Skocz do zawartości

Honda Cb600F Hornet - Jakie Modyfikacje?


Sikorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym iż Hornecik to moje pierwsze moto, nie posiadam jeszcze wiedzy jakie modyfikacje w tego rodzaju motorze są wskazane. Które z nich poprawią parametry jezdne a jakie poprawią np. charakterystykę silnika lub przedłużą jego życie :smile: Liczę na wskazówki bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek :smile: Baza, czyli moja Hania, to egzemplarz w pełnym oryginale, nawet migacze ma seryjne (czyli większe od całego moto...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w filtr powietrza K&N. Mam przelotowy wydech mivv i po regulacji gaźników zauważam różnicę. Nie wiem czy jest to bardziej zasługa regulacji czy samego filtra ale jest zdecydowanie lepiej. Wcześniej troszkę się dławiła przy niskich obrotach, a teraz przyśpiesza płynnie. Przed wymianą na 4 biegu powyżej 180 km/h praktycznie już nie przyspieszała i ledwo rozpędzała się do 220 km/h. Na 5 i 6 nie było mowy o rozpędzeniu się do takiej prędkości. Teraz przyspiesza dość dobrze do 210 na 4,5 i 6. Na 5 v-max 240 km/h. Myślę, że dedykowany przelotowy wydech, filtr K&N i regulacja to dobra modyfikacja dla Hornetki :smile:

 

Co do spalania to wolę się nie wypowiadać. Średnie spalanie przy prędkościach 200-240 km/h to 10,5 litra :biggrin: W cyklu mieszanym (100-240) spaliła 6,5.

 

Dodam jeszcze, że poprzednio jeździłem na kompletnie łysej gumie więc prędkościomierz na pewno troszkę zawyżał. Teraz guma jest nowa, a prędkości były sprawdzane z innymi motocyklami.

Edytowane przez Jędrzej (wyświetl historię edycji)

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jutro wstawiam Hanie na regulację gaźników i wymianę filterka :smile: Zastanawiam się jeszcze nad wymianą oleju w lagach, teoretycznie były właściciel zrobił to w połowie zeszłego sezonu ale jest stara osłona przeciwkurzowa (zbutfiała) trochę głupota zostawić starą przy takim serwisie, prawda to?? A przy okazji zawieszenia chciałem zapytać o opinie na temat amortyzatora skrętu do Hornetka...? Czytałem że to rozwiązanie jest często stosowane na naszych uwielbianych koleinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest często stosowane ale mi osobiście nie podoba się sposób montowania amortyzatora do Hornetki. Jest duży i w kiepskim miejscu. W dodatku to dość spory wydatek. Jeżeli nie masz zamiaru latać na gumie ( Hornetka się średnio do tego nadaje ze względu na ramę - można silnik zgubić ) i po torze to bym sobie darował amortyzator skrętu.

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...