Skocz do zawartości

Konsekwencje Jazdy Bez Prawka?!


LAFAY

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow!!!

jako zo to moj 1szy post wybaczcie ze byc moze to nie w tym dziale ,mam pytanko odnosnie jazdy bez uprawnien...a mianowicie w listopadzie zdalem egz . teoretyczny, praktyki niestety juz nie zdazylem z racji fatalnej pogody, teraz mam nie maly problem : zmiany na egz. praktycznym, a w zasadzie ich wstrzymanie, czeka mnie zapewne nowy kurs, j****c lodzki word i caly ten syf z ministrem transportu na czele, a zatem ;

jakie sa konsekwencje jazdy bez uprawnien , mandaty , kary i takie tam, bo pogada juz troche sie klaruje i gdzies trzeba slifowac  he he swoje umiejetnosci? dajcie znaka i pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA po kilku kontrolach w przeciągu od roku do 5 lat jazdy"bez" dostałem raz 400 pln(brak uprawnień ,dowodu,oc,przeglądu,moto na england blachach ) drugi raz 200 pln (za wypsz. na podwójnej ciągłej) i trzzeci raz dobra miła rozmowa z panią polacjantką  :biggrin:  :P

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem "B" i nic nie zabierali pkt ani nic "jeżeli chodzi o moja sytuacje "  ;)

tulko straszyli że wyśla wniosek do sądu o zabranie "B" z powodu prowadzenia pojazdu bez uprawnień  :hihi:  :hihi:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma inne doświadczenia  ;)  to są moje prywatne moje doświadczenia  :biggrin:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to mozna smigac chyba narazie "bez" i liczyc na farta , poki w wordzie sie nie odnajda....dzieki

 

 

żartujesz chyba pisząc powyższe?

 

a gdyby tak kierowca autobusu, który wozi po 100 osób jeździł busem bez prawka?

a może pójdźmy dalej, pilota bez licencji wsadźmy w pasażerski samolot (airbus etc)?

 

jakie by były tego konsekwencje? (i tu sobie odpowiedz na swoje pytanie)

 

Pamiętaj również, że jak w coś (a co gorsza kogoś) przypierdzielisz (czego Tobie nie życzę oczywiście) nie mając prawka, ubezpieczyciel się na Ciebie wypnie, i 95% przypadków będzie stwierdzonych jako Twoja (lub obopólna) wina.

 

i tak zrobisz co chcesz, ale trochę odpowiedzialności. motocykl to nie zabawka, i zapewne dobrze o tym wiesz.

 

just my 2 cents.

 

 

ps. pomijam, że to forum publiczne, i dostęp do niego ma każdy - od dzieciaków (którzy potem czytają i robią tak samo), po kolegów niebieskich ;)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wszystkich konsekwencjach wiem wiem suchy , ale co robic w tej sytuacji, na dzien dzisiejszy nawet nie wiadomo kiedy wznowia egzaminy, mam soedziec i sie wpatrywac w motonga , sam pewnie wiesz jak to  jest ,jak zima  ,pogada i takie tam , k*****wica mnie bierze z tymi egzaminami

a z reszta 40% jezdzacych smiga "bez",a malolaty to malolaty i tak na nich nie wplyniesz , wiedza leepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

e to mozna smigac chyba narazie "bez" i liczyc na farta , poki w wordzie sie nie odnajda....dzieki

Jazda bez uprawnien to mandat, bez pkt karnych bo jakich...przeciez nie masz uprawnien wiec i nie masz punktow. Punkty prowadza do utraty uprawnien, a nie mozna czegos stracic czego sie nie ma:).

Prawa jazdy kt B. Ci nie zabiora, poniewaz nie ma do tego podstaw prawnych. Sytuacj sie komplikuje, tak jak pisal Jaquzie, w przypadku gdy sie gdzies wylozysz...nie masz uprawnien = nie masz ubezpieczenia...

Jezdze motocyklem od 6lat i nie mialem ani razu kontroli...moze oprocz strazy granicznej raz i strazy lesnej:). ale to na wlasne zyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyobraznie dlatego nie smigam ,a co ty radzisz w takim razie???????? znam kupe dzieciakow ktorzy wlasnie tak smigaja , a ty o tym nawet nie wiesz bo nie ma ich na ty forum, tez tego nie podzielam  ale lipa straszna jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a co ty radzisz w takim razie??"

trochę rozwagi i odpowiedzialności, a do tego czasu trenować na zamkniętym terenie - poza drogą publiczną.

 

"znam kupe dzieciakow ktorzy wlasnie tak smigaja"

za***isty argument, żebyś śmigał be prawka - nie uważasz?

 

"tez tego nie podzielam"

a bez prawka chcesz  jeździć? zdecyduj się.

 

"ale lipa straszna jest"

nie przeskoczysz - taki lajf.

 

 

ps. "o wszystkich konsekwencjach wiem wiem suchy" (?) ;)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj suchy suchy temat rzeka i do wielu przemyslen.... trzeba obgadac to wszystko przy  piwku jakims ......

a co ja tu widze ".. w uszach szum, w oczach lzy , a na liczniku 33.>", to podzielasz na drogach publicznych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"oj suchy suchy temat rzeka i do wielu przemyslen....

czemu wciąż nazywasz mnie Suchy? :mellow:  (dzięki za pomylenie mnie z naszym adminem :smile:)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jestes suchy od samego poczatku, odpisales mi kiedys w powitalni, cos tam witaj kolego  na kawie i zapamietalem jako suchy, wwwwiec bedziesz suchy 2, tamtego suchego niestety jeszcze nie poznalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak cie zapamietalem, nie jestem gejem he he , i tak podjade na tego na tego waszego della i tam mnie naprawicie i wszxystko wytlumaczycie ,swoja droga masz kawe i musisz pomagac zoltodziobom.....o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak ... Jeżeli masz tylko kat. B i złapią Cię na motocyklu to dostajesz mandat 300zł (za brak uprawnień) + mandat i pkt. (za dane przewinienie, którego się dopuściłeś i powiedzmy zatrzymała Cię Policja ) Czyli dostajesz np. 300zł + 200zł (brak świateł) + 4pkt. (które dopisują Ci do kat. B) = mandat 500zł i 4pkt.Jeżeli nie masz żadnej kat. dostajesz mandat 500zł + 200zł (j/w) = 700zł 

 

Ale proponuje nie kozaczyć i wstrzymać się z jazdą bo jakbyś spowodował wypadek ( tfu tfu tfu - odpukać) to cała wina i wszystkie koszta spadają na ciebie, czyli powiedzmy remont samochodu wartego 500.000 zł czy w najgorszym wypadku wypłacanie komuś odszkodowania do końca życia . Więc lepiej się zastanów czy oby na pewno warto .

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dodac.

a jak trafisz na zandarmow, jeszcze ci moto odholuja (zdarzalo sie w historii) ;)

 

Kawe masz - cool, ale glejt to podstawa ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie naprawiliscie , k*****a, to dawajcie namiary na szkole jazdy z nowymi moto i nowym szkoleniem na kat a, jak taka wogole jest bo przez j*****y word tez sa zblokowane , bo nie wiedza jakie sprzety kupic do nauki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym holowaniem to zależy jeszcze od Policjanta bo są 3 opcje ...

 

Po otrzymaniu mandatu za brak uprawnień Policjant może:

 

- Zadzwonić po lawetę która na Twój koszt odtransportuje moto, na parking policyjny .

 

- Może dać Ci alternatywę, żeby przyjechał jakiś z Twoich znajomych z uprawnieniami i wrócił na kołach do domu .

 

- Albo pozwoli Ci na wyłączonym silniku pchać motocykl do domu .

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie masz uprawnień-nie masz OC. Coś się stanie bulisz z własnej portmonetki. Zabijesz, płacisz jego rodzinie np.400tyś. A może rentę do końca życia. Reasumując pokrywasz wszystkie szkody majątkowe i osobowe.

:hammer:

Miałeś wypadek? Pomogę uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.  501-629-877

http://www.autopowypadku.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...