Jump to content

Kask Hjc Is-16

Massi
 Share

Recommended Posts

Dziś postanowiłem wyprać wnętrze i przy demontażu wyściółki zauważyłem że "sturopianowa szczęka" lekko się rusza i od tak poprostu sobie ją wyciągnąłem. To normalne że można to wyjąć i że nie siedzi tam równie mocno co styropian na który otacza czachę?

Edited by Massi (see edit history)

To chyba nie powinno tak być. A mam do Ciebie pytanie bo mam HJC cs14 zapięcie chyba mamy podobne, nie wbija Ci się w gardło? mnie to strasznie irytuje ;/

wbija się jak dociągnę tak jak być powinno dlatego przeważnie zostawiam lekki luz i jest ok... czasem pomaga jeszcze po zapięciu całkiem mocne pociągnięcie zapięcia do przodu (od gardła). Po sezonie się już do tego przyzwyczaiłem :smile:

ja noszę na szyi golf, bez całej reszty. Sama ochrona na szyje, i to mi powstrzymuje żądne gardła zapięcie... ciekawe czy da się to jakoś wymienić?

To chyba nie powinno tak być. A mam do Ciebie pytanie bo mam HJC cs14 zapięcie chyba mamy podobne, nie wbija Ci się w gardło? mnie to strasznie irytuje ;/

Pokombinuj z zapięciem, tzn. przedłuż/skróć i dopnij mocniej/słabiej samym microlockiem. Zazwyczaj to pomaga, tylko trzeba trochę pokombinować i samo zapięcie też się trochę z czasem inaczej ułoży. Ale największe znaczenie ma przesunięcie zapięcia. Jak Mateusz jeździł w Airohu Force, to po miesiącu prób i blędów dopasował dokładnie tak jak chciał. Generalnie problem dotyczy większości zapięć microlock-trzeba je dokładnie wyregulować w przeciwieństwie do DD, które reguluje się samo. Tyle, że zapięcie DD nie każdy potrafi opanować :smile:

Dziś postanowiłem wyprać wnętrze i przy demontażu wyściółki zauważyłem że "sturopianowa szczęka" lekko się rusza i od tak poprostu sobie ją wyciągnąłem. To normalne że można to wyjąć i że nie siedzi tam równie mocno co styropian na który otacza czachę?

Normalne. Jeżeli jest ten element wykładany( w sensie ma wypełnienie z miękkiego tworzywa), to jest zawsze demontowalny. W części kasków w ogóle nie ma wyłożenia szczęki i wtedy nie ma demontażu.

bawiłem się z tym zapięciem tak długo, że mi się znudziło :biggrin: chyba znalazłem najlepsze ułożenie dla tego zapięcia. Zobaczymy podczas jazdy

Też mam IS-16, jak wrócę dziś z gokartów to aż zobaczę z ciekawości.

Mam IS-16 i nic mi się nie wpija, nawet jak mocno ściskam to jest ok, chociaż na ogół mam trochę luzu, tak na grubość kciuka.