Skocz do zawartości

Tory wyścigowe - motocyklowe w Polsce


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Polsce są jakieś tory wyścigowe - motocyklowe? Najpopularniejszym jest chyba tor w Poznaniu, ale rzadko kiedy można z niego skorzystać bez odpowiedniego profesjonalnego sprzętu. Są jakieś inne tory, gdzie można by wjechać, nawet za drobną opłatą czy nie ma na co liczyć? :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce są jakieś tory wyścigowe - motocyklowe? Najpopularniejszym jest chyba tor w Poznaniu, ale rzadko kiedy można z niego skorzystać bez odpowiedniego profesjonalnego sprzętu. Są jakieś inne tory, gdzie można by wjechać, nawet za drobną opłatą czy nie ma na co liczyć? :smile:

Jest kilka torów, ale nie typowo motocyklowych :sad2: są to tory kartingowe np. Radom.Jest jeszcze tor pod Częstochową ( nie pamiętam miejscowości, ale mogę poszukać ) również jest to tor kartingowy, ale asfalt podobno do bani ( dziury itp. )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka torów, ale nie typowo motocyklowych :sad2: są to tory kartingowe np. Radom.Jest jeszcze tor pod Częstochową ( nie pamiętam miejscowości, ale mogę poszukać ) również jest to tor kartingowy, ale asfalt podobno do bani ( dziury itp. )

Byłem na tym torze co prawda dwa lata temu i to był zlot A4 i nie widziałem tam żadnej dziury chyba że teraz są;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Koszalinie i Bydgoszczy są tory kartingowe. No i jeszcze Lublin. Ale kiedy, w jakich godzinach i za ile to nie wiem bo mam stare info. Trzeba by było przeszukać wujka google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jest on zarośnięty i obiekt cały zamknięty. Chyba nawet z @MateuszZR7 wtedy byłem? Dołączona grafika

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujecie do nas sporo zapytań na temat miejsc, gdzie moglibyście potrenować szybką jazdę w bezpiecznych warunkach. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić wam małe kompendium wiedzy na temat torów. Wszyscy wiemy, że pełnowymiarowy tor w Polsce to wyłącznie obiekt w Przeźmierowie pod Poznaniem. Dostęp motocyklistów na niego jest dość utrudniony i w zasadzie ogranicza się do wydarzeń organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski, którymi są MotoPopołudnia oraz Speed Day. Jest też duży tor w Kielcach, jednak prowadzi częściowo drogą krajową i ze względów bezpieczeństwa nie nadaje się dla motocykli.Poza nimi mamy w Polsce jeszcze kilka mniejszych obiektów – torów kartingowych. Prędkości na nich nie przekraczają 130 km/h, a pełnowymiarowe motocykle jeżdżą zazwyczaj na drugim biegu, bez konieczności zmian przełożeń. To sprawia, że może i nie ma ogromnych maksymalnych prędkości i ostrych hamowań, ale za to jest technika. Są też mocne złożenia. Kartingi są najlepsze właśnie do trenowania techniki i tyczy się to nie tylko doświadczonych kierowców, ale też – a może przede wszystkim, nowicjuszy.Kolejne miejsca, w których można trenować, to zamknięte lotniska. Prywatni właściciele wynajmują takie obiekty, aby później organizować tam różnego typu szkolenia. Kilka lotnisk, na których takie wydarzenia miały miejsca, to Modlin, Borsk, Bednary, czy Biała Podlaska. Jeżeli w waszym pobliżu jest nieczynne lotnisko, warto znaleźć kontakt do aktualnego właściciela terenu i wypytać o podobne przedsięwzięcia lub samemu ustalić warunki wynajmu.Swoje szkolenie szybkiej jazdy najlepiej zacząć właśnie w miejscu do tego przeznaczonym. Oczywiście nie trzeba przypominać o wymogu pełnego stroju motocyklowego, a sam pojazd musi być sprawny – wliczając w to ogumienie. Poniżej przedstawiamy wam spis obiektów i podstawowe informacje na ich temat:BiłgorajTor w Biłgoraju ma 1150 metrów, a jego szerokość waha się od 8 do 12 metrów. Zarządzany jest przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. Motocykliści mogą wjeżdżać na niego po podpisaniu oświadczenia i zapoznaniu się z regulaminem, o ile nie odbywają się tam inne imprezy lub jazdy. Wcześniej należy się skontaktować z RCEZ. Cena treningu to 20 zł za godzinę lub 100 zł za cały dzień. Za dłuższy czas, kwota jest ustalana indywidualnie.Kontakt:(84) 686 19 15505 103 351 - kierownik, Krzysztof BuryAdres:ul. Motorowa23-400 BiłgorajBydgoszcz Tor w Bydgoszczy jest aktualnie przebudowywany, dostępna część ma ok. 500 metrów, a jego szerokość waha się od 8 do 12 metrów. Właściciel obiektu to Polski Związek Motorowy, Zarząd Okręgowy Bydgoszcz. Motocykliści mogą wjeżdżać na niego po podpisaniu oświadczenia i zapoznaniu się z regulaminem. Treningi jednośladów pod okiem instruktorów odbywają się w poniedziałki oraz środy w godzinach 16:00 - 19:00. Koszt jednego treningu to 20 złotych.Kontakt:(52) 345 20 44 Adres:ul. Fordońska 116, 85-739 Bydgoszcz. Gostyń Tor w Gostyniu ma 800 metrów, a jego szerokość waha się od 7 do 10 metrów. Właścicielem obiektu jest Automobilklub Leszczyński.Kontakt:(65) 520 62 30akleszno(at)wp.plAdres:Góra ZamkowaGostyńKielceTor kartingowy w Kielcach ma 880 metrów, a jego szerokość waha się od 8 do 12 metrów. Dostępna jest również mała pętla owalna, która ma 1140 metrów. Razem tworzą tor o długości niespełna dwóch kilometrów. Szerokość kartingu waha się od 8 do 12 metrów. W Kielcach jest też duża pętla, która ma 4140 metrów, jednak prowadzi drogą krajową. Z tego powodu udostępniana jest wyłącznie na imprezy wyższej rangi, jak mistrzostwa wyścigów samochodowych. Właścicielem toru jest Automobilklub Kielecki. Koszt wynajmu toru na cały dzień to poniżej 500 zł (+ VAT).Aby potwierdzić dostępność małego obiektu i umówić się na jazdy, trzeba kontaktować się:(41) 303-16-60(41) 303-49-49501-485-331 – Kierownik obiektu605-201-833 – Prezes obiektu.Adres:Ćmińsk, ul. Wykiej 95, 26-085 Miedziana GóraKoszalinTor w Koszalinie zarządzany jest przez Ośrodek Sportów Motorowych MotoPark. Jest to kompleks torów: kartingowy (z sekcją do driftu), supermoto oraz offroad. Tor kartingowy ma 1050 metrów długości i 8-10 metrów szerokości. Supermoto to 1380 m., a offroad 1800 m. Wszelkie szczegóły, w postaci planu obiektu, cennika, czy regulaminu można znaleźć na stronie MotoPark Koszalin. Jedynym kryterium jazd motocyklowych jest dostępność obiektu.Kontakt:biuro(at)motopark.pl 509 385 764503 650 111Adres:75-736 Koszalinul. Gnieźnieńska 8aLublinTor w Lublinie ma 1420 metrów, a jego szerokość waha się od 8 do 12 metrów. Zarządcą jest Automobilklub Lubelski. Motocykliści mogą wjeżdżać na niego po podpisaniu oświadczenia i zapoznaniu się z regulaminem, o ile nie odbywają się tam inne imprezy lub treningi. Wjazd po południu, od 15:00 do około 19-20:00 to koszt 20 złotych. Poza tym, na torze często organizowane są motocyklowe treningi weekendowe. W tygodniu, o ile nie pada jazdy odbywają się praktycznie codziennie.Kontakt - Automobilklub Lubelski:(81) 747-76-05501-386-250Adres:ul. Zemborzycka 85 LublinWokół obiektu krążyło ostatnio wiele pogłosek o jego zamknięciu, jednak otrzymaliśmy zapewnienie, że zarząd Toru Lublin będzie zaciekle walczył o swoje racje i łatwo się nie podda.PoznańTor Poznań ma 4083 metrów długości i 12 m szerokości. Zarządzany jest przez Automobilklub Wielkopolski. Treningi motocyklowe, które się na nim odbywają, to MotoPopołudnia oraz Speed Day.Kontakt:(61) 814-35-11665 949 506tor.poznan(at)aw.poznan.plAdres:ul. Wyścigowa 362-081 PrzeźmierowoRadomTor w Radomiu ma 820 metrów, a jego szerokość waha się od 8 do 12 metrów. Zarządcą jest Automobilklub Radomski. Motocykliści mogą wjeżdżać na niego po podpisaniu oświadczenia i zapoznaniu się z regulaminem. Wcześniej należy skontaktować się z zarządcą.Cennik:Poniedziałek: 09:00-14:00 – 50 zł (40 zł dla członków klubu)Poniedziałek: 14:00-18:00 – 60 zł (50 zł dla członków klubu)Poniedziałek: cały dzień – 80 zł (60 zł dla członków klubu)Piątek: 09:00-14:00 – 50 zł (40 zł dla członków klubu)Piątek: 14:00-18:00 – 60 zł (50 zł dla członków klubu)Piątek: cały dzień – 80 zł (60 zł dla członków klubu)Sobota, niedziela i święta: cały dzień – 140 zł (120 dla członków klubu)Kontakt:505-58-90-03 – Artur – osoba kontaktowa na torze(48) 364 17 14Adres:ul. Warszawska 17/2126-600 RadomStary KisielinTor Wallrav Race Center w Starym Kisielinie ma 892 m + 214 m (szuter, supermoto), a jego szerokość waha się od 8 do 12 metrów. Zarządzany jest przez firmę o takiej samej nazwie. Motocykliści mogą wjeżdżać na niego po podpisaniu oświadczenia i zapoznaniu się z regulaminem, od środy do niedzieli w godzinach 8:00-16:00, o ile nie odbywają się tam inne imprezy.Kontakt:602 125 089 784 969 329 tor(at)wallrav.comAdres:ul. Zatorze66-002 Stary Kisielin (k. Zielonej Góry)GPS: 51.94°N, 15.6°ESuwałkiTor w Suwałkach ma 733 metrów, a jego szerokość waha się od 7 do 12 metrów. Właścicielem jest Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego, ale w zarządzaniu pomaga również Automobilklub Suwalski. Motocykliści mogą wjeżdżać pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa, o ile nie odbywają się tam inne imprezy lub jazdy. Koszt całodniowego treningu to 50 złotych.Kontakt:Automobilklub Suwalski(87) 565 20 65602 377 045Adres:ul. gen. Sikorskiego 2116-400 SuwałkiToruńTor MotoPark Toruń ma 950 metrów długości, a jego szerokość sięga nawet do 15-20 metrów. Właścicielem jest firma o takiej samej nazwie. Motocykliści mogą wjeżdżać pod warunkiem podpisania oświadczenia i regulaminu, o ile nie odbywają się tam inne imprezy. Koszt całodniowego treningu to 150 złotych, a jedna godzina to 50 zł. Ceny wynajmu toru na wyłączność ustalane są indywidualnie. Na obiekcie na bieżąco odbywają się również szkolenia motocyklowe. Aby umówić się na trening lub szkolenie, należy kontaktować się z właścicielem.Kontakt:669 09 02 09 - kierownik obiektu, Adam Knietowskibiuro@taj.torun.com.plAdres:ul.Bielańska 6687-100 ToruńUłężW Ułężu znajduje się byłe lotnisko, na którym rozstawiany jest tor i regularnie odbywają się treningi, również motocyklowe. Właścicielem lotniska jest firma Moto-Park Ułęż i na jej stronie można znaleźć terminy oraz ewentualny kontakt w razie szkoleń. Indywidualne jazdy nie są praktykowane, jednak w przypadku zebrania odpowiednio dużej grupy – możliwe.Kontakt:info(at)motopark.net.plmotopark(at)neostrada.plPiotr - 608 196 041Jacek - 604 285 553Adres:Moto Park Ułęż08-503 Nowodwór 53WrocławTor Redeco we Wrocławiu jest obiektem szkoleniowym i jego długość jest zależna od konfiguracji. Właścicielem jest firma Centrum Motoryzacyjne Redeco. Motocykliści mogą wjeżdżać na niego po podpisaniu oświadczenia i zapoznaniu się z regulaminem, o ile nie odbywają się tam inne imprezy.Cennik (brutto):Jazdy indywidualne – 30 pln/hWynajęcie całego toru:Pon-pt: 250 pln/h lub 1800 pln/dzieńSob-niedz: 325 pln/h lub 2400 pln/dzieńKontakt:603 460 433 - Wojciech ZastawnyAdres:ul. Rakietowa 3954 - 615 WrocławJeżeli macie jeszcze jakieś pytania odnoście torów, spróbujemy je rozwiać. Z kolei jeżeli chcielibyście dodać od siebie uwagi na temat któregoś z tych obiektów – wypowiadajcie się komentarzach. Dobre rady na pewno okażą się przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem tam w latach 1991-1995. Najpierw motorowerem, potem motorem i autem.Bardzo lubiłem tam jeździć. Zamiast szaleństw na drodze dawałem czadu na torze. Jak tor został sprzedany to zamienił się w plac ze złomem.Szkoda :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi

tak na prawde to potrzebne sa checi, paredziesiat pacholkow, tasmy i pusty parking

2 tygodnie temu przez przypadek trafilem na sesje treningowa zorganizowana pod krakowem przez szkole doskonalenia jazdy

bardzo prosta w oprawie, fajna impreza

pare zdjec zebyscie zobaczyli jak ladnie szlifowali

na pewno udoskonalili swoje umiejetnosci, a zabawy przy tym mieli kupe

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było znaleźć parkin lub cos podobnego zapakować parę zużytych opon od samochodów i mamy własny Łódzki tor bez żadnych próśb. Co wy na to? Tylko trzeba znalezdz miejsce opony dowieziemy altami ;)Mamy plan..............????????????!!!!! Szukamy miejsca na nasz własny tor dla łódzkich moto-cyklistów............!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ambitny, jakieś pomysły? W Łasku jest zamknięta biedronka, przed nią kawałek równego placu wyłożonego kostką. Tylko pytanie czy zezwolili by nam na korzystanie z obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kostka się nie nadaje zupełnie na tor, jest bardzo ślizga. Jeżeli znajdziecie miejsce, postaram się załatwić opony. Mam samochód oraz posiadam przyczepę do niego, także trochę tych opon jestem w stanie zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z racji tego , że troszeczkę się ścigałem do zeszłego sezonu na 4 kółkach, bywałem na większości wymienionych w tym temacie torów.Może się nie znam na zabawach moto ale na wielu z nich słabo sobie wyobrażam jazdę tam na 2oo.A już na pewno Wyrazów,koło Częstochowy który jest najtańszy odpada, no chyba , że ktos się nie obawia 20-30 cm wyrw wybranych na winklach.Są tez tory które dosłownie zjadają opony w oczach, np. Ułęż lub Biłgoraj = komplet na jeden, dwa wyjazdy przy odrobinie szaleństwa, przynajmniej w aucie tak było.Co do marketów to niechętnie udostępniają swoje parkingi, chyba ,że ktoś ma duże znajomości lub na "nielgala" ale to bez opon i raczej na krótko.Najbardziej realne jest zorganizowanie zabawy na Motodromie na ul.Drewnowskiej, jeżeli się nic nie zmieniło to jest on dalej we władaniu Motosportklubu do którego należałem, są to ludzie otwarci na wszelkie sporty motorowe i jest to do załatwienia.Pytanie tylko czy Motodrom się nadaje, a to musiałby ocenić ktoś bardziej ogarniający temat jazdy na moto niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...