Skocz do zawartości

Odzież Motocyklowa - Motorcycle Clothing


Italiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie chce wam przestraszyc ale znalazlem kilka prace naukowe na w/w titule ... (pracuje w uniwersytecie medycznej w Lodzi, wiec nauka dla mnie jest na codzien).

Tylko sa po angielsku ... :blink:

Dlaczego to? Bo czytam czesto tu i tam te same pytania: czy odziez motocyklowa jest wazna?

Zalezy ... czy mialesz wypadek czy nie :smile:

Powiem wam to: mysle ze trzeba miec duzo szczescia po wypadku i wiecej rozumu przed :smile:

A poniewaz szczescia jest slepa (tak sie mowi u nas we Wloszech!) ... ;)

Jezeli znajde wiecej dodaje tu ...

Widze ze tylko dwa sa dolaczane, wiec powoli dolacze wszystkie ...

 

Mam nadzieje ze troche pomoze ...

 

P.S. Signor Administrator Suchy, jezeli diskusja sie robi goraca, prosze o zamkieciu tego tematu ... ja chce tylko pomoc z innego punktu widzenia, tego naukowego, a nie robic afere ... dzieki :smile:

 

 

Effectiveness of different types of motorcycle helmets and effects of their improper use on head injuries.pdf

Helmets for preventing injury in motorcycle riders.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeszcze obrazki poglądowe jak masz dostęp, chociaż niektórych to wyłącznie własny wypadek rozumu nauczy 

 

oczywiście o ile będzie będą mieli wspomniane przez Ciebie szczęście i będzie im dane przeżyć 

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zalaczyc wiecej artykule ... jak sie da?

 

Marta, moj polski nie jest o tyle dobre zeby rozumiec co pisalasz ale wieczorem zona tlumacze :P i odpisze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...