Skocz do zawartości

Paraliż Łodzi - Masa Krytyczna - Rowerzyści Jadą, Kierowcy Stoją


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

A niechże sobie raz na rok wyjadą na to miasto, co komu to przeszkadza? Szanujmy nawzajem siebie i swoje potrzeby - motocyklista ma potrzebę zapier**lać i też mnóstwo ludzi pyta czy to potrzebne. A rowerzystom ta ich masa zapewne sprawia tyle samo przyjemności co własnie motocykliście wyjazd na miasto motorem. Ok - motongi nie korkują ulic, ale niejeden kierowca puszki zapewne nie raz dostał prawie przez jakieś moto zawału ;)

 

Od stania w korku jeszcze nikt nie umarł...

Edytowane przez jabioka (wyświetl historię edycji)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niechże sobie raz na rok wyjadą na to miasto, co komu to przeszkadza? Szanujmy nawzajem siebie i swoje potrzeby - motocyklista ma potrzebę zapier**lać i też mnóstwo ludzi pyta czy to potrzebne. A rowerzystom ta ich masa zapewne sprawia tyle samo przyjemności co własnie motocykliście wyjazd na miasto motorem. Ok - motongi nie korkują ulic, ale niejeden kierowca puszki zapewne nie raz dostał prawie przez jakieś moto zawału ;)

 

Od stania w korku jeszcze nikt nie umarł...

Raz w miesiącu !!

dokładnie ostatni piątek każdego miesiąca :decayed:

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w miesiącu !!

dokładnie ostatni piątek każdego miesiąca :decayed:

 

aaa to sorry, nie uczestniczyłam w tym nigdy w związku z tym nie wiedziałam :biggrin: ale to też nie ma takiej tragedii według mnie...

 

to kiedy nasza "masa"?

 

na pl. Wolności, teraz

 

%5BIMG%5Dhttp://img10.imageshack.us/img10/4672/29823948684612308301074.th.jpg

 

A tu akurat masz rację, jak oni to i motocyklistom się należy :smile: wystarczy wyjść z inicjatywą i się zorganizować! :smile:

 

(ROZJEDŹMY ICH!!! :laugh2: )

Edytowane przez jabioka (wyświetl historię edycji)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niechże sobie raz na rok wyjadą na to miasto, co komu to przeszkadza? Szanujmy nawzajem siebie i swoje potrzeby - motocyklista ma potrzebę zapier**lać i też mnóstwo ludzi pyta czy to potrzebne. A rowerzystom ta ich masa zapewne sprawia tyle samo przyjemności co własnie motocykliście wyjazd na miasto motorem. Ok - motongi nie korkują ulic, ale niejeden kierowca puszki zapewne nie raz dostał prawie przez jakieś moto zawału ;)

 

Od stania w korku jeszcze nikt nie umarł...

 

W ostatni piątek każdego miesiąca. Owszem przyjemność jest jak zaiwaniasz środkiem bez spychania przez puszki ;d nawet jak jedziesz pare cm od krawężnika to się pchają nie wszyscy, ale większość. Wiekszość z zebrany jest tam '' tak sobie '' spokojnie przejechać się drogą itp.

Byłem puszką i raz mnie '' masa złapała '' i jakoś żyję. Korki są były i będą nie tylko z powodu masy.

 

Co do paraliżu nie było by tak źle gdyby ludzie nie zostawiali takich luk...

Edytowane przez Cezar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych, jakże odmiennych, zdaniach na temat masy krytycznej widać, że motocykliści powinni sobie takie akcje odpuścić. Mało mamy wrogów? 

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam malo ;) no, chyba, ze ktorys z moich podwladnych w robocie uwaza inaczej :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mamy wrogów? 

 

nie szukajmy wrogów, ale choć raz też sparaliżujmy Łódź!!! Po co? Po to aby pokazać że jest więcej niż przysłowiowy Kowalski myśli... wrogów sobie tym nie stworzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie szukajmy wrogów, ale choć raz też sparaliżujmy Łódź!!! Po co? Po to aby pokazać że jest więcej niż przysłowiowy Kowalski myśli... wrogów sobie tym nie stworzymy.


Paraliż Łodzi na pewno ucieszy wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta.
Zresztą róbcie sobie jak chcecie, to tylko moje zdanie.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro już ten temat to chciałam pozdrowić Radę Miasta, która zdecydowała się na bus pasy na strykowskiej :whip:

Większkość dużych miast ma bus pasy... powiem tak, może i tez mnie irytują gdy stoje w korku,ale.... ale Autobusem do podróżuje kilkadziesiąt osób, a w aucie jedna, dwie... Jestem za komunikacja zbiorową i za uprzywilejowanymi pasami ruchu dla nich...moze to skloni kilka osob do przucenia pojazdu na rzecz komunikacji miejskiej, rowerow, skuterow, motocykli...bedzie luzniej:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moze to skloni kilka osob do przucenia pojazdu na rzecz komunikacji miejskiej

 

w cywilizowanym mieście jeśli masz przy sobie dowód rejestracyjny to MPK jeździsz za darmo... oczywiście nie w Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te j@bane korki ledwo zdążyłem z psem do lekarza, na pewno jest sposób by się pokazać i nie paraliżować z tego powodu całego miasta, ale widać polaczki inaczej nie potrafią, jak można coś utrudnić i komuś d@jebać to trzeba to zrobić. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te j@bane korki ledwo zdążyłem z psem do lekarza, na pewno jest sposób by się pokazać i nie paraliżować z tego powodu całego miasta, ale widać polaczki inaczej nie potrafią, jak można coś utrudnić i komuś d@jebać to trzeba to zrobić. Masakra

Polaczki !!!

a ty nie Polak ?

To nie obrażaj innych :biggrin:

Edytowane przez Wojtas (wyświetl historię edycji)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bus pasy powinny być dostępne dla motocykli !!!!!!!!

Motocykliści na bus-pasie nie spowolnią autobusów a sami oszczędzą sobie przepychania pomiędzy autami.

Jeśli zezwolono na rowery na bus pasach, które z pewnością mogą spowolnić autobus to jest jakiś absurd, że motocykl nie ma tam prawa wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem korków w mieście

rozwiązałaby darmowa komunikacja MPK

Ale chyba miasto jest za biedne  :hihi:

Ewentualnie:

Masz aktualny dowód rejestracyjny pojazdu przy sobie

podróżujesz  za darmo MPK :smile:

Plusy: :biggrin:

Nie korkujesz,nie trujesz, nie zajmujesz miejsc parkingowych

Minusy: :whip:

Państwo się nie bogaci ,brak wpływów z mandatów ,fotoradarów, opłat parkingowych itd

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie obrażaj innych :biggrin:

 

Może i racja uniosłem się. Ale część inicjatyw mogła by być przeprowadzana z większym szacunkiem dla ogółu. Myślę że ludzie stojący dziś w korku nie będą serdeczniej patrzeć na rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment z Wikipedii

"Masa Krytyczna została zapoczątkowana w 1992 roku (25 września) w San Francisco, gdzie odbywa się do dzisiaj, w każdy ostatni piątek miesiąca. Idea ta została przeniesiona następnie do innych miast w USA, a następnie do Europy, Australii i kilku miast w Azji. Obecnie Masa Krytyczna odbywa się w kilkuset miastach na całym świecie. Największe comiesięczne imprezy odbywają się wciąż w San Francisco (ok. 2000 ludzi), Nowym Jorku (ok. 5000 ludzi) i Londynie (1500 osóB)."

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te j@bane korki ledwo zdążyłem z psem do lekarza, na pewno jest sposób by się pokazać i nie paraliżować z tego powodu całego miasta, ale widać polaczki inaczej nie potrafią, jak można coś utrudnić i komuś d@jebać to trzeba to zrobić. Masakra

To nie jest tak, że rowerzyści planują sobie zablokujmy całe miasto będzie fanie  :cool: 

Wymuszają na władzach miasta otrzymanie pewnych ulg dla rowerzystów tymi paradami.

Po nieba błękicie za*******am przez życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...