Skocz do zawartości

Triumph Tt600 Grubego :p


Gruby124

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim ostatnio jakiś tydzień temu sprawiłem sobie nową maszynkę

Triumph TT600 Rocznik 2000.

jest to mój pierwszy sport i nie narzekam

LwG !

post-1413-0-95383700-1362665925_thumb.jpg

post-1413-0-24093500-1362665958_thumb.jpg

post-1413-0-60003900-1362665962_thumb.jpg

post-1413-0-17528400-1362665965_thumb.jpg

Edytowane przez Suchy-wolk
temat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna maszyna i ciekawe malowanie  :riding:  Pytanie tylko jak z awaryjnością Twojego egzemplarza i czy jakieś mody zostały lub będą wprowadzone, bo rurka wygląda jak aramata  :decayed:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jeździłeś czasem wczoraj po Łodzi?

jeździłem :smile:

 

Fajna maszyna i ciekawe malowanie  :riding:  Pytanie tylko jak z awaryjnością Twojego egzemplarza i czy jakieś mody zostały lub będą wprowadzone, bo rurka wygląda jak aramata  :decayed:

jak na razie bez awaryjny jedynie do naprawy jest obrotomierz ale to szczegół :smile:  co do rurki to raczej ją zostawię bo ładnie pracuje z tego co wyczytałem to do triumpha wydechy dostarcza leo vince

więc jest ok :smile: kręci do 14tyś obrotów więc przy odcięciu jest na prawdę ładny dźwięk może w przyszłym sezonie zmienie na yoshimure albo microna ale to jeszcze zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo oryginalne :smile: 

 

bezawaryjnych km życzę 

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało spotykana fajna maszynka

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam Jedno TT wyjątkowe  :decayed:  :decayed:  ale to twoje tez ładne  :bye:  oby słuzył jak najlepiej i jak naj dłużej  :angelnot:  :angelnot:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, widzę tutaj aż dwoje właścicieli TT, pozwolę więc sobie zadać pytanie :smile:

Czy w tym modelu normalny jest taki charakterystyczny "metaliczno-szurający" dźwięk silnika? Oglądałem wczoraj TT600 z 2001 roku z przebiegiem teoretycznie około 25kkm i ogólnie wszystko wygląda bardzo dobrze, motocykl zadbany, właściciel sensowny, ale zaniepokoił nas właśnie taki charakterystyczny chrobot silnika. To był pierwszy i jedyny egzemplarz jaki oglądałem i nie mam porównania, pooglądałem sobie filmiki na Youtube i mam wrażenie, ze one wszystkie tak pracują, ale wiadomo - inaczej na żywo się ocenia. Ten, którego kupił założyciel tego wątku też jest na Youtube (poznaję po malowaniu i zepsutym obrotomierzu;)) i wydaję mi się, że dźwięk jest podobny.

Dobrze mi się wydaje, że ten typ tak ma czy jest to coś niepokojącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 000 km rocznie to moim zdaniem mało realna wartość. Chociaż kupując używkę na 90% jest pewne, że licznik kręcony. Ale to nie dyskwalifikuje przecież sprzęta :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg nie ma znaczenia, chodzi tylko i wyłącznie o ten charakterystyczny dźwięk. Po filmach nie jestem w stanie ocenić, a nie mam drugiego TT600 w zasięgu żeby porównać na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co do rurki to raczej ją zostawię bo ładnie pracuje z tego co wyczytałem to do triumpha wydechy dostarcza leo vince

więc jest ok :smile: kręci do 14tyś obrotów więc przy odcięciu jest na prawdę ładny dźwięk może w przyszłym sezonie zmienie na yoshimure albo microna ale to jeszcze zobaczymy

 

Suchemu chyba chodziło o długość  :P nie myślałeś o skróceniu rury i ponownym przyspawaniu wydechu? na 3 zdjęciu widać jakby wydech wystawał za koniec motocykla :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chodzi tylko i wyłącznie o ten charakterystyczny dźwięk

Triumphy tak mają, coś jakby zarzynany Wartburg z turbiną  :laugh2:

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triumphy tak mają, coś jakby zarzynany Wartburg z turbiną  :laugh2:

O to, to :smile: Dzięki za konkretną odpowiedź, Triumph w poniedziałek został kupiony, nowy właściciel do dzisiaj nie jest pewny czy się cieszy ;) A mi się sprzęt bardzo podoba, ale pojeździłem i stwierdziłem, że jeszcze do takiej mocy musiałbym dojrzeć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Triumphy tak mają, coś jakby zarzynany Wartburg z turbiną  :laugh2:

ten charakterystyczny pogwizd u Triumpha to wałki przełożenia pierwotnego z kołami zębatymi o prostych zębach. Rozwiązanie to ma swoje zalety z mechanicznego punkty widzenia. Przekładnie na prostych zębach są trwalsze i mocniejsze - do przenoszenia większych obciążeń, ale zdecydowanie głośniejsze. W przypadku cichego rozwiązania - kół zębatych o skośnych zębach występują za to większe obciążenia na łozyskowanie wałka i kosza sprzęgłowego. Coś za coś.

Podobny gwiżdżący dźwięk miały Hondy VFR z rozrządem na kołach zębatych zamiast łańcucha - tam wałki rozrządu też pracowały na przekłądniach o prostych zębach. :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...