe paliwo rozliczamy na liczbę ludzi którzy biorą udział w wycieczce i z uśmiechem na ustach jedziemy się bawić do Poznania :riding:  ( Kilometry oraz przybliżony koszt paliwa dla cabstara podam niebawem)
Gdyby jednak okazało się, że auto pojedzie w trasę i zostaniemy bez transportu to umawiamy się wcześnie rano, zabieramy najpotrzebniejsze rzeczy ( prowiant + dobry humor) i jedziemy na naszych stalowych rumakach.
Rejestracja uczestników zaczyna się od 8 a zajęcia zaczynają się od 9 wiec tak czy siak (autem czy motorem) trzeba będzie wcześnie wstać :hihi:  ( człowiek się nawet w niedziele porządnie nie wyśpi :wink:  )

Jakieś pytania?

 

Edytowane przez KrzysztoFu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr. 2 jest z noclegiem? bo ciężko będzie wracać tyle kilosów po całym dniu na moto :smile:

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer i może jeszcze ze śniadaniem? ;)

 

nie, bez noclegu 

 

wracamy bo ja w poniedziałek do pracy idę :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety opcja pozostania na noc odpada ponieważ muszę oddać auto jeśli będziemy z niego korzystać.
Ale Poznań nie jest tak daleko wiec nie ma co narzekać. Ćwiczenia też nie będą zbyt wyczerpujące.
Jedynie co nas może zmęczyć to żar lejący się z nieba :biggrin: oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer i może jeszcze ze śniadaniem? ;)

 

Brzmi kusząco ... ;)

 

No ooooook. to ile osób już jest chętnych ?

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :smile: zaczynam liczyć dni :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zobaczę jak się temat ułoży. Ja może pojadę 26 maja a na 9 może Beata do was dołączy ;)

Trzeba zacząć trenować by głupio tam nie wyglądać

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pisze się na 100% :smile:

 

Płacimy grupowo, czy każdy z osobna ?

Jak już będzie pewna ekipa trzeba zrobić spotkanie i wszystko ugadać  :cheers:

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztoFu a ty czasem nie jesteś zbyt doświadczonym użytkownikiem toru by się ładować na taki zwykły dzień motocyklisty ??

Ciebie to ja bym się tam raczej spodziewał na speed day

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pisze się na 100% :smile:

 

Płacimy grupowo, czy każdy z osobna ?

Jak już będzie pewna ekipa trzeba zrobić spotkanie i wszystko ugadać  :cheers:

ja z wplatą będę czekał do 3-4 czerwca z prostej przyczyny (chyba nie musze mowić jakiej)

Może faktycznie poczekać na chętnych, zobaczyć ile nas sie uzbiera i skorzystać z ewentualnej zniżki od grupy. Nie głupie  :biggrin: 

 

 

KrzysztoFu a ty czasem nie jesteś zbyt doświadczonym użytkownikiem toru by się ładować na taki zwykły dzień motocyklisty ??

Ciebie to ja bym się tam raczej spodziewał na speed day

ridrick bardzo bym chciał być już doświadczonym użytkownikiem toru ale do tego bardzo daleka droga. W zeszłym sezonie tak na prawdę zacząłem ogarniać temat szkoleń z techniki jazdy i okazjonalnych wycieczek do Radomia czy Białej Podlaski. W poznaniu na torze jeszcze nie byłem ( takie moje ciche marzenie aby w koncu go odwiedzić).

Tak na prawdę aby pojechać na speed day to jedyną przeszkodą dla mnie są fundusze. Z drugiej strony nawet gdybym się zdecydował to obawiam się, że z moim doświadczeniam oraz umiejętnościami po prostu nie wykorzystałbym potencjału obiektu oraz motocykla.

Podszkolę się jeszcze, pojeżdżę na jakieś amatorskie imprezy, nabiorę obycia w temacie i wtedy wejdę sobie na wyższy pułap. Znaczy taki mam plan a jak wyjdzie to zobaczymy.

Jest takie powiedzenie "Chcesz rozśmieszyć Boga? To powiedz mu o swoich planach" Czy jakoś tak to szło... B)

 

Dzień motocyklisty trakuję jako okazję to odwiedzia toru (w koncu) i mam nadzieję, że otrzymam kolejną porcję wiedzy. Jeśli tylko Artur Wajda będzie naszym wykładowcą to myśle, że sporo z tego "wyciągniemy".

Na pewno nie ma co się nastawiać na zapier.... nie bo to nie ta impreza :riding:  Organizator przekazał mi inormacje, że moją w planie pare wolnych przejazdów ale to wszystko będzie, powiedzmy w spacerowym tempie :hihi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno nie ma co się nastawiać na zapier.... nie bo to nie ta impreza :riding:  Organizator przekazał mi inormacje, że moją w planie pare wolnych przejazdów ale to wszystko będzie, powiedzmy w spacerowym tempie :hihi:

 

o proszę :smile: myślałam że jak raz dadzą nam pełne okrążenie zrobić to będzie full :smile: 

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ważna informacja od organizatora:

Poziom emitowanego hałasu nie może przekraczać limitu 98dB przy 7000 obr/min dla 600cm3 oraz 5500 obr/min dla 1000cm3

Jak sprawdzić przed przyjazdem na tor czy mój motocykl spełnia normy emisji hałasu?

Odpowiedź: Polecamy udanie się do najbliższej stacji diagnostycznej pojazdów posiadającej sonometr. Kontrolę odbyć w miejscu bez tła akustycznego (wolna przestrzeń w promieniu 5m), sonometr pod kątem 45o do końcówki wydechu w odległości 1m, do 600cm3 silnik na 7000 obr/min, do 1000cm3 silnik na 5500 obr/min. Dopuszczalny limit to 98dB/A.

Będą to sprawdzać wiec za nim ktoś się wybierz w podróż to niech podjedzie do jakiejś stacji diagnostycznej i sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...