Skocz do zawartości

Klucz Pneumatyczny Do Kół


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna klucza do kół pod kompresor, więc pneumatyczny, kompresor jaki posiadam to 50 litrów zakres pracy 6-8 bar. Proszę o poradę osób które miały styczność z takim kluczem, klucz będzie do domowego warsztatu typu zmienić koła na lato, odkręcić kilka śrub. Czym się kierować przy kupnie? Patrząc na allegro każdy posiada inna siłę wyrażoną Nm. Chciałbym żeby klucz dobrze dokręcał mi koła a ja jedynie dla pewności sprawdził ręcznie, dobrze gdyby posiadał możliwość regulacji siły dokręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kompresorze to nie licz na szał,druga sprawa to średnica przewodu do powietrza-jeśli masz ten cienki(spirala pomarańczowa) to jeszcze większa lipa.

 

Kiedyś miałem taki zestaw z Biedrony za sto pare złotych i nasadki szlak trafił ale klucz mimo że made in vietnam to hulał z 5 lat,ale kompresor 2 tłoki i baniak 100 litrów a przewód 10mm w środku.Klucz miał nie całe 300 niutków.

 

Podłączałem kiedyś klucze z zakresu od 300 do 700 niutków pod właśnie kompresor 50l na spirali tej taniej i nie raz udawało się koło odkręcić ale często trzeba było najpierw ręcznym kluczem zadziałać.Pod takim kompresorem klucza używałem tylko do tego jak miałem sporo śrub które trochę ciężkawo szły a nie chciało mi się grzechotką naginać.

 

No i kompresorek często się włączał.

 

Weź pod uwagę klucz udarowy elektryczny,jeśli będzie sporadycznie używany to polecam,w JULA jest za chyba 250zł zestaw coś koło 700 niutków i gwarancja na miejscu a nie odsyłki,tylko ma upierdliwy włącznik bo wciskasz w dół to kręci w jedną a w górę w drugą-trzeba się przyzwyczaić

 

 

 

Gdzieś u mnie leżą dwa klucze pneumaty,jeden jest od ryżowych taki jak te na allegro co mają po niby 310(bez pudełka a z pudełkiem 340) a drugi bosch tylko brakowało im końcówek do powietrza,jak znajdę to dam ci znać to podjedziesz pożyczę ci i zobaczysz jak latają pod twoim kompresorem,bo przewodu grubszego do powietrza nie mam,wtedy zobaczysz czy ci wystarczy.

 

 

Kiedy zmieniasz koła na letnie? :laugh2:

Edytowane przez SOBOL (wyświetl historię edycji)
http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOBOL dzieki za konkretne informacje  :cheers:  szukam właśnie czegoś żeby to dobrze działało. Pewnie mogę podjechać jeśli to nie problem jak bede na wsi to sprawdzę jak działa może ew kupie? :smile: jeśli będziesz chciał sprzedać.
Tak przykładowo co sądzisz o takim kluczu?
http://allegro.pl/profesjonalny-klucz-pneumatyczny-450nm-17el-geko-i3136452502.html

Edytowane przez AndrzejCBRF2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na zużycie powietrza i jak to się ma do Twojego kompresorka.

Więcej hałasu będziesz miał niż pożytku - chyba że lubisz gadżety.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOBOL dzieki za konkretne informacje  :cheers:  szukam właśnie czegoś żeby to dobrze działało. Pewnie mogę podjechać jeśli to nie problem jak bede na wsi to sprawdzę jak działa może ew kupie? :smile: jeśli będziesz chciał sprzedać.

Tak przykładowo co sądzisz o takim kluczu?

http://allegro.pl/profesjonalny-klucz-pneumatyczny-450nm-17el-geko-i3136452502.html

estowale w tym warsztacie klucz, poniewaz gdy kupilem wlasnie taki tani jak podajesz w linku, to nei chcial mi nawet kol os osobowego auta ruszyc...

Jak bede w domu to zobacze jaki klum mam. Kupiłem na Drewnowskiej 50-hurtownia- maja sprzedaz stacjonarna i www. POnadto obok jest chyba warsztat forumowego "Jakubka". Ja przez zakupem testowalem klucz, poniewaz pierwszy ,ktory u nich nabylem nie chcial mi nawet ruszyc 100Nm... Kupilem nieco drozszy, chyba cos ok 300pln i dziala az milo. Mam kompresor 60litrow chyba, max 6,3-6,5 atmosrety i przewod cos ok 10mm. Do odkrecania idealny, fakt kompresor czesto sie zalacza,ale ja potrzebuje tylk ookazjonalnie do uzytku hobbystycznego.

Jesli jestes zainteresowany spr jaki to klucz i dam Ci znac. Ewentualnie, rowniez moge pzyczyc do sprawdzenia na Twoim kompresorze.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor który mam jest bodajże firmy metabo, także powinien dać rade. Zmienię jedynie przewód powietrza, zamiast tej standardowej niebiskiej rozciągliwej zwijki kupie grubszy do powietrza który będzie pod pistolet. Ewentuatkolnie kupie w castoramie tam można oddac wszystko.

Edytowane przez AndrzejCBRF2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOBOL dzieki za konkretne informacje  :cheers:  szukam właśnie czegoś żeby to dobrze działało. Pewnie mogę podjechać jeśli to nie problem jak bede na wsi to sprawdzę jak działa może ew kupie? :smile: jeśli będziesz chciał sprzedać.

Tak przykładowo co sądzisz o takim kluczu?

http://allegro.pl/profesjonalny-klucz-pneumatyczny-450nm-17el-geko-i3136452502.html

ta firma to straszna tandeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy już coś kupiłeś. Posiadam taki klucz, kupiłem go na Szczecińskiej przy Rojnej 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3176732086&ars_source=ars&ars_socket_id=5&ars_rule_id=93

Bez problemu daje rade.

Mam mały kompresor z jednym tłokiem + podłączoną dużą butlę 

Edytowane przez M-461 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...