Skocz do zawartości

Różnica W Chłodnicy 9, A 14 Kratek?


tukan88

Rekomendowane odpowiedzi

W warsztacie powiedzieli mi że mam za małą chłodnie bo w 600 jest chłodnica ktura ma 9 kratek a podobno w 750 ma 14 kratek jak patrze na np.Allegro to piszą że ta z 9 kratkami jest do 750 ale są też takie z 14 stoma i pytanie czy może być ta z 9 w 750 czy nie czy silnik sie nie bedzie grzał?motor kupiłem miesiąc temu wiec dużo nim nie najeździłem proszę o pomoc ludzi któży mają o tym pojęcie

Edytowane przez Suchy-wolk
zmiana tytułu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlodnica od 750 olejaka jest duzo wieksza niz od 600 oraz sporo wieksza od bandita 1200.Mam wlasnie taka zalozona w bandicie i bez ciecia owiewek nie miesci sie pod czasza.Zmierz jej szerokosc to porownamy jaka masz.Wg mnie roznica w chlodzeniu jest zauwazalna,niestety nie zmierzylem jeszcze jak silnik grzeje sie po pałowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest optycznie wieksza nie musi oznaczac ze ma wieksza wydajnosc. 

Najlepiej byloby zalozyc oryginal zeby nie okazalo sie ze silnik nie bedzie sie dogrzewal.

Proponuje najpierw zainwestowac w termometr zeby bylo wiadomo co sie dzieje. 

Koszt okolo 60 zl na MWB a czy z taka czy z inna chlodnica dobrze to miec.

 

Jesli bedzie przekraczal 100 st wymien chlodnice na ta z 14 kratkami i powinno byc ok.

 

Te silniki maja tendencja do grzania sie w korkach bo nie maja wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejsza.Jest to jeden z zabiegow poprawiana b12.Ma grubsze przewody olejowe i wieksza pojemnosc.Na jakims spotkaniu bedziesz mogl obejrzec i porownac.

Edytowane przez ajejman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawdziles i tak jest to rzeczywiscie pozostaje zalozyc ta z 14 zebrami i mies spokoj, 

Dla pewnosci ze jest dobrze i aby wiedziec kiedy silnik osiaga optymalna temperature pracy dolozyc termometr i łyyyycha.

 

Z checia obejrze ta chlodnice. W prawdzie z czystej ciekawosci bo nie widze potrzeby takich przerobek w moim sprzecie. 

Po miescie staram sie jezdzic jak najmniej a na trasie w cieply letni dzien temperatura oscyluje w okolicy 100 st wiec jest ok.

 

Taka czy inna chlodnice olejowa warto czasami przeplukac przy zmianie oleju dla pewnosci ze nie zgromadzil sie w niej osad i ze jest w pelni wydajna.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...