Jump to content

Honda Civic Viii I Ix

Guest Kmicic
 Share

Recommended Posts

Czy, ktoś z forum jeździ hondą Civic VIII lub IX generacji? Proszę o podzielenie się opiniami. Szczególnie intersuje mnie jej awaryjność (lub nie) i koszty utrzymania, tj. napraw, części i przeglądy. Wiem, że premiera IX była w marcu tego roku, ale może ktoś z forum już miał z nią do czynienia. Dzięki za info.

Pozdrawiam.

Widzę, że nikt się nie zgłosił, więc powiem tylko tyle.. Od kilku miesięcy ujeżdżam VII generację i czytałem bardzo wiele opinii na temat awaryjności tych silników itd. Myślę, że wyższa generacja pod względem technicznym jest jeszcze bardziej dopracowana, więc o awaryjność bym się nie martwił. Nie mniej jednak na uwagę zasługuje temat napraw i przeglądów.

Jeżeli chcesz to robić u autoryzowanego dealera, to Honda tania nie jest - tak też powiedział mi przedstawiciel handlowy, gdy kupowałem małe kostki do żarówek mniejszych niż paczka zapałek, które kosztowały mnie niespełna 100 PLN. Po wakacyjnej podróży wymęczyłem trochę samochód - okazało się, że obudowa środkowego katalizatora to wydatek ok.400 PLN. Przyznam, że oryginalne części są cholernie drogie. Taniej to wychodzi w BMW i Mercedesie, z których korzystam czasami.

Przeglądy także do tanich nie będą należały, jeżeli interesuje Cię stempelek w karcie gwarancyjnej - poprzedni właściciel robił to w Hondzie w Warszawie, ale ja nie zamierzam kontynuować tego procesu. Bodajże litr oleju Hondy, kosztuje ok. 80 PLN http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png Oni innych firm nie respektują, więc jedziesz do nich - kupujesz u nich, dostajesz wpis i przegląd.

To tyle - nie mam znajomego, który by użytkował wyższą generację Civica.

Mam w rodzinie 3 Civici, jeden VII jak Suchy i 2x VIII. Jeżeli chodzi o tę starszą, to czas trochę daje jej się we znaki. Łyka trochę oleju, problemy z sondą lambdą x2 i zawieszenie trochę się sypie... Jest tak przy przebiegu ok. 170k km, bez większych usterek i żadnych historii. Co do nowszej generacji, to poza rzeczami typu płyny, klocki, tarcze, opony, itp. żadnych problemów. Honda jak Honda, raczej bezproblemowa, ale Suchy ma rację - do tanich nie należy, a 'łódzcy fachowcy' niestety moim zdaniem nie stoją na najwyższym poziomie ;/ Wszystkie w rodzinie od wyjazdu z salonu

Panowie, dzięki za odpowiedzi.

We wtorek kupiłem hondę IX (odbiór za 4 tygodnie). Przed podjęciem decyzji byłem w zaprzyjaźnionym warsztacie i powiedzieli, to co Suchy, ale również dodali, że jest to trwałe auto i nie powinno sprawiać jakiś większych problemów. Po gwarancji nie mam zamiaru serwisować samochodu w ASO, jednak nie ukrywam, że trochę niepokojące są ceny materiałów i części. Zastanawiałem się pomiędzy Aurisem, a Civiciem i nie wiem, czy dokonałem trafnego wyboru. No, nic czas pokarze.

Civic wygląda bardziej... hmmm.... futurystycznie?:> Za takim autem na ulicy można się obejrzeć, czego w sumie o Aurisie bym nie powiedział :> Tak czy inaczej dobry wybór. Zarówno Toyota, jak i Honda są raczej bezawaryjnymi markami ;]