Jump to content

Wymiana Oleju W Automacie

pecha
 Share

Recommended Posts

Znacie jakiś serwis automatycznych skrzyń biegó w okolicy Łodzi gdzie zrobią dynamiczną wymianę oleju?

I tak, ma być dynamiczna, nie jestem zainteresowany statyczną w ogóle.

• 4 weeks later...

zmuszony byłem skorzystać z ASO i musiałem się rozstać z 415 złociszami, no ale trudno. Chcę natomiast powrócić do wątku - co ile wymieniać olej? Tam gdzie wymieniałem olej powiedzieli, że należy to robić co 110 000km lub 7 lat. W drugim ASO z kolei stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby, jedynie gdy skrzynia uzywana jest w ciężkich warunkach ( góry, jazda z przyczepą) .

Takie ASO co twierdzi ze nie ma potrzeby wymieniania oleju w skrzyni automatycznej to bym omijał z daleka,olej w skrzyni sie zużywa i trzeba go wymieniać łącznie z filtrem a co ile to przeważnie podaje producent skrzyni biegów.

nawet nie w ASO zawolali ode mnie 300zł na dzien dobry wiec to 415 nie jest zle

pytanie jaka wymiane ci zrobili (za taka cene to pewnie tylko statyczna)

no i zgadzam sie z kolega powyzej - najlepiej sprawdzic co zaleca producent

zmuszony byłem skorzystać z ASO i musiałem się rozstać z 415 złociszami, no ale trudno. Chcę natomiast powrócić do wątku - co ile wymieniać olej? Tam gdzie wymieniałem olej powiedzieli, że należy to robić co 110 000km lub 7 lat. W drugim ASO z kolei stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby, jedynie gdy skrzynia uzywana jest w ciężkich warunkach ( góry, jazda z przyczepą) .

No ciekawe bo np w W211 musimy zmieniać co zimę, bo się tkj rzadkość zmienia i szarpie skrzynia, zmieni się i jest dobrze.

No ciekawe bo np w W211 musimy zmieniać co zimę, bo się tkj rzadkość zmienia i szarpie skrzynia, zmieni się i jest dobrze.

Bo Mercedes zszedł na psy i już nie robi tego co kiedyś. Kolega wymieniał całą skrzynię w 3-letnim W220.

Jedrzej ok w 3 letnim Mesiu :woot:  A ile zrobił kilometrów i jaki styl jazdy preferuje ? jrden prze 3 lata zrobi 10 tys km a drugi 200 tyś daje przykład /oraz tez jest ważne jak jeździ /jak istyl jazdy preferuje itd B)

Nieważne jaki styl jazdy. Skrzynia prawie cały czas pracowała w trybie sport ale skoro była taka możliwość to dlaczego nie. Zauważ, że w 20-letnich Mercedesach albo BMW katowanych przez młodych "drifterów" nie ma takich problemów. Mercedes bardzo się zepsuł. Na własne oczy widziałem wycieki z silnika w prawie nowym W212 350 CDI Coupe. Na gwarancji jeszcze był.

wszystko co nowe to kaszana  :disgusted:  :disgusted:  nie ma to jak Japonia  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

wszystko co nowe to kaszana  :disgusted:  :disgusted:  nie ma to jak Japonia  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Zwłaszcza z ich elektryką.... Niemce to niemce;D