Jump to content

Honda Civic Viii I Ix


Guest Kmicic
 Share

Recommended Posts

Czy, ktoś z forum jeździ hondą Civic VIII lub IX generacji? Proszę o podzielenie się opiniami. Szczególnie intersuje mnie jej awaryjność (lub nie) i koszty utrzymania, tj. napraw, części i przeglądy. Wiem, że premiera IX była w marcu tego roku, ale może ktoś z forum już miał z nią do czynienia. Dzięki za info.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nikt się nie zgłosił, więc powiem tylko tyle.. Od kilku miesięcy ujeżdżam VII generację i czytałem bardzo wiele opinii na temat awaryjności tych silników itd. Myślę, że wyższa generacja pod względem technicznym jest jeszcze bardziej dopracowana, więc o awaryjność bym się nie martwił. Nie mniej jednak na uwagę zasługuje temat napraw i przeglądów.

 

Jeżeli chcesz to robić u autoryzowanego dealera, to Honda tania nie jest - tak też powiedział mi przedstawiciel handlowy, gdy kupowałem małe kostki do żarówek mniejszych niż paczka zapałek, które kosztowały mnie niespełna 100 PLN. Po wakacyjnej podróży wymęczyłem trochę samochód - okazało się, że obudowa środkowego katalizatora to wydatek ok.400 PLN. Przyznam, że oryginalne części są cholernie drogie. Taniej to wychodzi w BMW i Mercedesie, z których korzystam czasami.

 

Przeglądy także do tanich nie będą należały, jeżeli interesuje Cię stempelek w karcie gwarancyjnej - poprzedni właściciel robił to w Hondzie w Warszawie, ale ja nie zamierzam kontynuować tego procesu. Bodajże litr oleju Hondy, kosztuje ok. 80 PLN http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png Oni innych firm nie respektują, więc jedziesz do nich - kupujesz u nich, dostajesz wpis i przegląd.

 

To tyle - nie mam znajomego, który by użytkował wyższą generację Civica.

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

Link to comment
Share on other sites

Mam w rodzinie 3 Civici, jeden VII jak Suchy i 2x VIII. Jeżeli chodzi o tę starszą, to czas trochę daje jej się we znaki. Łyka trochę oleju, problemy z sondą lambdą x2 i zawieszenie trochę się sypie... Jest tak przy przebiegu ok. 170k km, bez większych usterek i żadnych historii. Co do nowszej generacji, to poza rzeczami typu płyny, klocki, tarcze, opony, itp. żadnych problemów. Honda jak Honda, raczej bezproblemowa, ale Suchy ma rację - do tanich nie należy, a 'łódzcy fachowcy' niestety moim zdaniem nie stoją na najwyższym poziomie ;/ Wszystkie w rodzinie od wyjazdu z salonu

Link to comment
Share on other sites

Panowie, dzięki za odpowiedzi.

We wtorek kupiłem hondę IX (odbiór za 4 tygodnie). Przed podjęciem decyzji byłem w zaprzyjaźnionym warsztacie i powiedzieli, to co Suchy, ale również dodali, że jest to trwałe auto i nie powinno sprawiać jakiś większych problemów. Po gwarancji nie mam zamiaru serwisować samochodu w ASO, jednak nie ukrywam, że trochę niepokojące są ceny materiałów i części. Zastanawiałem się pomiędzy Aurisem, a Civiciem i nie wiem, czy dokonałem trafnego wyboru. No, nic czas pokarze.

Link to comment
Share on other sites

Civic wygląda bardziej... hmmm.... futurystycznie?:> Za takim autem na ulicy można się obejrzeć, czego w sumie o Aurisie bym nie powiedział :> Tak czy inaczej dobry wybór. Zarówno Toyota, jak i Honda są raczej bezawaryjnymi markami ;]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...