Skocz do zawartości

Paraliż Łodzi - Masa Krytyczna - Rowerzyści Jadą, Kierowcy Stoją


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy chcesz pogorszenia i tak już średnio dobrego wizerunku motocyklistów wśród kierowców?

Tu bym nie przesadzał ;) nasz wizerunek przez różnego typu działania jest coraz lepszy.

 

W sumie to dużo działają akcje typu ktoś potrzebuje pomocy to jeśli ktoś się zatrzyma to zapewne będzie to motocyklista ;)

 

Przejazdy w obstawkach,  ewentualnie parada początek i koniec roku jak dla mnie są wystarczające  :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokujmy im wyjazd z Placu Wolności jak tam wjadą  :decayed:

Motocykle , samochody to dla większości ludzi maszyny do

przemieszczania się z punktu A do punktu B. Ale dla takich jak ja to coś

więcej, silnik jest jak drugie serce a, akumulator, rozrusznik,

przerywnik, cewka, świece są jak respirator, który ciągle to serce

przywraca do życia i nie da się tego wszystkiego opisać słowami

bo to jest miłość i pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć za...pier rower po 30-40 km/h nie jedną staruszkę przyprawił o kołatanie serca.

Z całą pewnością, więcej ludzi ma kołatanie gdy przejeżdża motocykl. Zwłaszcza jadąc slalomem pomiędzy samochodami, lub po godzinie 23 na osiedlowych uliczkach, koniecznie z wyprutymi wydechami.

 

2. Czy chcesz pogorszenia i tak już średnio dobrego wizerunku motocyklistów wśród kierowców?

Myślę, że motocykliści mają dostatecznie kiepskie notowania wśród tzw. ogółu. Różne akcje (Motomikołaje, zbiórki krwi) nieco poprawiają nasz wizerunek. Niestety na krótko. Dla większości motocyklista to zamaskowany bandyta, który terroryzuje miasto. I takie podejście szybko się nie zmieni.

 

PINEZKI TO ZA MAŁO ZE DWA KARABINY MASZYNOWE I DŁUGIE SERIE

 

JEBAĆ  PEJSUW

 

No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej szukałbym metod, które uniemożliwią organizację jakiejkolwiek MK

 

albo przynajmniej przesunięcie jej na bardziej rozsądny dzień - np niedzielę

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o władze miejskie, to tylko poskutkuje zmiana rządzących- nowi na pewno będą się chcieli wykazać i dobrać do doopy poprzednikom, pod warunkiem że wybierze się wreszcie kogoś odpowiedzialnego i z głową ;)

 

Jeszcze przez jakiś tydzień nie mam moto, później mogę się włączać w organizacje ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No kozak ! Pewnie myślał, że ma pierwszeństwo bo oni wszędzie mają pierwszeństwo  :biggrin:

 

Ale niestety tego typu filmów z motorkami pewnie jest więcej  :decayed: .

Jednak fakt, że od rowerzystów nie wymaga się, żadnych uprawnień przez co często nie mają żadnej wiedzy na temat ruchu drogowego, a czasem brak wyobraźni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo miło czytać komentarze pod tekstem. 90% jest rowerzystami ale "Masy Komicznej" nie popiera... Widac ludzi myślących a nie gniew, nienawiść i zazdrość pseudo-rowerzystów z masy :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba alternatywne rozwinięcie skrótu MK.

Zamiast Masa Krytyczna - Masa Kretynów. Od momentu jak to gdzieś przeczytałem/usłyszałem ciągle tego używam. ;)

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurzają jak jeżdżę 4oo... bo za diabła czasem nie idzie ich wyprzedzić.. czasem jadą środkiem drogi (klakson, ew. sprzęgło i but w gaz działa cuda wtedy ;))

jeżdżąc 2oo nie ma aż takie tragedii przecież... ;)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dobie demokratycznych rządów radni, władze miejskie, powiatowe czy gminne i politycy muszą się z takimi grupami liczyć. Bo grupa to głosy! A oni potrzebują głosów by zostać przy korycie. Tak więc emeryci, związki zawodowe, matki z chorymi dziećmi, lekarze, kolejarze i multum innych grup żąda dla siebie przywilejów. Dochodzi do nich masa krytyczna, która od pozostałych grup niczym się wg mnie nie różni. No może tym, że faktycznie utrudnia nam raz w miesiącu podróżowanie po i tak zbytnio rozkopanej Łodzi.

 

Moim zdaniem problem leży w tym, że elekcyjne władze muszą przejmować się takimi grupami bo grupa = głosy. I to jest właśnie problem elekcyjnych władz. Rządzą i wymagają dobrze zorganizowane grupy, na które idą pieniądze ogółu.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidek napisz list do redakcji. Na bank się ucieszą :smile: 

 

Jednak odpowiedzią jest fakt że pozostała cześć nierowerowa jest większa i też będzie głosowac

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Durne te ludzie, kompletnie nic nie dociera.

Może by im tam wiele negatywnych komentarzy pod tym strzelić

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aidekk

 

2) mistrzostwo świata, dawno się tak nie uśmiałem :biggrin:

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają z tymy kolarzami ,mają 3m koło siebie ścieżkę o którą dręczą w MK a i tak pedałują po ulicy 13km?h :whip: :whip: :angry: no jak ich nie lać po tych pustych baniakach,nic tylko się przyczaić na skrzyżowaniu :ph34r:  i wykręcić wentylki :dance::laugh2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek 25go  jak będzie MK i po mojej trasie ,a mam 70tkę ku**a zamykam oczka włączam wycieraczki i poszedł do przodu ,ciekawe czy dalej będą stać i machać łapkami że nie ma przejazdu a potem zatrzymam się w poprzek zatarasuje wszystkie  pasy i będę się darł kolarze na ścieżki a jak nie to niech walą obiazdem jak my :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, że MK - masa kretynów bardziej pasuje, po prostu ręce opadają. Prowokują i w końcu doprowadzą do jakiś ekscesów, bo ktoś zwyczajnie będzie miał kiepski dzień i jeszcze piątek bo go z pracy wywalili itd. itp. i się wk**wi. Pamiętacie ten film z  Douglasem "Upadek" też stanął w korku, a potem zaczął porządkować świat :whip: .   Też mam kilka takich dni w roku  :decayed: , piątek się wpisuje w ten scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...