Skocz do zawartości

Paraliż Łodzi - Masa Krytyczna - Rowerzyści Jadą, Kierowcy Stoją


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Co to ma kurde za znaczenie teraz @JaRoD? Nie róbcie syfu. @pd jechał pewnie do Motorwings jeśli chcesz poznać docelowość wjazdu :biggrin:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego syfu?
Jest zakaz ruchu, a tam kolejka aut.
Zdziwiło mnie to

 

Suchy: To wątek o masie krytycznej mimo wszystko, zdziwienie na bok :P Koniec OT.

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

konkluzja: na wszystkie dotychczas przeprowadzone wywiady 100% respondentów nie popiera Masy K.

Piotrek,te laski się po prostu Ciebie boją,stąd 100% :decayed:

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Postawili słupek na drodze rowerowej. Ranny rowerzysta http://lodz.gazeta.p...rowerzysta.html

I jak dla mnie jakiś pier... durny urzędas powinien płacić koszty leczenia, odszkodowanie i rekompensatę za swoja głupotę  i to z własnej kieszeni.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert Barański z Rowerowej Łodzi potwierdza, że ZDiT konsultował pomysł ustawienia słupków...

słupek nie jest ciemny jak nawierzchnia, z której wykonano drogę, ale wyróżnia się kolorem - twierdzi Barański.
Fenomen Barański konsultował,postawili,pomalowali i się wy***ali :rolleyes:

 

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zarząd Dróg i Transportu: - Mieszkańcy poprosili o taką blokadę, bo kierowcy urządzili sobie tutaj dziki parking. Urzędnicy mieli dobre intencje, tylko wykonanie nie wyszło im najlepiej.

 

:news:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed paroma minutami miałem okoliczność z przedstawicielem masy krytycznej.

Miało to miejsce na ul Śląskiej na odcinku między przejazdem kolejowym a Goja Wiczyńskiej. Jechałem samochodem i jak to w taką ładną pogodę co i rusz wyprzedzałem jakiegoś rowerzystę, aż tu nagle widzę przed sobą parkę jadącą obok siebie. Jako że nie jest to strefa obniżonego ruchu a tak z jednej jak i z drugiej strony nadjeżdżały samochody czyli w myśl obecnych przepisów powinni jechać gęsiego, użyłem sygnału dźwiękowego bo faktycznie nie mieli lusterek wstecznych i mogli poprostu zajęci rozmową nie zauważyć samochodu za sobą. Oczywiście jak nie trudno się domyśleć reakcji żadnej. Użyłem klaksonu raz jeszcze i nic, poczekałem na nadażającą się sytuację do wyprzedzania i rozpocząłem manewr. Kiedy ich wyprzedzałem żona przez otwartą szybę poprosiła aby jechali gęsiego. Oczywiście w odpowiedzi nic miłego nie usłyszała. Jako że ostatnio nie tryskam dobrym nastrojem, zatrzymałem samochód w celu odbycia krótkiej rozmowy. Dowiedziałem się z niej że chłopak jest członkiem masy, a nawet jej prężny, działaczem i on zna swoje prawa, dziewczyna z kolei właśnie uczęszcza na kurs prawa jazdy i instruktor jej powiedział że jej wolno. Na moje pytanie czy wiedzą może kiedy im wolno powiedzieli ż wiedzą - zawsze. Na koniec rozmowy spytałem jeszcze chłopaka czy jego zdaniem w takiej sytuacji to on nie powinien jechać bliżej osi jezdni a nie wypuszczać tam dziewczynę, no jakoś nie odniósł się .....

 

Dla popacia mojej opinii na temat opisanej sytuacji wklejam fragment ustawy Prawo o ruchu drogowym:

3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;

2) jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pe- dałach lub podnóżkach;

3) czepiania się pojazdów.

3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego ro- weru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już niejednokrotnie się przekonaliśmy, z kretynami ciężko się dogadać. z nimi nawet ciężko rozmawiać, bo albo na Ciebie flugają, albo znają swoje prawa tak dobrze i są tego tak pewni, że nawet PoRD w dłoni nie odniósłbyś żadnego skutku.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że oni są anonimowi bo wylegitymować może ich tylko jakiś funkcjonariusz i w opisanej powyżej sytuacji nawet kamerka by nie wiele dała.

 

Rowery na ulicach powinny mieć rejestrację i wtedy takich znawców przepisów uświadamiała by policja wręczając mandat. Nawet nie trzeba by było dyskutować z kretynem tylko go sfilmować i podesłać nagranie do drogówki. Nie żebym konfidentów popierał bo jestem przeciw ale wkurza mnie ich bezkarność i bezczelność.

 

A może mając kamerkę w samochodzie nagrać sytuację i zadzwonić do drogówki, że właśnie się jedzie za takimi i nie reagują na sygnały istnieje podejrzenie, że są odurzeni :biggrin:  i posiadamy nagranie sytuacji. Być może akurat przypadkiem jakiś patrol by zainterweniował.

 

Jeszcze jeden pomysł mi przyszedł do głowy. Można kupić takie pneumatyczne klaksony jak są w TIR'ach i sobie zamontować w osobówce myślę, że odpowiedni sygnał mógłby wytrącić ich z równowagi i wtedy omijamy spokojnie składaki. - wiem złośliwa ze mnie bestia ale zawsze mnie tacy egocentrycy wku***ali i nie koniecznie na rowerach.  

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz kumpel proponował rozwiązanie polegające na zamontowaniu paintballa pod znaczkiem na atrapie i spustu na zamiast koksonu:)

Ale to by było namawianie do agresji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ładna pogoda za oknem, lato w pełni, więcej spokoju i radości a mniej nerwów B)

 

Jakiś piątkowy chill mnie złapał i jakoś nie jestem w stanie tak hate-ować i wybrzydzać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje wczoraj pisałem po prostu tuż po i się gotowałem

 

Ja wczoraj chciałem napisać,że trzeba było mu jebnąć z dyni,ale też ochłonąłem :smile:

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy sobie spot w piątek pod samolotem i pohałasujmy im trochę :decayed:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy sobie spot w piątek pod samolotem i pohałasujmy im trochę :decayed:

 

Szkoda paliwa, oleju, mandatów, które nam dopier... i czasu ;) O 18 jest film :P

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...