Skocz do zawartości

Paraliż Łodzi - Masa Krytyczna - Rowerzyści Jadą, Kierowcy Stoją


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejna oświecona niewiasta-rowerzystka dała popis: skrzyżowanie Piotrkowska, Żwirki, Wigury. Jedziemy z Wigury na Żwirki. Godzina mniej więcej 20. Dama bez kasku, świateł, w ciemnych ubraniach, bez jakiejkolwiek sygnalizacji nagle odbija na środek pasa. Z przeciwka skręca tramwaj. Niewiasta chyba chce skręcić w lewo. Puszka przede mną ledwie wyhamowała, żeby nie wziąć rowerzystki na maskę. Bohaterka rozpaczliwie szasta kierownicą, starając się utrzymać równowagę, bo hańbą będzie zatrzymanie się i podparcie nogą- ona MUSI pozostać na siodełku. Udało nam się wyprzedzić ją z prawej. Kontrolne spojrzenie w lusterko i widzę, jak w tym momencie osławiona w poprzednich zdaniach, wywija przysłowiowego orła, którego nie powstydziłby się Charlie Chaplin. Doprowadziła do uślizgu przedniego koła i z gracją fortepianu ("(...)ideał sięgnął bruku(...)"), poszybowała swą twarzą naprzód, by ucałować matuszkę Ziemię. Może Bogu dziękować, że nic za nami nie jechało, bo upadek zaliczyła tak, że na pewno by ją skotłowało pod kolejnym samochodem.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko 350 zł miesięcznie za utrzymanie roweru to więcej niż utrzymanie motocykla !!! że nie wspomnę o motorowerze którego utrzymanie roczne razem z paliwem kosztowało mnie jakieś 400 zł rocznie 

Pomysł jak najbardziej zacny zwłaszcza w centrum miasta ale jak zwykle urzędasy kręcą na tym niezłe lody.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale przy założeniu że mamy wstępnie 500 rowerów to UŁ wydaje 175 tys zł miesięcznie na ich utrzymanie, ergo jakaś firma dostaje miesięcznie 175 tys zł za to że dopompuje koła !!!! 

Pytanie moje jest tylko jedno: Czyj brat, syn, kuzyn, kochanek (niepotrzebne skreślić) zakłada właśnie firmę serwisującą rowerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko 350 zł miesięcznie za utrzymanie roweru to więcej niż utrzymanie motocykla !!! że nie wspomnę o motorowerze którego utrzymanie roczne razem z paliwem kosztowało mnie jakieś 400 zł rocznie 

Pomysł jak najbardziej zacny zwłaszcza w centrum miasta ale jak zwykle urzędasy kręcą na tym niezłe lody.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale przy założeniu że mamy wstępnie 500 rowerów to UŁ wydaje 175 tys zł miesięcznie na ich utrzymanie, ergo jakaś firma dostaje miesięcznie 175 tys zł za to że dopompuje koła !!!! 

Pytanie moje jest tylko jedno: Czyj brat, syn, kuzyn, kochanek (niepotrzebne skreślić) zakłada właśnie firmę serwisującą rowerki ?

350? chciałbym żeby tyle mnie moto miesięcznie kosztowało :biggrin:

firma za ta kase musi zadbać nie tylko o koła ale rónież naprawiać po tych dla ktorych "państwowe to niczyje więc można roz...bać" zadbać o stacje - nie iwem jak w innych miastach kształtują się te koszty.

Sam pomysł fajny - sporo razy mając do załatwienia coś w mieście zamiast drzeć z buta po pitrynie albo czekać na MPK można brać 2oo i odstawić ten kilometr czy dwa dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

firma za ta kase musi zadbać nie tylko o koła ale rónież naprawiać po tych dla ktorych "państwowe to niczyje więc można roz...bać"

Ale za rozwalony rowerek teoretycznie płacisz z własnej kieszeni  w 2 tys.

 

Pomysł całkiem oki ale realizacja bardzo naciągana.  Nawet jak liczą na odciążenie dróg to mam wrażenie że się nie uda ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to powinniśmy się od nich uczyć bezpiecznych zachowań :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=stiqJsvPoZ0

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie, to powinniśmy się od nich uczyć bezpiecznych zachowań

 

Właśnie na TVN Turbo opublikowali materiał  :decayed:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że to zwolennicy  wzięli po sztuce i na Masę Krytyczną pójdą im nimi przyje**ć za to że mają ścieżki to nimi nie jeżdżą :laugh2: a i tak sieją zamęt :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajne. Też se pójdę

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 1300 rowerzystów..

 

i przejeżdżają obok mnie, trzeba zrobić trochę hałasu haha

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna nieodpowiedzialność - piątek, początek weekendu połowa dróg zamkniętych z powodu remontu a tu takie cyrki :angry:

Ale patrząc na inne dyskusje wpadł mi do głowy trochę szatański pomysł - do realizacji wymagany dostęp do czynników decyzyjnych.

 

Powodowany oczywiście tylko i wyłacznie troską o bezpieczeństwo masowców jako uczestników ruchu po drogach publicznych i patrząc na działanie miśków w walce z zmotoryzowanymi - jeśli by tak wystosować pismo o dokładną kontrolę pojazdów i ich kierowców w miejscach zbiórki?

A więc sprawdzamy wszystkich równo i sprawiedliwie - prawko, kartę rowerową, stan pojazdu - hamulce, ogumienie, oświetlenie itp itd no strasi mogą też w aklkomat dmuchnąć- jak przepisy to przepisy.

Trochę by ich to zblokowało w punktach startu i i trochę kasy z mandatów (zero listości dla niesprawnych pojazdów) zebrało by się na budowę dróg rowerowych - oczywiście wszystko z powodu troski o bezpieczeństwo rowerzystów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza zadzwonić i zgłosić , że uczestnicy masy krytycznej jadą  pijani na rowerach  :riding:  i stwarzają zagrożenie. Może panowie na swoich nowych zabawkach podejmą za nimi pościg :riding: :riding:

Edytowane przez LUBIANY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeżdżą rowerzyści mało im jezdni i ścieżek rowerowych to jeszcze na chodniku przejadą dziecko.

 

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3412359,wypadek-na-rzgowskiej-rowerzystka-potracila-dziecko-na-chodniku-zdjecia,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...