Skocz do zawartości

Paraliż Łodzi - Masa Krytyczna - Rowerzyści Jadą, Kierowcy Stoją


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem, a coraz częściej,  ktoś nie wytrzymuje tego pierwszeństwa :

 

Nie dość, że sie między samochody pcha to jeszcze pyskuje.  

Założyłem jakiś czas temu cały wątek na temat tego filmu.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by gdzieś na ługu drogi wy***ać bańke oleju, jak sie ze 30 wy***rdoli to straż przyjedzie i zasypie ale co smichu bedzie to bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by gdzieś na ługu drogi wy***ać bańke oleju, jak sie ze 30 wy***rdoli to straż przyjedzie i zasypie ale co smichu bedzie to bedzie 

Przodem jadą dzieci- czemu mają cierpieć za bezmyślność rodziców?

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie wiadomo w jakich godzinach to prosze o info... chetnie zajme sobie czas czyms innym niź jaazda...tzn stanie w korkach....

Sklep i serwis motocyklowy -  Łódź Limanowskiego 213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by gdzieś na ługu drogi wy***ać bańke oleju, jak sie ze 30 wy***rdoli to straż przyjedzie i zasypie ale co smichu bedzie to bedzie 

 

Kosmaty inaczej to musisz zrobić. Konstrukcja roweru rodem z Jamesa Bonda z bańką oleju między nogami..... Wbijasz się w środek peletonu i odkręcasz kurek. Poświecę nawet swoje zwały tłuszczu żeby wsiąść na rower i nagrywać wszystko z boku.....

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 chłopa obok siebie i na sygnał - sruuu... A później spitalanko. Tablic rej. nie ma, więc nie ma problemu :smile:

Rozpiździć im to od środka :smile: Popieram akcję całym serduszkiem ;)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trala lala Tyle gadania a i tak nikt nic nie zrobi więc po co pier.. ???  Takie sieciowe hejtowanie i na tym się skończy.

 

 

 

Jak bedzie wiadomo w jakich godzinach to prosze o info... chetnie zajme sobie czas czyms innym niź jaazda...tzn stanie w korkach....

O 18 pedały wyjadą więc do 20 masz wolne.

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza petycjami i pismami do władz jest kilka akcji, które nie szkodząc nikomu mogą uzmysłowić pedałującym co o tej akcji myśli reszta społeczeństwa.

 

- można wykupić reklamę na kilku telebimach na trasie MK z "przesłaniem" 

- można stanąć wzdłuż trasy z czarnymi plakatami, transparentami z "przesłaniem"

- można rozwiesić jakiś transparent nad wiaduktem z "przesłaniem" 

 

myślę, że byłoby im trochę mniej przyjemnie cieszyć się z blokowania miasta.

Być może niektóre akcje wymagają pozwolenia władz na manifestację ale jeśli była by pokojowa wręcz cicha lub plakatowa to chyba niema problemu.

 

Tyle, że tak jak piszę Ridick "nikt nic nie zrobi" ale głownie dla tego, że chyba nam się nie chce z nimi przepychać mamy ciekawsze zajęcia :riding:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3414981,jak-zatrzymac-mase-krytyczna-czyli-slow-kilka-o-rowerowym-terrorze,id,t.html

 

"Co zrobić, by zatrzymać Masę Krytyczną? – to pytanie coraz częściej pojawia się na ustach wielu łodzian, którym rowerzyści zablokowali przejazd. 

Wydaje się, że są proste i skuteczne rozwiązania. Na trasie przejazdu MK nagle mogą zepsuć się samochody. Mogą? Oczywiście, że mogą! Światła awaryjne, trójkąt ostrzegawczy w stosownej odległości od zepsutych pojazdów powinny pokrzyżować plany rowerowych terrorystów. Ale pole do działania mają również piesi! Przecież nikt im nie zabroni przechodzić przez przejścia tzw. zebry, które akurat znajdą się na trasie przejazdu... 
Możliwości uprzykrzania życia innym uczestnikom ruchu drogowego jest wiele. Tylko rodzi się pytanie, do czego ma to prowadzić? Odpowiedzieć powinni sobie… rowerzyści. "

 

 

Ej niech nam przypadkowo zepsują się auta na drodze .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna porusza się na prawach pojazdu uprzywilejowanego, tak? Pojazd uprzywilejowany z tego, co pamiętam- nie zostanie ukarany za złamanie przepisów, ale w razie kolizji jest wtedy winny. Jeżeli jegomość szedł na zielonym i nie zatrzymał go policjant, to prawo jest chyba po jego stronie? Może to ktoś zweryfikować? ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten screen idealnie pokazuje tok myslenia uczestników masy kretynów - czyli my jedziemy i mamy wy***bane. złamałem rękę starszemu facetowi? jego wina, mógł nie być taki stary.

 

wczoraj mój brat byś świadkiem takiej oto sytuacji - jechał samochód - po lewej stronie kolumny - nie wiem jak ani czemu się tam znalazł, ale jechał. z prędkością równą prędkości MK, nie wyprzedzał ich ani nic. w pewnym momencie jeden z w/w kretynów wbił mu się bezpośrednio pod koła. koleś (na szczęście dla kretyna) zahamował, ale pozwolił sobie również użyć sygnału dźwiękowego - za co został zbluzgany przez wszystkich którzy byli w pobliżu.

 

ale z jednym się zgodzę. MK jest manifestacją. manifestacją, która ma na celu pokazanie jak wielu kretynów w Łodzi porusza się po drogach.

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa jak czytam wpisy tych pedałów na FB to mnie h*j strzela.Az pisać nie mogę :whip::wacko:

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze się waha czy hamować gdy przez przejście przejeżdża pedalista? Przecież ich też nie ma prawa tam być.

Na chodniku z premedytacją włazić pod koła i zatrzymywać do przyjazdu policji. Na sk***ysyństwo należy reagować tępieniem su***synów...

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym).

Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy:

  1. jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub
  2. podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub
  3. są spełnione jednocześnie trzy warunki:
    • chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości,
    • ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym),
    • brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...