Skocz do zawartości

Oklejanie Moto


kosmaty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja , ale  małe powierzchnie. Na w miarę prostej płaszczyźnie całkiem nieźle idzie. Wystarczy opalarka lub dobra suszarka.

 

Aczkolwiek chętnie skorzystam z usługi obklejania, kogoś z doświadczeniem.

Potrzebuje obklejć zadupek folią bezbarwną, a tu już nie tak wesoło. 

Zna ktoś kogoś odpowiedniego ???

Edytowane przez Lans (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz oklejać. Osobiście miałem do czynienia z dobrej jakości folią Carbon firmy 3M i okleiłem tłumik dwa sezony temu. Trudność polegała tylko na tym, aby folia była dobrze wycięta, iż póki ogrzewasz suszarą, to możesz kilkakrotnie poprawiać jej położenie. 

 

Pytanie - o co Ci w ogóle chodzi?  :decayed:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chodzi o to aby zamiast dawać owiewki do malowania to obkleić chcialem czarnym i białym karbonem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to sam zrobić to sobie daruj, uwierz mi że teraz wygląda lepiej niż po oklejaniu przez samego siebie. Druga strona medalu jak to oddasz firmie która okleja to wyjdzie drożej niż malowanie.

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur czemu nie wierzysz w moje zdolności manualne, osz ty siusiaku, wiesz jak ładnie szpachle położyłem na owiewce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur czemu nie wierzysz w moje zdolności manualne, osz ty siusiaku, wiesz jak ładnie szpachle położyłem na owiewce :P

a ostatnio nie wiedziałeś jak sprawdzić iskre ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam opalarkę jak coś - za piwko użyczę :smile:

miałem sam oklejać sety, ale oddałem do specjalisty przy okazji serwisu moto.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu korzystałem z usług

http://html://www.oklejaniesamochodow.net/

 

Cena 150zł za obklejenie carbonem spoilera o wymiarze 1x0,23 metra... więc źle nie było...

 

---

 

Co do własnoręcznego obklejania to owszem obkleisz i z daleka będzie to jakoś wyglądać, ale z bliska będzie widoczne sporo wad...

Takie obklejanie jest opłacalne jak masz nowy sprzęt bez żadnych ubytków na lakierze itp. bo nie musisz wygładzać, szpachlować itp...

 

A samemu dobrze tego nie zrobisz bo rozmaite wybrzuszenia, załamania i kształty są trudne do ładnego obklejenia...

Suma sumarum to lepiej będzie oddać znajomemu specjaliście.

 

Ale trzeba uczyć się na błędach :P wrzuć foty jak obkleisz ;)

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie bedzie tak zle, plusem jest tez to ze folia jest dosc gruba i fakturowana wiec moze mini ubytkow w szpachli nie bedzie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też dam znać, tyle, że w wersji oklejania folią przezroczystą ;)

podrapane sety od butów dałem do zrobienia w karbonie hydrografiką. co by mi się znów nie obdrapało, dostałem folię, którą przykleję na sety (na hydrografikę) - zasada podobna - nakleić, i lekko opalarką. zobaczymy co wyjdzie - ciekaw jestem czy stopię wszystko dookoła czy wyjdzie ładnie ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, poniżej foto setów zrobionych w hydrografice karbonowej. newralgiczne punkty okleiłem folią przezroczystą, co by się znów nie podrapały od buciorów - oklejanie idzie dość łatwo i przyjemnie ;) opalarka się przydaje - ale delikatnie + ostry nóź (np. do tapet) - do wycinania.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i naklejka stuntex (PAweł ;)) znalazła swoje miejsce ;)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie, no i troche szybciej, ja robie ostatnia owiewke, srednio 4h na sztukę wychodzi :sad2: juz mam dosyć, ale efekt jest naprawde spox :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz duży i dosyć głęboki ubytek to papierem przeleć trochę po rantach i lekko szpachlą  a jak nie jest taki duży to nie będzie go nawet widać bo folia dosyć gruba jest, układa się naprawdę ładnie na każdej powierzchni i krztałcie i nie ma problemu z obłymi kształtami jak to ktoś wcześniej napisał, po podgrzaniu suszarką nawet na wacku można ją kłaść :P, jedyne co potrzebujesz to jakiąś cienką packę zeby we wgłębieniach ładnie położyć no i od choleeerrryyyy cierpliwości :smile: jak coś służę pomocą, został mi jeszcze bak i błotnik do obklejenia ale to jak bedzie gorsza pogoda bo mi troche szkoda  nie polatać :smile:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...