Skocz do zawartości

Pali Sie Kontrolka Cisnienia Oleju Gsxf 600 Jajo


Królu

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie pali mi się nonstop kontrolka ciśnienia oleju, w czym jest najczęściej problem?

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

poziom oleju, dalej kostki instalacji od czujnika do kontrolki, dalej czujnik ciśnienia oleju, dalej pompa oleju, a dalej...to już tylko panewki :decayed:

 

a jesteś pewien, że to kontrolka ciśnienia? ... coś mnie się wydaje, że gieesiksefa to pokazuje poziom a nie ciśnienie...? moze ktoś pamięta?

Edytowane przez działkowy emeryt (wyświetl historię edycji)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 97 roku GSXF jest na pewno ciśnienie oleju. Po 98r. też ciśnienie ;)

Przy okazji może komuś się przyda instrukcje do Suzuki http://www.suzuki-moto.pl/index.php?id=instrukcje

Edytowane przez Dzejdzej (wyświetl historię edycji)
:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, poziom oleju w oczku to jakies 3/4. przejechałem juz tak z 30 km i wszystko ok. w silniku wszystko ładnie gra. Skoro kortrolka sie swieci to znaczy ze prad jest. Czy ktos wie gdzie znajduje sie czujnik ciśnienia oleju??

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje

z kąd miałeś pewność że to wina elektryki a nie np pompa oleju nie zassała oleju ? obrócił bys panewke

czy pompa zassała wystarczy spr czy filtr oleju ma w sobie olej

cieszyc się ino że tak się sprawa skończyła

zapewne wymień czujnik oleju i będzie po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to znak ze nie laduje pradu do aku taka mała podpowiedz tak ktos na lawecie przywiuzl do mnie motorek bo mu sie olej świecił a  okazalo sie ze kontrolki zamienil poprzedni wlasciciel bo mu sie chciało albo nie miał pojecia co robil po odpalce wszystko gaslo to bylo git , ale powaznie to odlacz czujnik na chwile i sprawdz czy kontrolka cisnienia  zgasnie jak nie to moze jednak cos z alternatorem ma polaczenie ;) jak cos nie bedzie trybic to podjedz cos zaradzimy  :shock3:

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacjez kąd miałeś pewność że to wina elektryki a nie np pompa oleju nie zassała oleju ? obrócił bys panewkeczy pompa zassała wystarczy spr czy filtr oleju ma w sobie olejcieszyc się ino że tak się sprawa skończyłazapewne wymień czujnik oleju i będzie po sprawie

wiem ze smarowanie bylo bo olej po odpaleniu momentalbie znika z oczka,a po za tym wszystko by pukalo. no i kolejna sprawa trudno zeby po zimnie tak po prostu pompa sie zepsula. stawiam na czujnik.patrzylem w schemat instalki, skoro lampka sie swieci to znaczy ze wszystkie kable i wtyczki sa ok. zostaje tylko czujnik cisnienia. nie wiem, nie moge znalezc gdzie sie znajduje.... pod ta klapka szukalem. no trudno bede jeszcze temat meczyl :-P

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

JEST JESZCZE moto doktor gdyby inne dobre rady nie pomogły :-))

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze smarowanie bylo bo olej po odpaleniu momentalbie znika z oczka,

 

 

olej "znika" bo wirujący kosz sprzęgłowy siłą odśrodkową rozbryzguje olej dookoła więc w oczku go nie ujżysz. Powiem szczerze że masz mocne nerwy wypuszczając się na przejażdzki z palącą się kontrolką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych silnikach jest problem z czujnikiem oleju ,ja kiedyś miałem podobną sytuację że niby wsio było ok a kontrolka się zapalała i nie gasła

TZR 80RR->GSXR 600K2->CBR 600 RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...