Skocz do zawartości

Xv700 85 Raz Pali Raz Nie


Bobas70

Rekomendowane odpowiedzi

witam - mam taki problem - jeden dzień chodzi normalnie np. rano a po południu już nie chce -a tak pracuje jak ma focha (na filmiku)- ktoś wie co poradzić - nowy filtr powietrza i świece - raz chodzi jak burza drugi raz właśnie tak po dodaniu gazu jak by go zalewało- albo za mało paliwa dostawał

Edytowane przez Bobas70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być dużo, zapchany filtr paliwa, zasyfiony gaźnik, uszkodzona cewka, fajki, przewody WN

może masz pomysł jak sprawdzić cewki fajki i przewody on pali na dotyk i na wolnych ok - nie sztuka kupic wszystko nowe i zobaczyć czy pomoże jeszcze trzeba mieć za co  :smile: a co do filtra to ona ma chyba tylko na kraniku w baku - już sprawdzałem jest ok 

Edytowane przez Bobas70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie - pytanie czy po śćiągnięciu fajki ze świecy powinien oczywiście pracować na jednym garze i jakie powinien mieć obroty i czy na obydwu oczywiście pojedynczo takie same czy różne- dodam że gazniki wyczyszczone membrany ok czy to jeszcze kwestia regulacji jeszcze gazników na waku pokazuje dobrze (rurki z olejem stoją w miescu) a obroty ma różne na tylnym około 1000 a przód 500 około co dalej ?synchro niby ok czy może łapie jakies lewe powietrze gdzieś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomy ok ustawiałem i sprawdzałem - a odpowietrzenie gdzie sprawdzić gazniki myłem i rozbierałem myśle że całe ?? 



 olej w rurkach przy dodaniu gazu leciutko przechodzi w jedną strone ale po odpuszczeniu wraca do stanu zerowego - czy synchro robi sie na wolnych - a kwestia wiekszych obrotów na 1 garze jak zwiększyć tylko śrubą między gaznikami (synchronizacyjną)czy jakos inaczej ?



czy na kazdym garze mozna oddzielnie ustawić obroty ?? i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theSroka

Wyglada na to ze jeden gaznik Ci nie domaga.

Synchro robi sie na wolnych obrotach a sruba od zwiekszania wolnych to nie ta sama co od synchro.

Nie pamietam jak jest w Twojej ale w wiekszosci pojazdow jest to pokretlo o srednicy okolo 10 - 15 mm.

Najczesciej umiejscowione nie bezposrednio na gaznikach tylko gdzies w poblizu.

Jesli nie ma pokretla powinna byc srubka o ktora opiera sie rolka do ktorej przymocowane sa linki gazu.

 

Sama regulacja wolnych na zbyt wiele sie nie zda. Potrzebna jest synchronizacja a jesli ta nie da efektu wymiana lub naprawa gaznika bo moto leciwe i ktorys moze byc zuzyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrotów to która śruba to wiem tylko nie wiem czy to jest na 2 gary naraz bo wydaje mi się że zwiększa obroty na obywu a chyba powinny być po jednej na każdy gaznik  a synchro robiłem sam dziś i wydaje się ok( na rurki z olejem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theSroka

Nie wiem co to za patent na rurki z olejem.

Najprawdopodobniej mylisz srube od wolnych ze srubami od skladu mieszanki.

Ta od wolnych podnosi obroty na obu garach jednoczesnie.

Jesli chcesz moge Ci wyslac na PW namiar na kumpla ktory moze Ci to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może ktoś mi powie jakie obroty na jednym garze powinny być po zdjeciu fajki z drugiego u mnie jest jakie 500 około ??



około wtorku nowe krócce zobaczymy czy pomogą - dziś jeżdziłem około 2h(50km)miasto bez przerwy i ok ale po zgaszeniu i odpaleniu po około 5-10 min znów jakiś czas 1 gar nie chciał chodzić dobrze - zgaszony odpalony po jakiś 5 min i wszytko gra przez 50 km po mieście nie lubi jak się go gasi hehe aha i przy tym problemie strzelał w tłumniki jak ta lal a po jakimś czasie już spokój i bez problemu jak by sie odpowietrzył i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...