Skocz do zawartości

Motoalarmy STIG


ffojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,W Łodzi na ulicy kolumny oraz zawsze na Motoweteranach prezentują się alarmy STIG.PL. Czy ktoś z was miał do czynienia z tą firmą? Jakiej jakości mają alarmy? Czy montaż takiego alarmu jest trudny? Czy uważacie że rzeczywiście potrzebny jest tzw. czujnik przechyłu który można zwykle dokupić do alarmu (o ile nie znajduje się w pakiecie) ?Czy ewentualnie jesteście w stanie polecić jakąś inną firmę robiącą alarmy za nieduże pieniądze? Motoweteran niebawem a akurat mam trochę kasy na tego typu zakup. Zwłaszcza że można się trochę potargować, bo w sklepie nie są specjalnie chętni Proszę nie wypowiadać się na temat czy montowanie alarmu w motocyklu ma sens :Plink do przykładowego alarmu:http://stig.pl/produkty.php?id_produktu=313&id=187#dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na majowym motobajzlu zakupiliśmy hurtowo 3 szt. Wyszło łącznie 90 zeta taniej.Oczywiście piszę tu o modelu Spy 5000. Wstępnie jako laik obawiałem się indywidualnego montażu ale się okazało że nie jest w tym nic trudnego. Jak się zdecydujesz to mogę ci pomóc wraz z Norbim to instalnąć ;)Alarm jest potrzebny i jest dość skuteczny,niestety nie zabezpieczy w 100% ,czujnik wstrząsu w/w model ma wbudowany i nie potrzebuje dodatkowego zewnętrznego. Jest dość czuły ale na tyle że delikatne uderzenie go nie wzbudza,jednak uruchamia się przy zdecydowanym zestawieniu motocykla z podnóżka, ruszenie kierownicy, uderzenia w zbiornik oraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Firma Stig jest według mnie godna polecenia i ma wiele tańszych opcji niż Spy 5000 za cenę ok 300 pln. Zapraszam w weekend na demo działania oraz realny opis montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maćku. Też słyszałem że nie ma co wykładać nikomu gotówki na zamontowanie, więc w sumie to nie o to się martwię. Tak naprawdę to jestem rozdarty co do wyboru modelu. W tej chwili na stronie stig'a najdroższe z alarmów (właśnie SPY moto) kosztują do 250zł. Co prawda nie zależy mi specjalnie na pilociku z powiadomieniami, ale gdyby takowy się pojawił to też bym się nie obraził ;] Rzecz w tym, że w opisie zestawów tych modeli z pilotami z wyświetlaczami nie ma czujnika przechyłu, na którym to chyba najbardziej mi zależy. Można go dokupić osobno, ale to dodatkowe 70zł :/ Nie mówię że alarm ma być na tyle delikatny, że się załączy jak na motocyklu usiądzie mucha (albo szerszeń :biggrin:), ale generalnie powinien być dość czuły. Zdaje się że sam czujnik wstrząsu/uderzeniowy nie jest na tyle czuły. Brat w motocyklu mającym tylko czujkę uderzeniową może normalnie postawić motocykl do pionu i przepchnąć go parę metrów... Chyba większego wyjaśnienia co do potrzeby czujnika przechyłu nie potrzeba :biggrin: Generalnie jutro jadę do Stiga ogarnąć temat na żywo i może się trochę potargować. Ale może ktoś z forum też będzie polować w weekend na taki alarm? Można się wtedy dogadać, kupić kilka sztuk i zjechać trochę z ceny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maćku. Też słyszałem że nie ma co wykładać nikomu gotówki na zamontowanie, więc w sumie to nie o to się martwię. Tak naprawdę to jestem rozdarty co do wyboru modelu. W tej chwili na stronie stig'a najdroższe z alarmów (właśnie SPY moto) kosztują do 250zł. Co prawda nie zależy mi specjalnie na pilociku z powiadomieniami, ale gdyby takowy się pojawił to też bym się nie obraził ;] Rzecz w tym, że w opisie zestawów tych modeli z pilotami z wyświetlaczami nie ma czujnika przechyłu, na którym to chyba najbardziej mi zależy. Można go dokupić osobno, ale to dodatkowe 70zł :/ Nie mówię że alarm ma być na tyle delikatny, że się załączy jak na motocyklu usiądzie mucha (albo szerszeń :biggrin:), ale generalnie powinien być dość czuły. Zdaje się że sam czujnik wstrząsu/uderzeniowy nie jest na tyle czuły. Brat w motocyklu mającym tylko czujkę uderzeniową może normalnie postawić motocykl do pionu i przepchnąć go parę metrów... Chyba większego wyjaśnienia co do potrzeby czujnika przechyłu nie potrzeba :biggrin: Generalnie jutro jadę do Stiga ogarnąć temat na żywo i może się trochę potargować. Ale może ktoś z forum też będzie polować w weekend na taki alarm? Można się wtedy dogadać, kupić kilka sztuk i zjechać trochę z ceny :smile:

Da się potargować jak się dobrze pogada;] do poprzedniego skuterka kupowałem alarm i niedługo też do nerki zakładam chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zdecydowałem się na zakup modelu STIG 07P, czyli chromowane piloty, czujnik uderzeniowy + czujnik przechyłu. Jestem po prostu mega zadowolony z tego jak czule działa alarm. Zarówno po klepnięciu w motocykl, jak i delikatnej zmianie jego pozycji alarm daje o sobie znać - o to mi chodziło. Mogę śmiało polecić, b. dobrze wydane 125 zł. Co do montażu to również jest dziecinnie łatwy, tak naprawdę jedyne o co trzeba się martwić to o zagospodarowanie miejsca pod siedzeniem na odpowiednie elementy ;)Zrezygnowałem tylko z funkcji zdalnego odcięcia zapłonu - nie chciałem mieszać się w akurat ten element elektryki, bo uznałem go za zbyt niebezpieczny - ktoś, coś, gdzieś jechał sobie moto z takim alarmem, coś mu zaskoczyło - silnik się wyłączył i ... no wiadomo. Może to brednie, może nie. Ja stwierdziłem że nie warto. Poza tym alarm działa tak jak sobie wymarzłem :smile: Generalnie przy ewentualnym zakupie warto odwiedzić panów w ich siedzibie, zamiast korzystać z jakiejś wysyłki. Wszystko wytłumaczą na temat każdego modelu, widać że wiedzą co sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam założony spy 5000m - alarm jak nabardziej ok fajnie reaguje odpala z pilota jedynie to powiadomienie to troche pic na wode tzn działa owszem ale na otwartej przestrzeni zamiast do 5000metrów ogarnia może z 100-150m między budynkami traci zasięg duzo szybciej fakt może to kwestja zaistalowania antenki ja akurat zamontowałem pod siedzeniem nie chciałem na widoku. To co mi się jeszcze nie podoba to po każdym wyłączeniu kluczyka miałczy przypominacz o nie włączonym alarmie najpierw 3 razy mruga piszczy póżniej pilot wibruje masakra nie da się tego wyłaczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wybaczcie odgrzewanie tematu ale w mojej TDMce, zainstalowana jest któraś wersja Stiga (prawdopodobnie 07), pilot z czterema przyciskami i poszukuję instrukcji od tego alarmu/pilota.

Googlałem, (elektroda, chomiki) ale bez rezultatu. Strona producenta coś nie śmiga. Może autor tematu ma możliwość wyszerować jakoś instrukcję?
Piloty wyglądają dokładnie tak: http://stig.iq.pl/alarmmoto07/07piloty1.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie znajdziesz to sie przejedz do hurtowni http://www.zumi.pl/1845053,Stig.pl,Lodz,firma.html na pewno na miejscu ci powiedzą co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja też mam założony spy 5000m - alarm jak nabardziej ok fajnie reaguje odpala z pilota jedynie to powiadomienie to troche pic na wode tzn działa owszem ale na otwartej przestrzeni zamiast do 5000metrów ogarnia może z 100-150m między budynkami traci zasięg duzo szybciej fakt może to kwestja zaistalowania antenki ja akurat zamontowałem pod siedzeniem nie chciałem na widoku. To co mi się jeszcze nie podoba to po każdym wyłączeniu kluczyka miałczy przypominacz o nie włączonym alarmie najpierw 3 razy mruga piszczy póżniej pilot wibruje masakra nie da się tego wyłaczyć..

Witam, też kupiłem SPY 5000 z Anglii, niestety brak instrukcji, czy mogę liczyć na pomoc w tym zakresie, pozdrawiam JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś alarm STIG 75?

dokładnie taki jak tutaj: http://allegro.pl/funkcjonalny-alarm-motocyklowy-stig-mega-jakosc-i5365455006.html

Zależy mi żeby wył jakby ktoś zaczął wsiadać, próbował przestawić itd, ale żeby byle mocniejszy podmuch wiatru go nie załączał. Nada się ten STIG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...