Jump to content

Czyszczenie Gaźnika Z Osadu Parafiny


BlueSky
 Share

Recommended Posts

Witam , posiadam stary gaźnik od simsona w którym przez kilka lat stało paliwo. Wytrącił się taki zielony osad. Tu się nasuwa pytanie, czym mogę to wyczyścić? Możecie polecić jakiś środek czyszczący?

Link to comment
Share on other sites

działkowy emeryt

Myjka ultradźwiękowa....

dokładnie - to najlepsze rozwiązanie. WYjmiesz gaźnik jak... z fabryki. No i ... nieutyrasz się, ani nie uszkodzisz niczego.

Czyściłem tak kolektor ssący po eko-rurce EGR'u w dużym dieslu - kolektor wyszedł jak... nowy, z fabrycznego opakowania.

Link to comment
Share on other sites

Boje się, że takowa wizyta na myjce ultradźwiękowej może więcej kosztować niż nowy gaźnik do simqa  :woot:  W nim i tak wszystkie dysze, zaworki i iglica jest do kupienia, więc tak dokładnie nie musi być. Chodziło mi o bardziej domowy sposób wyczyszczenia. Może jakiś rozpuszczalnik, który rozpuszcza parafinę.Dzięki chłopaki ! :cheers:

Link to comment
Share on other sites

Kup aceton i wymocz go albo daj mu zmywacz przemysłowy(w sprayu) taki jak się czysci  np. tarcze hamulcowe w samochodach przed montażem-do kupienia w motoryzacyjnym np, Bremtec koszt od 20 -40 zł.W simku nie masz membran więc nic nie rozpuscisz a oringi to wytrzymają(bądź je zdemontujesz)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, swojej myjki używam do czyszczenia sprzętu do tatuażu, więc żadnych gaźników tam nie wtykam :P Praktycznie każdy serwis motocyklowy ma swoją, jedź po prostu i oddaj do któregoś na czyszczenie... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...