Skocz do zawartości

Lewa w gorze


Bajzel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam macham wszystkim :-) a to, że czasami ktos nie odmacha nie musi byc spowodowane brakiem chęci witania. Czasami człowiek jeat tak,skupiony na jeździe, że zauważa lewą w gorze w ostatnim momencie i juz nie zdąży machnąć ;-) bo w koncu głównym celem jest bezpieczeństwo i radość z jazdy a LwG to miły dodatek do tego :-) LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet czesto mam nieodpartą chęć uczynienia LwG jadąc samochodem :-D Ale odpuszczam ;-)

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio są takie miejsca/czas przykładowo Bieszczady w długi weekend, że nie da rady pozdrawiać innych, bo jest tak duzo motocyklistów, że trzeba by cały czas rękę w górze trzymać :biggrin: Nigdy nie spodziewałbym się, że przyjdą takie czasy jakl teraz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet czesto mam nieodpartą chęć uczynienia LwG jadąc samochodem :-D Ale odpuszczam ;-)

Mi się kilka razy zdarzyło podnieść rękę jadąc puszką - kwestia przyzwyczajenia ;-)

 

Generalnie ja zawszę się witam, niezależnie od rodzaju i pojemności- ważne, że na 2oo. Jedyną grupą, z  którą się nie witam to rowery :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja z kolegą jechaliśmy ostatnio (sobota 05.10) z górki pabianickiej w kierunku lutomierska taką spokojną i mało ruchliwą drogą. Wyprzedził nas motocyklista w białym kombi dainese i odziwo machnął nam prawą nogą na pozdrowienie. Bardzo Miło nam było ponieważ to była nasza pierwsza przejażdzka na naszych motocyklach po ukończeniu kursu i troche ślamazarnie jechaliśmy ;-). Potem jeszcze drogą powrotną mijaliśmy dwóch motocyklistów i tym razem to już było klasyczne LwG.

Pozdrawiam wszystkich!

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły "pozdrawiam" wszystkich :P Jak ktoś "machnie" jadąc skuterkiem to też "odmacham" :P Natomiast z tego co zauważyłem "rośnie" grupa ludzi, która nie pozdrawia... A szkoda, bo to miły gest ;) 

 

Co do podziękowania za "ustąpienie" miejsca to mnie czasami zdarza się dziękować nawet prawą ręką :P Zależy od sytuacji (z której strony znajduje się samochód itp.) :smile: Dziękuję wszystkim którzy są mili i robią miejsce :biggrin: Trzeba będzie zainstalować światła awaryjne to będzie łatwiej :P Nawiązując do filmiku powyżej, jadąc "z normalną" prędkością kierowca ma dużą szansę nas zobaczyć i zjechać do prawej co zresztą coraz częściej się zdarza :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio skuterkiem jechałem (Junakiem 901), z naprzeciwka grupka na chopperach. o dziwo, każdy po kolei podniósł lewą, i pierwsi wykonali gest. :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę skuterem 50ccm Aeroxem i 125ccm PCX-em zawsze, gdy mam możliwość zawsze macham lub kwiam głową, tak samo odmachuje. Sporo motocyklistów odwzajemnia co powoduje wewnetrzny uśmiech, ale sa i Ci co wgl. Nie reagują i oczywiscie jest to dla Mnie przykre. Poniewaz wyznaje zasade, nie wazne, czym sie jezdzi wazne, ze ma sie pasje ;)

Edytowane przez Krzyzu43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podniosłem łapkę gostkowi który jechał malutkim skuterkiem z dziewczyną ,tak zakładam że to dziewczyna ,gostek był w szoku że podniosłem rękę że się za mną oglądali oboje a ze zdziwienia oczy wypełniły cały wizjer w kasku :biggrin: fajnie to wyglądało i oczywiście oboje mi odmachali hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podniosłem łapkę gostkowi który jechał malutkim skuterkiem z dziewczyną ,tak zakładam że to dziewczyna ,gostek był w szoku że podniosłem rękę że się za mną oglądali oboje a ze zdziwienia oczy wypełniły cały wizjer w kasku :biggrin: fajnie to wyglądało i oczywiście oboje mi odmachali hi hi

 

Seba, oni po prostu nie mogą wyjść ze zdziwienia i zastanawiają się teraz który ich znajomy ma taki wypasiony motocykl. Nie sądzę żeby mieli świadomość że istnieje coś takiego jak LwG. :smile:

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od nowa zaczynam przygodę z motorem. Za każdym razem kiedy przejeżdżam koło 2 kołowca zawsze podnoszę łapkę. Dziś na 10 - 9 odpowiedziało łapką bądź głową. Tak trzymać :pa: w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem że jak jadę motocyklem to 7/10 odpowie LwG a jak skuterem to może 3.

Jak jechalem ostatnio w kurtce motocyklowej i kasku zamkniętym z czarna szyba na przegląd skuterem zip 50cm3 do Rabienia,to kolega jadący jakimś choperem aż głową kręcił z pogardą :smile:

Sklep i serwis motocyklowy -  Łódź Limanowskiego 213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie macham skuterom bo przeważnie oni nie wiedzą w ogóle o co chodzi .... Ale jeśli któryś machnie to odmacham więc.... na cały sezon trafił się 1, słownie jeden człowiek na skuterze który podniósł ręke ;) ze zdziwienia aż ja sie obracałem :biggrin: w sumie było to nawet niedawno. Czasem im macham bo teraz te skutery z przodu wygladają jak rasowe plastiki, no ale spotykam sie z brakiem reakcji z drugiej strony więc przestałem im machać ;) ot moje odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w sumie było to nawet niedawno. Czasem im macham bo teraz te skutery z przodu wygladają jak rasowe plastiki...

Ostatnio miałem Honde Silver Wing 600 cm3 i parę osób na skrzyżowaniu troszeczkę się zdziwiło ( i to nie tylko puszki ) - więc nie tylko wyglądają ale też latają ładnie.

Dodam w temacie że kiwam głową prawie zawsze na powitanie a ręką najczęściej w odpowiedzi...

Edytowane przez Black (wyświetl historię edycji)

Sklep i serwis motocyklowy -  Łódź Limanowskiego 213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się zawsze, jeśli tylko widzę (bo jak wiadomo, motocykliści biorą się znikąd :P) :smile:

 

Nie ma co generalizować, że Ci jeźdżący na pojemności takiej a takiej, plastikach koloru takiego a takiego czy o elementach chromowanych lub nie-zawsze znajdzie się taki ktoś, kto gest odwzajemni, i taki który nie będzie chciał/wiedział o co chodzi.

Pewno, że milej kiedy druga strona pierwsza wyciągnie rękę ale cała istota jest w pozdrowieniu, więc tak samo nas ktoś może pozdrowić, jak my jego. Grunt to się tej tradycji trzymać i przekazywać ją dalej.

 

Co do sposobu na witania się się w trakcie wyprzedzania...na dobry patent wpadli w Chorwacji-podnoszą prawą nogę. :smile:

If you think you don't need a helmet, you probably don't.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Oświeżę trochę temat, bo sympatyczny i na czasie!

Pozdrowienie lewą jest bardzo sympatyczne - pamiętam, jak w listopadzie 2012, w pomarańczowej kurteczne, z dużą lierką "L", dosiadając Zippa Nitro i z instruktorem w "puszce" z tyłu, zatrzymałem sie na światłach przy Konstantynowskiej. Obok mnie, na lewoskręcie, zatrzymał się jakiś młody człowiek na bmw - spojrzał na "dziadka" na Zippie (czyli na mnie), uśmiechnął się i podniósł lewą!

Doceniłem i też podniosłem łapę. Poczułem się jak pełnoprawny członek w stadzie, jak w rodzinie, choc jeszcze byłem bez "papierów"! Bardzo mi się zrobiło ok i poprawiło samopoczucie. Od tej chwili staram się zawsze łapę podnieść, jak widzę kogoś na motocyklu - większość się odwzajemnia.

Trzymajmy się tego, to fajny zwyczaj! LwG!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki jeden dzień, że machałem wszystkim, a może tylko jeden mi odmachnał... nawet skuterom starałem się machać, ale Ci to już wgl nie wiedzą co się dzieje, więc nie inicjuje pozdrowienia z chopperami i skuterami, jeśli oni tak to ja też, ale już sam z siebie do nich nie macham.

Co do skuterów, zwłaszcza tych made in chrl o poj. 50cc to ja macham, ale już niewielu odwzajemnia niestety... :sad2:

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do skuterów, zwłaszcza tych made in chrl o poj. 50cc to ja macham, ale już niewielu odwzajemnia niestety...

 

-bo oni nie za bardzo nie wiedzą o co chodzi .... niewiele jest 50tek na forum pewnie  dostają od Rodziców albo sami kupują żeby przeciskać się do pracy i nie traktują motorków personalnie - sam się przyznam że nie wiedziałem o co chodzi ale już po przeczytaniu tematu na pewno będę machał a już na pewno odwzajemniał.

 

 

 

ale Ci to już wgl nie wiedzą co się dzieje, więc nie inicjuje pozdrowienia z chopperami i skuteram

 

oi też im wybacz osiągamy takie zawrotną prędkość że cała uwagę kierujemy na drogę ;) a jak już z górki to normalnie.. :riding:

 

pozdro

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boromir, ale sęk w tym, że to ja jeżdżę 50-tką, ubrany w motocyklowe ciuchy, a i tak traktowany jestem jak gość z innej planety...

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a To Koleżko Sorki 

-ten sezon jest moim pierwszym to i wiedzę uzupełniam.

Wiesz jak się na forum nie trafi to i za wiele się nie wie.

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...