Jump to content

Windows Xp Nie Chce Się Włączyć


Różowa Pantera
 Share

Recommended Posts

Różowa Pantera

Mój PC i ja poszukujemy kogoś kto mógłby sprawdzić co się dzieje i naprawić tą usterkę...

 

 

Przy próbie odpalenia kompa nie słychać żadnych nowych dźwięków. Pojawia się ekran z wyborem trybów, lecz próba włączenia w trybie normalnym czy awaryjnym skutkuje tym, że cała procedura włączania kompa powtarza się od nowa. Ciekawostką jest to, że po ekranie z logo Windows pojawia się na niecałą sekundę niebieski ekran (z ciągiem zdań, mniej więcej taki jak ten - http://teamapproach....eScreen2000.bmp , z początkowymi słowami:,,Ponowne uruchomienie komputera".... dalej nie mogę przeczytać, ekran za szybko znika..czasem tak szybko, że ani jednego słowa więcej nie mogę odczytać) i ponownie pojawia się ekran z wyborem trybów.... i tak w kółko. Dodatkowo komputer od jakiegoś czasu (może z tydzień) wydaje dziwne dźwięki, głośniej pracuje, jeśli to dysk to chyba mam przerąbane.

 

 

Na razie nie odpalam kompa. Odpaliłam z 3,4 razy i wolę poczekać aż ktoś kto się na tym zna podpowie, obejrzy, sprawdzi co się dzieje... Może ktoś z Was miał podobny problem. Zależałoby mi także na skopiowaniu danych...

 

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Paulina.

Edited by Różowa Pantera (see edit history)

Lubię ... wpie*dalać.  :eat:

Link to comment
Share on other sites

Tak więc problem, który występuje u Ciebie spotkał chyba prawie każdego w życiu. Niestety nie wróży to nic dobrego, ponieważ jest kilka możliwości - na pewno coś się skopsało i jest to albo pamięć RAM albo sam dysk zaczyna odmawiać współpracy i wywalił jakieś pliki systemowe.

 

Jeżeli nie masz zbyt wiele pojęcia na temat formatowania, stawiania nowego systemu, sprawdzania kości RAM, to musisz zgłosić się do kogoś w tym obeznanego. To nie jest dużo roboty, ale wypadałoby wpierw odkręcić dysk z kompa i podłączyć go w innym, aby przekopiować najważniejsze dane. Kolejno zacząć kombinować z pamięcią operacyjną - jeżeli masz dwie kości, to wyjmujesz jedną i próbujesz włączyć jednostkę. Jak to nie pomaga, może reset BIOSu cokolwiek da, więc wyjmujesz taką okrągłą bateryjkę z płyty głównej na ok. minutę i wkładasz z powrotem - włączasz jednostkę.

 

Gdy powyższe działania nie wykazują poprawy, rozwiązaniem jest po prostu format dysku i zainstalowanie nowego systemu. To pomaga w 90% przypadków wyskakującego "Blue screen".

- - -

To takie porady na szybko - wszystko zależy od danej jednostki komputerowej, iż może wystarczy pobawić się oryginalną płytą od Windowsa i spróbować wykorzystać narzędzia od odzyskiwania "bad sectorów" itd. Nie mniej jednak prędzej czy później sytuacja może się powtórzyć, jeśli dysk jest starej generacji (ATA).

 

btw. może po prostu nie korzystałaś z programów antywirusowych i jakiś trojanik Ci zeżarł system?

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

Link to comment
Share on other sites

Masz moje namiary na PW. Przerabiałem kilka takich przypadków i naprawa była czasem czasochłonna, ale bez zagrożenia dla danych.

 

Uszkodzenie RAMu prawie nigdy nie jest w stanie wywołać BSODa przed załadowaniem systemu.

 

Problem pokonany- uszkodzenie płyty głównej.

Edited by Logan (see edit history)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Link to comment
Share on other sites

Problem pokonany- uszkodzenie płyty głównej.

Znaczy naprawiłeś jej płytę czy kazałeś wymienić na nową ??

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Link to comment
Share on other sites

Płyta główna ? hmm kurde robiłem chyba już z 20 bluescreenów na stacjonarnych oraz lapkach i nigdy nie była to wina sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tutaj dysk ma się 100% dobrze, został zewnętrznie podłączony pod inny komputer, a problem zniknął po realokacji fizycznej RAMu. W zasadzie pod względem kosztów, to sprawa jest pod tytułem "na szczęście". Zmiana płyty głównej mija się z celem z kilku powodów (zaczynając od tego, że pod tego proca już nie robią). Pamiętać należy też o tym, ze BSOD z powodu dysku występuje tylko wtedy, gdy dysk ma uszkodzenia logiczne. Hałas natomiast powodują wentylatory proca i zasilacza, ale przy tej awarii płyty głównej, nie ma sensu pakować funduszy w remont (Jeszcze słówko na temat kremu nivea, z innego wątku- rozumiem, że tam jest wazelina w składzie, ale są też inne składniki, które zamiast pomóc- zaszkodzą. Poza tym jest za gęsty i może doprowadzić do spalenia silnika wentylatora). więcej informacji nie będę publikował, właścicielka wie, jak zechce, to napisze sama ;)

 

Znaczy naprawiłeś jej płytę czy kazałeś wymienić na nową ??

 

Wymiana płyty mija się z celem, uszkodzeniu uległ jeden z 4 slotów RAM, a zainstalowane są 3 kości, w tym 2 w dualu. W tym sprzęcie z racji wieku każda inwestycja w wymianę podzespołów jest skrajnie nieuzasadniona (nigdy nie polecam używanych części, bo za swoją pracę odpowiadam- używki są zawsze na odpowiedzialność właściciela/właścicielki sprzętu- ja mogę tylko uzasadniać, czemu odradzam) Edited by Logan (see edit history)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Link to comment
Share on other sites

Różowa Pantera

Dzięki wszystkim, którzy starali się mi pomóc, nie tylko tutaj. Suchy - wolałam sama nic nie ruszać i poczekać aż ktoś na to spojrzy, żeby nic więcej mi w tym kompie nie zdechło... Logan opisał wszystko co i jak, w sumie mogę tylko dodać, że jestem na etapie zgrywania danych w bezpieczne miejsce i to mnie ratuje. Już jakiś czas temu myślałam o zmianie kompa, po nowym roku powoli coś się wymyśli. Chwilowo póki co działa i pozostaje mi jak najczęściej robić kopie (co powinnam robić fiu fiu i jeszcze więcej razy)... Logan dzięki jeszcze raz za pomoc i cierpliwość do wyjaśniania mi co i jak :smile: Problem rozwiązany, pozostaje mieć nadzieję, że będzie ok.

Lubię ... wpie*dalać.  :eat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...