Skocz do zawartości

Zimowanie motocykla


Gość Kmicic

Rekomendowane odpowiedzi

Ja będę zimował niestety w niegrzanym ale garażu, albo u znajomego w podziemnym parkingu, tam zawsze jest powyżej zera... tym bardziej, że planuje zdjąć bak i porobić co nieco przez zimę :)Jakby ktoś potrzebował to słyszałem, że w Rut Mar zimują.Albo dogadać się z moim znajomym, opłata wynosi: 0,7 na miesiąc :P

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przygotować moto do zimowania?

Ogólnie to nie jest trudne. Wystarczy umyć dokładnie motocykl i go wysuszyć. Następnie go wstawiasz do garażu. Jeżeli masz metalowy bak to zatankuj do pełna ( uchroni to przed rdzewieniem baku od wewnątrz ), garaż nie musi by ogrzewany ale najważniejsze by nie było wilgotno i temp. większe od zera. Jeżeli będzie możliwość to 2-3 razy w miesiącu go przepalić. Motocykl postawić tak aby nie dotykał oponami podłogi ( np. na podnośnikach ) jeżeli nie ma takiej możliwości to np. raz w miesiącu go przestawić ( uchroni to nas od zniekształcenia się opon )Nasmarować też łańcuch by nie rdzewiał i wyjąć akumulator ( zabrać go do domu i co jakiś czas podładowywać ) w taki sposób akumulator będzie sprawny i wystarczy na dłuższy czas niż pozostawiony w motocyklu nie ruszany. I to chyba cała filozofia. :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie możliwość to 2-3 razy w miesiącu go przepalić.

na ten temat są różne opinie, niektórzy zalecają, żeby nie robić tego, jeśli nie ma możliwości nieco dłuższej przejażdżki.
icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepalać można pod warunkiem trochę dłuższej pracy i nagrzania się silnika a co za tym idzie i świec, czyli należało by wyprowadzić sprzęt z garażu żeby się nie truć spalinami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten temat są różne opinie, niektórzy zalecają, żeby nie robić tego, jeśli nie ma możliwości nieco dłuższej przejażdżki.

Na każdy temat jest wiele szkół np. ( wiele osób twierdzi by po ostatniej jeździe wstawić do garażu i niech stoi całą zimę, nawet go nie myć ) HEHEHEJa jestem zwolennikiem odpalania i poczekania chwili by silnik się rozgrzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście kiedyś o patencie, żeby zostawić przywiązaną klamkę sprzęgła wciśniętą? Szczerze mówiąc, to nie bardzo wiem czemu miałoby to służyć i w ogóle po co to robić, ale pamiiętam, że 3-4 lata temu jak mój brat swój motocykl kupował to tak mu sprzedający podpowiadał odnośnie zimowania... W sumie bez różnicy, bo nie próbowaliśmy takiej sztuki, ale zastanawiam się czy ktoś z was o tym słyszał \ próbował w praktyce i ogarnia po jaką cholerę tak robić... :smile:

 

MateuszZR7, zapomniałeś o ładnym przykryciu motunga :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje wg was przepalanie motocykla? Prócz katorgi dla silnika który musi pracować w bardzo niskiej temperaturze na niskich obrotach (mniejsza wydajność pompy olejowej- gorsze smarowanie)? Zobaczcie że nawet jak teraz odpalacie sprzęt to i tak silnik nagrzewa się dopiero podczas pierwszych kilometrów jazdy, nie na postoju. I takie jest zalecenie,nagrzewać silnik pod obciążeniem a nie na luzie. Przed zimą wymieniacie olej (niektórzy wlewają nowy olej pod korek, na wiosnę spuszczają ten olej i nalewają nowy już do odpowiedniego poziomu. Wg mnie jest to zbędne i wystarczy po prostu zmienić oliwę. )DO tego umycie, nasmarowanie co tego wymaga, przykrycie i ucałowanie na 6miesięczny sen zimowy naszej maszyny. Motorwings zimuje motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

a słyszeliście kiedyś o patencie, żeby zostawić przywiązaną klamkę sprzęgła wciśniętą? Szczerze mówiąc, to nie bardzo wiem czemu miałoby to służyć i w ogóle po co to robić, ale pamiiętam, że 3-4 lata temu jak mój brat swój motocykl kupował to tak mu sprzedający podpowiadał odnośnie zimowania... W sumie bez różnicy, bo nie próbowaliśmy takiej sztuki, ale zastanawiam się czy ktoś z was o tym słyszał próbował w praktyce i ogarnia po jaką cholerę tak robić... Dołączona grafika

 

MateuszZR7, zapomniałeś o ładnym przykryciu motunga Dołączona grafika

 

I SPRĘŻYNY SIĘ SZYBCIEJ ZUŻYWAJĄ :-))

 

I jeszcze jedna ważna kwestia , akumulator , zabrać do ciepłego pomieszczenia ładować raz w miesiącu , lub podłączyć na stałe pod automatyczną ładowarkę

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś chciał to mogę udostępnić jeszcze 1 może 2 miejsca na maszynę okolice CZMP prywatny dom, garaż nie ogrzewany, psy na podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Najważniejsze jest regularna wymiana płynów.

 

nic dodać nic ująć ;) nie ma nic lepszego, niż wpaść do garażu w zimę, usiąść na moto, chwilę pomarzyć, a do tego... wymienić płyny, czyli napić się piwka :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie? Jak oni ledwo na warszat miejsca mają :biggrin: I na salon również. Na + przynajmniej to, że ogrzewane wszystko mają. Apropo wszyscy się napalali na HONDA PARK a z tego co na stronie widzę to tam same auta.

Edytowane przez kamyks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...