Skocz do zawartości

Gdzie Kupię Nakrętkę Lewoskrętną Drobnozwojną?


ffojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i może ktoś mi będzie w stanie pomóc... Potrzebuję nakrętki lewoskrętnej do mocowania lusterka, które mi się poluzowało i bez niej lata w przód i w tył...

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak przez wszystkie lata się to trzymało, ale nagle się okazało że przy lewym lusterku taką nakrętkę mam, a przy prawym nie...

 

Do rzeczy: nakrętka której potrzebuje, ma bodaj wymiary 10 x 1.25 (czyli drobnozwojna) i musi być lewoskrętna (lewy gwint), czy jakby to się nie nazywało...

 

Byłem już w Łodzi w kilku miejscach:

- Sobieradki,

- Metalpol (przy Przybyszewskiego 80/82)

- Renomet (Niższa-Śląska)

 

Nigdzie nie mają tych nakrętek drobnozwojnych ;/ Nie chce zamawiać tego przez internet, bo raz, że to mało opłacalne, a dwa, że nie mam pewności czy dobrze trafię / zamówię ;/

Czy ktoś wie gdzie mogę dorwać takie dziadostwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w sklepach z urządzeniami grzewczymi/termami gazowymi itp. Często w instalacjach gazowych są takie dziwne nakrętki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theSroka

Jesli to ma byc do Twojego Horneta to proponuje poszukac jakiegos potluczonego oryginalnego lusterka.

W sobote na Moto Weteran Bazarze moze cos sie trafic.

 

Doraźnie mozna wkrecic na farbe albo tzw klej do gwintow.

Przytrzyma na tyle zeby mozna bylo jezdzic i wykrecic pozniej bedzie mozna tylko z troche wieksza sila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatcartman, masz może adres jakiegoś przykładowego sklepu tego typu?:> Jest mi to tematyka zupełnie obca...

 

theSroka, owszem, ma być do mojego Horneciątka :smile:

niestety wyjeżdżam na weekendy i nie mam szansy zawitania na Motobajzle :sad2: Nie wspomnę już o tym, że normalne nakrętki kosztują parę groszy, a za sam wjazd na Bazar zapłaciłbym z dychę :biggrin: Ale to ofc. szczegół, bo nie tylko po nakrętkę by się tam szło <3 :biggrin:

 

Myślałem też o farbce, lakierze, czy jakimś kleju, ale po pierwsze wolę żeby było wszystko oryginalnie i solidnie, a przy okazji, żeby nie wyglądało tak, jakby ktoś małym kosztem trupa reanimował :biggrin: 

 

Po drugie nie wiem jak wytrzymała byłaby taka konstrukcja doraźna, bo nie chciałbym sytuacji, w której np. jadę ponad 100 km/h, a tu mi się nagle lusterko składa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma możliwości przegwintować standardową tylko rozmiar mniejszą? Lusterko to nie wahacz żeby wymagało 10tki.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam w garażu, miałem kiedyś z lusterek od XT'ka, ale nie obiecuje. Przegwintować się nie da, musiał by włożyć w tokarkę i zjechać na 8mm a nie ma jak zamocować w tokarce, już przerabiałem kiedyś temat. Najlepszym rozwiązaniem j/w, poszukać starego jakiegoś starego taniego dawcy/lusterka na MWB.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jestes pewien ze to lewy gwint bo mi sie zdaje ze nie,najlepiej zrob zdjecie i wrzuc tutaj obadamy.Po czym poznajesz ze to lewy ? to obadamy i najwyzej podjedziesz do mnie z tym ustrojstwem ,ale jutro sie dowiem o dostepnosc gwintownikow lewych.Ewent w nst tygodniu sie dorobi jak bedzie material.Musze zobaczyc fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theSroka

Jak mowi ze lewy to nie prawy.

Rownie dobrze mozesz spytac czy aby na pewno do Horneta a nie np do Ikarusa.

 

Jesli chcesz oryginal to zostaje Ci Profi ale mysle ze nakretka bedzie w komplecie z calym lusterkiem a to nie bedzie tanie. 

Rozwiazanie posrednie to dobranie czegos od chociazby skutera. Proponuje podjechac do Dolko na Rojna.

Jesli nie bedzie samej nakretki osobno to powinni miec w komplecie z lusterkiem do kibla a to bedzie kosztowac max 30 zl.

Jesli masz po drodze proponuje odwiedzic Fabory na Szparagowej (przy salonie Mazdy naprzeciwko OBI).

 

Wiem ze rozwiazanie typu klej czy farba nie jest ani trwale ani estetyczne dlatego nazwalem je doraznym.

Zawsze te kilka dni mozna przelatac zanim sie czegos nie wymysli.

 

Najlepsza opcja i tak w/g mnie pozostaje kupno uzywanego lusterka. Najlepiej szukac u ludzi ktorzy maja motocykl na czesci np po szlifie.

Edytowane przez theSroka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkie dzięki wszystkim za zaangażowanie :smile: 
Jutro postaram się zrobić zdjęcia i wstawić

Teraz tak... bezpośrednio na lusterko potrzebna jest lewoskrętna - skąd wiem? Prawoskrętne nie wchodzą + mówili mi w sklepach jak pokazywałem :smile:
Lusterko do kierownicy i tak jest montowane jeszcze przez przejściówkę, która trzyma lusterko gwintem lewoskrętnym, a do kierownicy jest przykręcona prawoskrętnym. Regulacje zatem mogę również załatwić regulując odpowiednio tę przejściówkę - wtedy potrzebuję zwykłą nakrętkę prawoskrętną.

 

Tylko że no właśnie ... nie zwykłą, bo również drobnozwojną (chyba oznaczona 1.25 - nie znam się ;/). W jakimś sklepie powiedzieli mi, że może być to problem, bo to jakieś gwinty maszynowe, czy coś w ten deseń i trudno to dorwać... 

Tak więc na chwilę obecną dalej potrzebuję nakrętkę lewoskrętną i / lub prawoskrętną, 10mm drobnozwojną ;] Jutro wstawię zdjęcia całego 'mechanizmu' - może ktoś coś wymyśli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nakrętki nie mam, przekopałem pudełka i nic, ale... jak byś się wstrzymał albo nie znajdziesz nic to ja w tym tygodniu kupuje nowe, inne lusterka wiec te wszystkie stare lewo/prawo skrętne przejściówki i nakrętki mogę Ci odstapić. Ja mam tak: lusterko na lewy gwint M8 plus nakrętka i do tego przejściówka na gwint prawy M10x1.25  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak szczerze mówiąc to ciężko będzie kupić samą nakrętkę,też nie mam jej u siebie. Jedyne co pozostaje to szukać w sklepach z cześciami,nie tylko motocykowymi,może dziwnym trafem uda się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...