Skocz do zawartości

Lewa w gorze


Bajzel

Rekomendowane odpowiedzi

@sebol nie jest tak źle, dziś komuś pomachałem ale niestety nie odmachał :sad2:( Może nie mógł oderwać :biggrin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę to macham wszystkim, oprócz skuterkom no i tym na szybkich winklach :smile: A co do dziękowania to oduczmy się włączania awaryjnych czy to w puszce czy moto, wystarczy LwG, albo po prostu jechać dalej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz, że powinniśmy się oduczyć dziękowania awaryjnymi? Zwłaszcza w puszce? Przecież nikt w puszce LwG nie zrobi (najwyżej PwG), a podziękować zawsze warto, zwłaszcza jak ktoś ciebie wpuści, albo ułatwi manewr..

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby dlatego że często w nowych autach, ostre hamowanie włącza światła awaryjne. Włączenie awaryjnych w ramach podziękowania może powodować różne niebezpieczne zdarzenia drogowe. Kiedyś obiło mi się o uszy takie zdarzenie właśnie, gdzie obcokrajowiec kierujący samochodem ciężarowym, zjechał na pobocze aby ułatwić, umożliwić wyprzedzenie pojazdowi osobowemu. Po udanym manewrze samochód podziękował awaryjnymi, a kierowca ciągnika, widząc awaryjne spanikował prawdopodobnie i wcisnął hamulec do podłogi. Nie pamiętam jak dokładnie to się skończyło ale była z tego jakaś kraksa.

A tak w ogóle światła awaryjne mają inne przeznaczenie, według mnie powinny być wykorzystywane tylko w sytuacjach awaryjnych :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadąc puszką zawsze pstrykne dwa mrygniecia w podziekowaniu,a poz tym to chyba przy awaryjnym hamowaniu mrygniecia są rozpoznawalne bo mają szybsze pulsowanie niż normalne awaryjne.A przy okazji to też ich używam w ramach przeprosin jak komuś niechcąco podniosę ciśnienie ;-)

Edytowane przez sebol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może ja się wypowiem jako ten co śmigał na skuterach przez kilka lat.

Byłem nieświadomy tego pozdrowienia i przyznam się, że kilka razy najzwyczajniej nie wiedziałem o co kaman gdy ktoś mnie mijał.

Wszystko się zmieniło po wyjeździe za granicę Hiszpania Palma De Mallorca

Idąc drogą za miastem zauważyłem, że praktycznie każdy motocyklista kiwa stopą do mnie.

Zapytałem osoby która mnie oprowadzała co to znaczy i dostałem wykład na temat pozdrowień motocyklistów do turystów.

Głównie używali nogi/stopy bo hmm u nich rozwija się inne prędkości stąd potrzeba trzymania kiery oburącz.

Jeżdżąc po Łodzi swoją Yamaha X-Max 250 zauważyłem mocną niechęć do "plastików" od reszty użytkowników.

Kilka razy nikt nie odpowiedział choć LWG strzeliłem pierwszy.

Raz pozytywnie zaskoczył mnie motocyklista na osiedlu Retkina dojazd do Carrefour między Retkińską i Bandurskiego jakoś październik/listopad 2014 strzelił pierwszy ja odwzajemniłem.

No i dorwał mnie na A2 sympatyczny człek na BMW z kuframi.

 

Reasumując:

 

Nie miejcie za złe nam "plastikom" bo hmm żyjemy w innym świecie. Świecie nieświadomości a nie braku kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem jako ten co śmigał na skuterach przez kilka lat.

Byłem nieświadomy tego pozdrowienia i przyznam się, że kilka razy najzwyczajniej nie wiedziałem o co kaman gdy ktoś mnie mijał.

Wszystko się zmieniło po wyjeździe za granicę Hiszpania Palma De Mallorca

Idąc drogą za miastem zauważyłem, że praktycznie każdy motocyklista kiwa stopą do mnie.

Zapytałem osoby która mnie oprowadzała co to znaczy i dostałem wykład na temat pozdrowień motocyklistów do turystów.

Głównie używali nogi/stopy bo hmm u nich rozwija się inne prędkości stąd potrzeba trzymania kiery oburącz.

Jeżdżąc po Łodzi swoją Yamaha X-Max 250 zauważyłem mocną niechęć do "plastików" od reszty użytkowników.

Kilka razy nikt nie odpowiedział choć LWG strzeliłem pierwszy.

Raz pozytywnie zaskoczył mnie motocyklista na osiedlu Retkina dojazd do Carrefour między Retkińską i Bandurskiego jakoś październik/listopad 2014 strzelił pierwszy ja odwzajemniłem.

No i dorwał mnie na A2 sympatyczny człek na BMW z kuframi.

 

Reasumując:

 

Nie miejcie za złe nam "plastikom" bo hmm żyjemy w innym świecie. Świecie nieświadomości a nie braku kultury.

 

No ja od października śmigałem 125 po Łodzi i trasie ... i zazwyczaj skutery nie odmachywały - nawet jeden starszy Pan (bez kasku!! na trasie zgierz-sosnowiec koło ronda do autostrady) nawet f*ck Off pokazał....Myśle że nie ma pojecia o co chodziło...

 

Mi większość motocyklistów odmachuje a czasem nawet sami jako pierwsi...po zmianie przepisów będzie takich 125 i skuterów do 125 więcej i trzeba do tego jakoś przywyknąć :smile: 

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LwG to chyba funkcjonuje od zawsze jak jeździłem ładnych naście lat temu kiedy motocykli było nieco mniej to było powszechne pozdrowienie.

 

Awaryjne - popularne wśród puszek (sam stosuje jedno/dwa mrugnięcia jak Sebol) tylko w niektórych autach przycisk jest na kolumnie kierownicy za kółkiem i nie jest wygodnie po manewrze wyprzedzanie tam sięgać, dlatego część zaczęła stosować naprzemiennie lewy/prawy kierunek 

 

Jadąc na moto dziękując puszcze za margines też czasem stosuję lewy/prawy kierunek kiedy jadę szybciej i lepiej trzymać łapy na kierownicy. żeby puszka z tyłu widziała LwG trzeba ją unieść dość wysoko więc gdzieś w mieście w korku daje radę ale wystawiona prawa noga też robi się popularna chociaż osobiście jakoś nie przywykłem.

 

W tej sytuacji chyba najbardziej uniwersalnym jest lewy/prawy kierunek dla puszek, a miedzy nami LwG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 We Włoszech tradycyjnie jest V i ja nadal stosuje tego w Polsce. Natomiast jak wyprzedzanie puszek to Lewy/Prawy kierunek(Lub awaryjne zależy od motocykla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nogą to bym uważał, może to zostać odebrane zupełnie inaczej.

Mijając puszke unosząc nogę, wygląda to jak byś go olewał a nie dziękował ;) . Tym bardziej, że kierownik puchy może nie mieć pojęcia o jakichkolwiek gestach. Myślę, że naprzemienny lewy/prawy załatwia sprawę. Co do dziękowania to jak najbardziej jestem za, każdy miły gest należy pochwalać :smile:

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz pozytywnie zaskoczył mnie motocyklista na osiedlu Retkina dojazd do Carrefour między Retkińską i Bandurskiego jakoś październik/listopad 2014 strzelił pierwszy ja odwzajemniłem.

 

 

Bo na Retkini to porządni motocykliści mieszkają  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdźmy dalej - na całym Polesiu porządni motonici mieszkają! :smile:

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja machnąłem dwóm motorkom, olali mnie ( krokodylki na moto ) ale byłem miło zaskoczony jak dwie policjantki mi kiwnęły, stały z radarem.

Powiem że często się zdarza że policja mi machnie , przecież mnóstwo z nich jeździ na moto.

W zeszłym roku mandat za radar, przekroczenie samochodem ( śmietnik straży m. ) . Ładna pogoda to pojechałem opłacić na moto, i tu niespodzianka pan spytał czym jeżdżę , krótka opowieść o moto... No to do widzenia i 200 w kieszeni, szok... Akcja nie działa się w Łodzi, ale bardzo blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem - bywają porządni ludzie w różnych miejscach :biggrin:  - i jeżdżą motocyklami!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli mam być szczery to skuterzystom tylko odpowiadam, a każdy inny motocykl pozdrawiam :biggrin: 

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówią/piszą o kierowcach EZG że to buraki to jednak prawda. Cisnął dzisiaj taki jeden MISTRZ PROSTEJ jakimś nakedem trasą Górną, wyprzedził mnie swoją wielką maszyną i udawał, że mnie nie zna/nie widzi... (LWG? a co to? :biggrin: ) Co ruszał ze świateł to pizda_opór i... hantel na czerwonym. :biggrin:

 

P.s. "kolego" ze Zgierza (EZG xx55 ??) hamowanie w zakręcie to raczej nie jest dopry pomysł szczególnie w tym ch..jowym zakręcie koło Makro. Lepiej zwolnić odpowiednio wcześniej... ale cóż - "każdy powozi jak umi" ;)

 

 

 

 

BTW. sorry za off i pozdro dla tych "normalnych" z EZG ;)

Edytowane przez kamaras (wyświetl historię edycji)

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szczególnie w tym ch..jowym zakręcie koło Makro

 

w pełni się zgodzę z tym zakrętem. jest CH***WY i to strasznie. da się go fajnie szybko przelecieć, ale trza dobrze wejść. 

 

sory za OFF nie mogłem sie powstrzymać. chyba też go widziałem :biggrin:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przyglądałem się kolesiowi za bardzo szczerze mówiąc. czarny/ciemny kask się zgadza, naked się zgadza, EZG się zgadza, i styl jazdy niestety też (odcina z po świateł pokazać że jest szybszy, heble przed i na łuku, złożenie się w zakręt? przeciwskręt? a co to?)

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...