Skocz do zawartości

Jak Podłączyć Cb Radio Do Motoru?


Smoozi

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś patenty na zamocowanie CB radia albo radioli krótkofalarskiej do motoru? Głównie chodzi mi o manipulator "pod palec". Kiedyś widziałem taki mocowany nad wyłącznikiem świateł fabryczny. :whistling:

Lewa w górę i bezpiecznie do celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest bardzo fajny zestaw do podłączenia, do motocykla BHS 300, OHS 500, CHS300.http://allegro.pl/listing.php/search?string=bhs+500&category=0&description=1&buy=0&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&location_radio=1&prepareTime=0&pay=0&selected_country=1&state=0&order=t&price_from=&price_to=&view=gtext&change_view=1&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8http://allegro.pl/bhs-300-na-motoro-do-alana-42-oraz-innych-radi-cb-i1818884667.htmlPozdrawiam Gazela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, mam to. Przyczep to tak zeby nie wkur.. ;]

 

Dołączona grafika

 

a z takim cudem miał ktoś jakikolwiek kontakt?

 

scOti, Twoja uwaga jest celna do bólu :cheers:

Lewa w górę i bezpiecznie do celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Oczywiście mowa o dłuższych wyjazdach a nie jeździe 5-10 minutowej po mieście.Ja ma na stałe słuchawki i mikrofon wklejone do kasku i słuchawki wyjąłem z tych "futeralików" i bezpośrednio pod paskami kasku umocowałem. Trzymają się legancko, nie dają o sobie znać przy zakładaniu ani zdejmowaniu kasku.Nie mogę się jednak jakoś zebrać i namierzyć który kanał w PMRach to 19 ogólnodostępny CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMR a CB to zupełnie inne pasma, PMR to okolice 446MHz a typowe CB to 27MHz. Chyba, że coś źle zrozumiałem, jak co pisz podpowiem.

Lewa w górę i bezpiecznie do celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś. Dzieki za wyjaśnienie.Ten wynalazek J&M jest niezły ale jaka cena.... http://www.cycleaccessorystore.com/Complete-Dual-Rider-Motorcycle-CB-Intercom-System-p/jmcb-2003b-du-complete-kit.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

a z takim cudem miał ktoś jakikolwiek kontakt?

 

scOti, Twoja uwaga jest celna do bólu :cheers:

 

Witam sprawa fajna ale cena lekko onieśmiela, ja osobiście mam zestaw bhs, plus słuchawki od kompa wklejone na rzepie w kask i do tego radyjko h-520. Z oryginalaną anteną. Taki zestaw do nasłuchu spokojnie wystarcza (radyjko w kieszeni kurtki). Akumulatory wystarczają na kilka dni (odsłuch), zaś co do nadawania to osobiście tego nie stosuję, mam co prawda przycisk na kierownicy ale jeszcze nie zdażyło się kożystać( podłączenie wtyczki ), odsłuch całkowicie wystarcza. Co do praktyki to zdecydowanie odradzam wszelkiego rodzaju podłączenia kablami z motocyklem , jest to niewygodne, i przeszkadza przy wszelkim wsiadaniu i manewrach.

Pozdrawiam Gazela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozwijając dalej temat , jeśli ktoś chce mieć zamontowane porządne radyjko na moto to polecam: http://allegro.pl/cb-radio-albrecht-ae-6890-i1844536264.html, warto jeszcze nadmienić ,że w moto są problemy z tzw. masą do anteny i wtedy dochodzi zakup anteny bezmasowej lub antena montażowa i jakiś płaskownik dokręcony solidnie do ramy motocykla.Pozdrawiam Gazela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Odświeżę nieco temat. 

Zakupiłem ostatnio Alana 42 + zestaw BHS 300 i OHS 500 (słuchawki, mikrofon, przycisk PTT). Wszystko ładnie i pięknie zamontowałem, łącznie z anteną, którą przykręciłem do mocowania tylnego "bagażnika" w trampku. Odsłuch jest, nadawanie jest w stopniu zadowalającym, ale po uruchomieniu silnika, a nawet tylko po przełączeniu zapłonu, cewki wysokiego napięcia tak sieją że cały zestaw robi się bezużyteczny. Próbowałem to jakoś ogarnąć niestety z mizernym skutkiem. Macie Jakieś pomysły jak ten bałagan ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Trampku mam taką samoróbe. Była już jak kupiłem i jescze nawet nie sprawdzałem. Przycisk mam przyklejony na przełącznik świateł i kierunków. Cała instalacja idzie do kufra i tam są wszystkie kable pod CB. Gościu podobno używał w dalsze trasy i mówił, że dość dobrze się taki patent sprawował. Postaram się jutro wrzucić jakieś foty jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy podpiąć kondensator żeby zlikwidować zakłócenia, sprawdzałeś? Nie wiem na ile się sprawdzają ale są jeszcze filtry przeciw zakłóceniowe http://allegro.pl/listing/listing.php?string=filtr+przeciwzak%C5%82%C3%B3ceniowy+cb  Jeżeli to nie pomoże to zewnętrzny pakiet aku (jeżeli to Alan 42 możesz pozostać na bateriach) albo drugi akumulator np "mała żelówka"  jeżeli masz miejsce (np w kufrze).

Lewa w górę i bezpiecznie do celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wpinałem, ale nic nie pomogły, kondensatory też odpadły. Podłączyłem radio pod drugi, zewntrzny akumulator ale to nic nie dało. Zakłucenia prawdopodabnie zbiera antena. W zasilanie, oprócz wentylatora na chłodnicy i kierunkowskazów podczas samego załącznia praktycznie nic nie wchodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podłączenie to oczywista sprawa :smile:

Plus z aku, minus z aku, antena zamontowana na uchwycie przykręconym do stelaża półki, a ta przykręcona do ramy, także antena masę  ma galantą nie takie tam podanie masy za pomocą kabelka.

A przełożyłem przewód od anteny na drugą stronę ramy, tam nie ma żadnych przewodów od zasilania cewek wysokiego ale też d*pa. Jeszcze wymienię przewód antenowy o lepszym ekranowaniu, zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że Alan 42 nie ma żadnych filtrów. Po wymianie przewodu do anteny trochę się polepszyło, ale i tak jest kiepsko.

Zamierzam Alana wymienić na takie radyjko jak Yosan 100, tylko zastanawiam się jak podłączyć zestaw motocyklowy, o którym wcześniej pisałem do Yosan-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moim poprzednim GLu miałem przerobioną Onwę i zaadoptowałem przełącznik od skutera na pełne sterowanie radiem:

post-2417-0-91365900-1372179999_thumb.jpg

włączanie świateł, to włączanie radia

przełącznik kierunkowskazów po małych przeróbkach to przełącznik kanałów

przycisk sygnałuto PTT

 

Działało jak w zegarku.

 

Mam w kasku Scala Rider na BT. Jeżeli tylko nasłuch to w gniazdo dodatkowego głośnika transmiter BT i po sprawie.

 

Teraz mam GL1500 i montuję w nim właśnie Yosana 100. Antena bezmasowa, miejce na panel znalezione, radio pod sedzenie.

Sprawdzałem czy nie "słychać" w radiu wysokiego napięcia: nie słychać gdy radio leżało leżało nad silnikiem na niby zbiorniku paliwa. Jak będzie po całkowitym zamontowaniu - zobaczymy. Szukam małego włącznika hermetycznego na PTT.

 

Oczywiście nasłuch do kasku ale kombinuję jak by całośc komunikacji z CB mieć w kasku.

 

Pzdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radyjko włożyłem do kufra a kabelki przeprowadziłem pod siedzeniem, antena do stelaża i radyjko presidenta, do uchów słuchawki od telefonu czyli tylko nasłuch. niestety słyszałem tylko do 60 km/h. Potem coś szumiało ale głównie słyszę wiatr i ryk silnika lub tłumika.

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, mieliście mikrofony montowane w kasku czy może laryngofony? Bo przy większych prędkościach i w hałasie jakość z laryngofonu teoretycznie powinna być lepsza tylko czy "obroża" jest praktyczna? :moto:

Lewa w górę i bezpiecznie do celu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...