Jump to content

Czyszczenie Gaźnika Z Osadu Parafiny

BlueSky
 Share

Recommended Posts

Witam , posiadam stary gaźnik od simsona w którym przez kilka lat stało paliwo. Wytrącił się taki zielony osad. Tu się nasuwa pytanie, czym mogę to wyczyścić? Możecie polecić jakiś środek czyszczący?

działkowy emeryt

Myjka ultradźwiękowa....

dokładnie - to najlepsze rozwiązanie. WYjmiesz gaźnik jak... z fabryki. No i ... nieutyrasz się, ani nie uszkodzisz niczego.

Czyściłem tak kolektor ssący po eko-rurce EGR'u w dużym dieslu - kolektor wyszedł jak... nowy, z fabrycznego opakowania.

Boje się, że takowa wizyta na myjce ultradźwiękowej może więcej kosztować niż nowy gaźnik do simqa  :woot:  W nim i tak wszystkie dysze, zaworki i iglica jest do kupienia, więc tak dokładnie nie musi być. Chodziło mi o bardziej domowy sposób wyczyszczenia. Może jakiś rozpuszczalnik, który rozpuszcza parafinę.Dzięki chłopaki ! :cheers:

Kup aceton i wymocz go albo daj mu zmywacz przemysłowy(w sprayu) taki jak się czysci  np. tarcze hamulcowe w samochodach przed montażem-do kupienia w motoryzacyjnym np, Bremtec koszt od 20 -40 zł.W simku nie masz membran więc nic nie rozpuscisz a oringi to wytrzymają(bądź je zdemontujesz)

Niestety, swojej myjki używam do czyszczenia sprzętu do tatuażu, więc żadnych gaźników tam nie wtykam :P Praktycznie każdy serwis motocyklowy ma swoją, jedź po prostu i oddaj do któregoś na czyszczenie...