Skocz do zawartości

Komis Motocyklowy W Łódzkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc przy okazji pragnę się przywitać - Witam zatem :biggrin:
Niedługo będę kupował pierwszy motocykl. Sporo czytałem i zdecydowałem się na jakąś 600tke. (mam 20 lat i trochę oleju w głowie, doświadczenie jakieś też, wprawdzie nieduże, ale myślę, że dam radę :smile: )
Moimi typami są Fazer i Thundercat, ale inne tez wchodzą w grę. Dysponuję budżetem 6-7tys zł.
Mam do Was pytanie - znacie jakiś komis motocyklowy w łódzkiem(bo w samej Łodzi to chyba nie ma)? Są też takie używane egzemplarze zostawiane u dealera, takie coś też by mnie interesowało. Wiem, że są 2 komisu w Kutnie i jeden w Brzezinach (Motodrom). Przeglądałem nawet ich strony, ale ofert mało i nie do końca to co by mnie interesowało.
Przeglądam wprawdzie oferty na serwisach typu tablica czy otomoto, ale do tej pory nie znalazłem nic ciekawego...
Może ktoś z waszych znajomych sprzedaje jakiś dobry egzemplarz?
Mam wprawdzie 2 typy:
http://tablica.pl/oferta/kawasaki-zx6r-CID5-ID2CMON.html#37705eaf28;r:7;s:
i

http://tablica.pl/oferta/yamaha-thundercat-yzf-600r-100km-CID5-ID17qTX.html#415b1fbbf8;r:7;s:

 

Z tym, że o ZX6r za dużo nie wiem, ponadto wydaje mi się, że na początek trochę za mocny. Poza tym szukam czegoś co nie będzie tez paliło jak smok :P
A Kotek ma podobno uszkodzne łożysko ramy, więc mniemam, że mógł być po przejściach, więc trochę mnie do odrzuca - nie chce kupić skarbonki i padła...

Przepraszam, że wszystko w jednym temacie - jeśli zły dział to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie ;)
Pozdrawiam, Patryk.

PS. Może już niedługo zawitam na waszych zlotach, o ile takowe macie ;)
 

 

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No baardzo ładnie :smile:

 

Powitalnie jest na samym początku.

 

A co do motocykli

Jeśli szukasz konkretnego to może warto spojrzeć na markowe fora np. fazera. Tam można często znaleźć egzemplarz godny uwagi, bo takie często do komisów i na allegro nie trafiają.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :smile:

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że są 2 komisu w Kutnie i jeden w Brzezinach (Motodrom). Przeglądałem nawet ich strony, ale ofert mało i nie do końca to co by mnie interesowało.

Co do Motodromu to nie patrz na to, co mają na stronie internetowej, bo to jakieś prehistoryczne oferty. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie tym bardziej, że sezon za pasem, więc po prostu jedź i obejrzyj, co mają lub pogadaj co ewentualnie mogą mieć.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kojarzę te wykrzykniki w zdjęciach. Są godni polecenia?

Byłem tam kiedyś i oglądałem jakieś moto. Nie polecam mimo, że nie jestem znawcą sprzętów ale moja wiedza wystarczyła mi, żeby zrezygnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kiedyś i oglądałem jakieś moto. Nie polecam mimo, że nie jestem znawcą sprzętów ale moja wiedza wystarczyła mi, żeby zrezygnować. 

 To znaczy? Co było z nimi nie tak? Jakieś zatuszowane ślady wypadków, niemiła obsługa, zbyt wysokie ceny czy co?Wczoraj wysłałem tam  (do MOTODROM'u w Brzezinach) kolegę i podobno zamknięte było, bo właściciel wyjechał gdzieś - może po sprzęty do sprowadzenia  :riding:A co na temat giełdy samochodowej w Łodzi powiecie? Był ktoś ostatnio, są jakieś sprzęty? Może w niedziele się przejadę. Z tego co pamiętam tam motorków raczej mało zawsze było, ale może coś się upatrzy. Kojarzę, że zawsze z kaskami i częściami stali.

Edytowane przez Mavver (wyświetl historię edycji)

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu sprzęta poproś a nawet i jak będzie trzeba zapłać osobie, która ma pojęcie i doradzi, sprawdzi stan techniczny. Bo jak trafisz padake to z 7tyś przy zakupie zrobi się 10tyś po serwisie.  Samemu napalisz się na sztukę  i Cie zaćmi. Widząc, że w grę wchodzi giełda a tu pośpiech nie wskazany.

Pamiętaj, że motocykl to nie wszystkie pieniądze ażeby jeździć.

Miałeś wypadek? Pomogę uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.  501-629-877

http://www.autopowypadku.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ojciec trochę się zna na mechanice, wprawdzie nie jest na czasie z tym tematem, ale to zawsze jakaś podpora ;)

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tzn. ojciec trochę się zna na mechanice, wprawdzie nie jest na czasie z tym tematem, ale to zawsze jakaś podpora ;)

Weź kogoś kto jest na bieżąco. Bardzo nie zbiedniejesz na tym a jestem przekonany  że oszczędzisz na serwisie.

 

Co do komisu w Konstantynowie to oglądaliśmy tam dwa lata temu cebulę i pozostawiała wiele do życzenia w porównaniu do opisu. 

Może nie była powypadkowa ale była bardzo zapuszczona (taki typowy anglik po paru miesiącach bez opieki).

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 To znaczy? Co było z nimi nie tak? Jakieś zatuszowane ślady wypadków, niemiła obsługa, zbyt wysokie ceny czy co?

Jak na moje oko moto składane. Podobnie jak rid chyba cebulą (taką czarną) oglądaliśmy. Po odpaleniu zaleciało plaxem :smile: aż miło. Nie pamiętam już szczegółów ale chyba coś było nie tak z ogranicznikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak rid chyba cebulą (taką czarną) oglądaliśmy.

To może oglądaliśmy ta samą maszynę ;)

 

Mavver  w zasadzie to gdzie byś nie kupował na wstępie zakładaj, że chcą cię orżnąć. Ja przestałem myśleć, że mi się podoba maszyna tylko szukam co jest zj**.ane  w tym egzemplarzu i co trzeba naprawić nim zacznę jeździć.

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jest całkiem przyjemny komis MOTOLOTO na Kilińskiego 176, niezbyt duży, ale obsługa bardzo miła. Póki co mają Bandita w moim budżecie, ale gdyby trafiło się coś innego to będą dzownić. Teraz napaliłem się na SV650 :P

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość henry1125

Ja mogę polecić Motodrom w Brzezinach, sam kupowałem tam mój pierwszy motor w tym roku i jest wszystko w porządku. Mi poleciło moich trzech znajomych ten komis i też są bardzo zadowoleni. Jak napisał Julka, nie patrz na ich stronę, czy na ich profil na otomoto , bo w komisie jest dużo wiecej. Właściciel na pewno poświęci Ci dużo czasu i dobrze doradz. Sam pytałem na tym forum o ten komis, opinie różne, ale ja jestem zadowolony i osoby które znam osobiście też. Na pewno warto zobaczyć!
Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżę temat gdyż sam właśnie poszukuje czegoś na start. 

Co do giełdy, byłem w niedziele i prawie nie było wyboru, 4 nowe junaki + 2 krążownik szos (ale nie wiem czy były na sprzedaż), 1 fazer  chyba (pamięć już nie ta;-), dwa stoiska z kaskami. Szału nie było.

Patrząc po ogłoszeniach sama  Łódź czy województwo bardzo ogranicza. Ja monitoruje województwa ościenne, można wypatrzeć coś pod Kielcami albo w Warszawie np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jak przedmówcy polecam wizytę w jakimś serwisie przed kupnem.
Myślałem, że jakieś elementy ogólnie mechaniki samochodowe + x artykułów + y filmików na youtube pomogą, ale dopiero po wizycie
w serwisie okazało się, jak bardzo zielony jestem w temacie.

 

Osobiście korzystałem z pomocy chłopaków z MotorWings. Koszt to 100zł (i w razie zakupu moto, możesz to chyba jakoś rozliczyć w ewentualnych
naprawach) i dostajesz takie 'sprawozdanie' ze stanu.

Poza rzeczowym sprawdzeniem, było też bardzo sympatycznie (a z jednej z maszyn które przyprowadziłem śmieją się do dziś ;)

 

No i możne tego użyć też jako argument przy targowaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na tablicy czy allegro chłopaka z Działoszyna, jego pseudonim to Pazur. On ściąga motocykle z Francji , osobiście kupiłem od niego Fazera 600, praktycznie w ciemno bo widziałem go tylko na zdjęciu. Przez telefon dogadałem się co do ceny i stanu technicznego. Powiedziałem , że jeśli jest naprawdę taki jak mówi to ma mi go przywieźć. Po czym przywiózł mi go do Tuszyna na samochodzie i naprawdę był to stan idealny , wypłaciłem kasę po czym oddał mi nawet jeszcze 200 zł na szczęście. Warto do niego zadzwonić bo nie przywozi chłamu. Koleś jest konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...