Jump to content

Montaż Licznika Acewell


piotreklodz
 Share

Recommended Posts

piotreklodz

Czy ktoś z was montował licznik acewella w singlu bez akumulatora lub zna te liczniki i elektrykę na tyle że może pomóc?

 

Do rzeczy:

 

Biorę się za montaż licznika acewella 3100H i takie mam wątpliwości:-czy będzie działał w moto bez akumulatora (xr400r), nie będzie tracił pamięci po zgaszeniu silnika bo teraz zauważyłem że nie ma on (chyba) własnego zasilania-jaki czujnik dokupić do prędkościomierza - w zestawie jest coś co chyba wg. producenta powinno się przykręcić do ślimaka na kole i przetwarza to obroty ślimaka na impuls, ale nijak to nie podejdzie do fabrycznego ślimaka w XR.Przerabiał ktoś podobny temat i może pomóc??

Link to comment
Share on other sites

działkowy emeryt

licznik nie musi stracić konfiguracji czy "zapamiętanych danych" po odcięciu zasilania - to zależy od typu układu wewnątrz, i takie info powinien podać producent. Kalibruje się wiele urządzeń elektronicznych do których nie ma stałego zasilania, a zadana kalibracja jest przechowywana "w pamieci" urządzenia.

kup sobie jakiś kontaktron albo inny magnetyczny czujnik i podaj sygnał ze szprychy - tak jak w rowerze. Robiłem takie rozwiązanie w DRZ'ecie - działało bez problemu. Warunkiem jest sposób czytania impulsów przez licznik. Ale to powinieneś sprawdzić, zanim wydałeś talary na licznik...

Mechaniczny napęd przekładnią ślimakową bywa bardzo awaryjny i kłopotliwy, masz kręcącą się linkę w pancerzu, którą po każdym przytopieniu należałoby wyjąć, czyścić i smarować od nowa. Do tego woda z piachem i pyłem w ślimaku... słabo to widzę. Chyba, że nie wjeżdżasz tym sprzętem w laksę głębiej niż profil opony...

Link to comment
Share on other sites

piotreklodz

Już się trochę wyjaśniło dzięki.

Szkoda że kupując ten licznik zapomniałem że nie mam akumulatora... taki tam szczegół....

A nie orientujesz się "emerycie" jak w takim sprzęcie wygląda kwestia podłączenia gniazdka do gpsu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...