Skocz do zawartości

Lewa w gorze


Bajzel

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jak jest bezpiecznie to podnoszę, jak mniej to kiwnę głową....

 

Ale głową kiwasz wtedy w prawo, czy w lewo ? :P

 

Myślę, że każdy z nas, a przynajmniej większość odmachuje, ale jak piszesz nie jesteśmy czasem w stanie podnieść lewej w górę, bo szyny, bo zmiana biegów, pasa ...etc

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie moge podniesc reki z manetki to tylko prostuje palce do gory, to widac bo odmachuja, wiec tylk w skrajnie skrajnych przypadkach nie macham, np jak jedzie ciezarowka przedemna to nie widze ze ktos z naprzeciwka smiga, plastiki machaja, armaura tez ale mniej, co do skuterow to czekam az on machnie, bo sa wsrod nas na forum osoby poruszajace sie na kibelkach ;) wtedy wiem, ze wie z czym to sie je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zapi..... to czasami sam macham skuterowcom. Takie te skutery teraz rozbudowane opakowane w plastiki że pod słońce wygladaja jak moto pełnoprawne. hehehehe można się pomylić. Praktycznie w 99% nie reagują ale to juz o nich swiadczy.  Motomaniaków zawsze pozdrawiam.

Edytowane przez filet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy to często wygląda tak, że jadąc plastikiem, muszę puścić manetkę, sprzęgło itd... A każdy wie jak to jest na torach, czy podczas ruszania etc... 

 

Jak jest bezpiecznie to podnoszę, jak mniej to kiwnę gło;)

 

no właśnie, można kiwnąć głową, wystawić kolano (ja tak robię gdy np w złożeniu jestem),

zresztą nie ma reguły, kto ma odmachać ten odmacha, a inny nie,

tak czy inaczej LWG

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie te skutery teraz rozbudowane opakowane w plastiki że pod słońce wygladaja jak moto pełnoprawne

Mam to samo, jak jedzie skuterak i jest idealnie od frontu zdarza się go pomylić z moto :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak na rowerze będę jechał to mi nie odmachacie? Często śmigam ;)

 

 

Ja też. I co ciekawe - za 2 lub 3 razy zdarzyło mi się być pozdrowionym przez motocyklistę. Ostatnio w maju koło Grunwaldu pod Aleksandrowem. Byłem tak zdziwiony że nie zdążyłem odmachnać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również zdażyło się doświadczyć tej miłej chwili , że tak to ujmę ; D Mimo to, że mój motocykl raczej odbiega od większości motocykli jakimi poruszają się forumowicze i które można spotkać na drogach publicznych ale i mi czasami zdarzy się wyjechać kawałek na asfalt ;) I.. o dziwo 3 na 3 razy odmachano mi w tym raz gościu na chopperku :smile: I skuterkom też odmachujcie jak podnoszą łapę bo ja sam osobiście od takiego pojazdu zaczynałem i np. sprawiało mi wielką radochę jak ktoś przybił żółwika na światłach albo podniósł łapę :smile:

Także... LwG!

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wypowiem w tym temacie, jak dla mnie bardzo fajna i miła sprawa z tym witaniem i sądzę że warto ją podtrzymywać i uczyć tego innych. Sam staram się witać każdego napotkanego motonga bez względu na jego maść :P wyjątkiem są skutery gdzie tak jak większość czekam wpierw na jego gest.

Do zobaczenia na trasie.... LwG!

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko sporo osób ma to w du..e i jak zaczynałem jeździć to się strasznie oburzałem na brak łapki w górze. teraz to zlewam ale wiem że ludzie z zewnątrz miło odbierają nasze powitanie. :-)

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy niby machają ,a jak ja jechałem ze Smardzewic w stronę Tomaszowa Mazowieckiego patrze z daleka widać 3 motocyklistów na sportach no to ja będąc bliżej (Lewa w górę) wszyscy olewka .I już nie podnoszę lewej bo olewają to WIELCY MOTOCYKLIŚCI którzy olewają pojemności 50ccm3 .... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieście w obecnych czasach można zamachać się na śmierć. Kiedyś było zdecydowanie mniej motocykli i jak się machnęło 2-3 razy w ciągu dnia to max. 
 

 

.I już nie podnoszę lewej bo olewają to WIELCY MOTOCYKLIŚCI którzy olewają pojemności 50ccm3 ....
Chyba nie jeździsz po to żeby machać?! Jeżeli ktoś ci nie machnie bo akurat zmienia bieg czy składa się w zakręcie lub zwyczajnie nie zauważy to nie nie ma co płakać. Jeżeli czujesz potrzebę machania każdemu na 2 kółkach to machaj :smile: nikt nie zabrania ;)
Edytowane przez Lord Vader (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie jeździsz po to żeby machać?! Jeżeli ktoś ci nie machnie bo akurat zmienia bieg czy składa się w zakręcie lub zwyczajnie nie zauważy to nie nie ma co płakać. Jeżeli czujesz potrzebę machania każdemu na 2 kółkach to machaj nikt nie zabrania
 

 

Nie jeżdżę po to by machać ale jakoś w czwartek składałem się wzakręcie i 3 innych motocyklistów z naprzeciwka i wszyscy mi odmachali xD... No ale ogólnie to hmm... miło jak ktoś odmacha lepiej się jedzie ... :P .Myślę ,że w 2014 juz xaczne sezon na czyms wiekszym i będę miał z kim jeździć  ;) . I nie płaczę jak ktoś mi nie odmacha... Olewam to i tyle:P.Jak ktoś macha to zawsze odmacham :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok., a co w takim razie z tymi, których się wyprzedza na trasie?

 

Im też machacie ręką, nogą, głową, dajecie znak kierunkiem, klaksonem lub czymś innym ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., a co w takim razie z tymi, których się wyprzedza na trasie?

 

Im też machacie ręką, nogą, głową, dajecie znak kierunkiem, klaksonem lub czymś innym ;) ?

 

Wszystkie powyższe.

Czymś innym też się zdarza ;)

https://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group

 

http://www.motostat.pl/user_images/32712/icon3.png - Suzuki GSX750F K6
http://www.motostat.pl/user_images/35804/icon3.png - Yamaha XC125TR

http://www.motostat.pl/user_images/73564/icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam parę swoich spostrzeżeń:

W Paryżu to już nie machają - jest ich tam dużo za dużo, podobnie się zaczyna robić w warszawce - dużo ludzi nie macha, ale jak wyjadą poza miasto to ci sami ludzie już machają.

Albo jak się wiosna zaczyna i pierwsze motongi się pojawiają na drogach wtedy warszawiacy chyba z radości machają ;)

W korkach faktycznie jest już nawet przepychanka między motocyklami na pasie dla motocyklistów.

 

Chopperowcy to raczej machają - gorzej jest z tymi na armaturach typu goldwing no i harleyach.

Pamiętam kiedyś jak jeszcze miałem zapał machać skuterom - machnąłem jakiemuś dziadkowi na simpsonie z siatami i wędką - mało nie spadł z pierdzika ze zdziwienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam na różnych portalach- robi się jakiś dziwny ruch "panów redaktorów" przeciwko wszystkim... jak to nazwać... "zwyczajom" motocyklowym. Lewa w górę - be, przyjazdy na pogrzeby kolegów na motocyklach- be, obstawa ślubów- be. Spoko- rozumiem że komuś się może nie podobać (koniec końców od tego są motocykle żeby być wolnym a nie biec za tłumem) ale nie dajmy się zwariować. To że mi się nie podoba nie wiem- załóżmy: palenie gumy (przykład z sufitu) to nie znaczy że naraz trzeba robić jakąś kampanię "palenie gumy przyczyną katastrofy smoleńskiej i kiśnięcia mleka". Każda grupa ma jakieś swoje zwyczaje i wciskanie ludziom dziecka w brzuch w stylu "LWG to wieśniactwo" mija się z celem. Każdy "robi" taki motocykl...izm jaki mu się podoba. Póki nie robi nikomu krzywdy- jego broszka. Chcesz ? Robisz. Nie chcesz ? Nikt nie zmusza. Ja wolę żeby jednak zwyczaje takie jak "jak widzisz motocyklistę na poboczu- zatrzymaj się, zaoferuj pomoc, choćby tylko "moralną" zostały. W interesie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie mam swojego chwilowo i ktoś życzliwy weźmie mnie na plecak zawsze macham.Czy plecaczkom też odmachujecie?

Czasem się zdaży że ktoś z kim jade nie może podnieść łapki bo wykonuje manewr,trzyma sprzęgło,albo po prostu za późno zobaczy,tak czy owak zawsze podnoszę lu b kiwam głową jak nie mogę łapki podnieść bo dziury bo cośtam.Zauważyłam że ludzie są mocno zdziwieni jak plecaczek macha,kiwa głową.Dlaczego? Zdaża się że jednak odmachują.A mi serducho rośnie i nie traktują mnie jak gorszą.Kochan motocykle tak jak i wy.Tylko na razie zbieram fundusze i kompletuje strój.W marcu będę miała swój i mam nadzieje że mi odmachacie.Nie mam bogatych rodziców ani firmy i tak po prostu nie moge spełnić marzeń.Ale i tak pozdrawiam i pozdrawiać będę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie macham tym którzy mają więcej chromu niż lakieru bo nie zawsze odmachują, nie wiem co to za polityka oraz nie macham kredensom z lodówkami radiem itp.. Plastik zawsze machnie głowa ręką ew jakiś mniejszy 125. Chociaż zdarzają się buce w alpinie i na sportach powyżej 05r którym honor nie pozwala na podniesienie reki. Pozdrawiam srodkowym palcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jak większość, do motocykli zawsze macham jak lewa wolna, jak trzymam klamkę sprzęgła to zawsze skinę głową lub staram się jakoś inaczej. Miły gest po prostu dlatego tak, co do skuterów jak któryś mi machnie pierwszy to ja również a jak nie to nie, bo często nie wiedzą o co chodzi. ;) Tak samo jak mi się mylą czasami te chińskie motorki co wyglądają na duże pojemności, też nie wiedzą o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a we francji nogą

 

O to to, fajnie to wygląda. To ze względów też bezpieczeństwa. Zawsze ustępuje na drodze motocyklistom jak jestem autem we Francji (w PL też :P ). Zawsze dziękują... nogą, na początku się zdziwiłem WTF, ale później już wiedziałem :moto:  

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie macham tym którzy mają więcej chromu niż lakieru bo nie zawsze odmachują

 

Macham Sportom.Chopperom nie macham.Skuterom czasem macham czasem nie macham?Dziwne podejście.Albo się wita z innymi motocyklistami albo nie.Mnie również nie zawsze motocyklista ze sporta czy choppera odmacha.Ale i tak macham wszystkim.LWG

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macham wszystkim oprócz małych skuterków

 

ale jeśli skuterzysta macha to również odmachuję

 

miły to gest i myślę że warto jeśli jest możliwość, jeśli jej nie ma to podniesienie palców na manetce czy skinienie głową

 

i raczej nie zdarza mi się, jeśli ktoś po przeciwnej stronie akurat ma taką możliwość, żeby tego pozdrowienia nie było :smile:


 

Na mieście w obecnych czasach można zamachać się na śmierć. 

 

trenuj mięśnie rąk, nigdy nie wiesz kiedy Ci się przydadzą :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...