Skocz do zawartości

Xbox Czy Ps?


xanton

Rekomendowane odpowiedzi

Ps3 a x360 wg mnie nie ma co sie zastanawiac ktora lepsza... Dla mnie nie liczy sie grafika, a kontroler od x-a jest o nieeeeeeeeeebo lepszy (minusem jest brak akumulatora tylko sa baterie ktore w sumie tez mozna ladowac), a druga sprawa na ktora sie patrzy to gry ktore Cie interesuja. Xbox ma swoje exclusive i ps ma swoje, z czego te na ps sa chyba ciekawsze :P sam mam zamiar kuoic ps3 ze wzgledu na heavy rain, i last of us mmmmm. Sam mam xboxa i nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolera to miałem takie same zdanie jak posiadałem x360, a na ps3 grałem 10 minut. Zmieniłem zdanie jak zostałem sam na sam z konsolą ps3 na dłuższy czas. Idzie się przyzwyczaić i dużej różnicy nie ma, chociaż pad od x360 wygrywa i basta. 

 

Ja bym się przechylał do ps3, bo w tym momencie przeglądając aukcje, dużej różnicy cenowej nie ma, a mamy większy dysk który może dobrze służyć, jak nie mamy komputera w pokoju. Wbudowane wifi, możliwość przeglądania internetu itd. 

 

Nie używałem, nie grałem ale się chodzi o kontrolery ruchowe kinect i ps move, to ja bym za ps move. Miałem kiedyś Nintendo Wii i całkiem fajna zabawa. Chociaż nie czuję dużej precyzji grając np. w wirtualnego ping ponga, nie mając niczego w ręku. A chodzi m.in. o precyzję tak. 

 

Na wrzesień będę musiał podjąć decyzję ze względu na GTA5. Niby w tym roku ma być jeszcze premiera na PC, ale kurczę, nie wytrzymam. X360 jest tańszy o około 100-200 zł, ale przychylam się ku ps3. Tym bardziej, że go nie miałem i chętnie chciałbym go rozpracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Piotrkowskiej jest sklep z konsolami, polecam tam podjechać zapytać o możliwość zakupu Xboxa Slime, mi w tamtym roku udalo się kupić jeszcze przerobionego, co prawda przerobionie w sklepie kosztowało 150zl, ale sklep udzielił mi gwarancji. Przewagą X'a na PS3 jest Kinect, daje więcej frajdy niż PS Move, i nie ma mowy, że przypadkiem kontroler poleci nam w TV ( masa filmików na yt :biggrin: ), ale każdy będzie chwalił to co sam posiada, z przyzwyczajenia do danej konsoli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy zniszczyli sobie TV bo kontroler wypadł z ręki to jakaś porażka. To tak jakby nie zakładać stroju na moto a potem się dziwić że skóra tak pozdzierana. Jest uchwyt zabezpieczający na rękę, wystarczy ten pasek założyć na rękę. 

 

Ślawek no ja nie uwierzę, że machając pustymi rękoma osiągniemy większą precyzję grając np. w ping ponga. Uwielbiam pingla, a nie mam gdzie stołu wstawić, brak miejsca, dlatego też m.in. wybrałbym ps3. Potwierdzić, że grałeś kilka godzin w to i w to i wtedy możesz być w miarę obiektywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam xboxa a chwale ps3 wiec nie zgodze się ze stwierdzeniem, że każdy chwali to co ma ;P miałem psx i ps2 więc pada miałem na dłużej w rękach, xbox już miał lepszego a x360 ma świetnego pada ;) a co do gier... hmm trzeba by mieć obydwie konsole, chociaż na ps3 wychodzi praktycznie to samo co na x-a i pare wiecej. Mało jest exclusive na xboxa, np halo, forza i wiecej znaleźć nei moge ;p a na ps3 god of war, wlasnie wspomniane heavy rain, last of us, grand tourismo i pare innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledzę rynek konsol, gdyż sam chcę sprawić sobie PlayStation. Warto dodać jeszcze jedno, zauważyłem zwiększoną ilość promocji na PS3 (promocja cenowa, dodatkowe kontrolery, gry). Generalnie widać ruch w kierunku pozbycia się zmagazynowanych konsol. Nie ma czemu się dziwić skoro za ok 6 mcy będzie następca tj PS4. Myślę że warto poczekać - ja czekam. Cena jaka będzie nie jest jeszcze znana, ale spekulacje pokazują iż nie będzie dramatu... ok 300 funtów. "Gdyby faktycznie PlayStation 4 wyceniono na około 300 funtów, byłoby to o ponad 100 funtów taniej niż aktualnie panująca konsola Sony kosztowała na starcie. Po aktualnym kursie funta, przyszłoby nam zapłacić tylko 1469 złotych! Oczywiście nie możemy przeliczać bezpośrednio w taki sposób i bliżej byłoby 1599 złotych, ale możemy sobie tylko wyobrazić jak dużym sukcesem może być tak tania konsola."
 
http://www.ps3site.pl/the-times-sony-rozwaza-wycene-ps4-w-okolicach-300-funtow/143274

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a grałeś w sieci na ps3 i na x360? bez porównania na x360 jest lepiej.. płacisz ale raz, że serwery mają lepsze, a dwa już sam battlefield 3 po sieci ma różnice tu i tu. stare chińskie przysłowie mówi, co za darmo to chu...we

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam xbox360 po wszystkich przeróbkach z poprawionym układem chłodzenia i przelutowanymi pinami chodzi bez zarzutu zimą potrafiła dostać w kość przerobiona gier nie brakuje a grafa itp jak dla mnie z ps3 zbyt dużo nie odstaje a najlepszy w xbox to jest pad leży jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a grałeś w sieci na ps3 i na x360? bez porównania na x360 jest lepiej.. płacisz ale raz, że serwery mają lepsze, a dwa już sam battlefield 3 po sieci ma różnice tu i tu. stare chińskie przysłowie mówi, co za darmo to chu...we

no fakt przyznaję że nie grałem

ale oryg gry kosztują taki hajs i jeszcze płacić za online w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście info o nowym xboxie? jeśli chcesz zagrać w używaną grę to musisz za to zapłacić... przykładowo kumpel pożyczy Ci na tydzień, i żeby tą grę odpalic musisz zapłacić..... tyle ile ta gra jest warta... SIC! po obejrzeniu konferencji microsoftu chciałbym pracować w sony bo na 100% mają teraz mega impreze życia. M$ poleciał po całości, kupuje ps4. Co do gier ps3-ps4 to podobno ma być taka możliwość, że jest to inna struktura ale postaraja się, żeby większość gier ruszyła natomiast Microsoft zapowiedział, że u nich na pewno nie będzie tej możliwości bo to niewykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

M$ poleciał po całości, kupuje ps4

 

wybór jest prosty - pozostaję przy PS4

 

jeszcze sobie pogramy w zimowe* wieczory, kto przegra ten stawia :cheers:

 

zgoda? :P

 

* - zimowe bo najwcześniej ma być w grudniu '13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam plejke, ale nie wiem czy moge ja chwalic :P bo jak zagram sobie raz na 2-3 miesiace to juz swieto. stoi i sie kurzy... ;( ale jak gralem w assasina to oderwac sie nie moglem a tym bardziej ze przez siec to tylko odchodzilem do wc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam x360 4 lata, kinect to best crap ever, a ps3 ma gorszego pada. W jednym jest lepszy od xboxa, exclusive'y na ps3 sa lepsze, a to czy konsola ma lepsza grafike to mnie to zupełnie nie rusza, bo mnie chodzi o grywalność, a nie o to jak to wygląda... fizyka gry się nie zmienia tu i tu wiec wybieram ergonomicznego pada ;D

 

tak jako ciekawostkę http://www.eurogamer.pl/articles/2013-05-22-porownanie-specyfikacji-technicznej-playstation-4-i-xbox-one

 

i jeśli ktoś nie jest na bieżąco i nie oglądał konferencji, to tutaj konferencja microshitu w skrócie. najważniejsze momenty w nie całe 2minuty

Edytowane przez Broto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

PlayStation 4 za 399 euro, nie będzie blokować używanych gier, ani nigdy wymagać ich weryfikacji online

PS4 będzie znacznie tańsze od Xboksa One. Kosztować ma odpowiednio 399 dolarów, 399 euro lub 349 funtów szterlingów.


tyle że 1 USD != 1 EUR :P

http://tinyurl.com/pqazdt7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że nie tylko ja przesiąde się z MS na Sony za jakiś czas ;) Ale najfajniejsze jest to, że stare konsole pozostaną "w cenie" bo brak jest wstecznej kompatybilności w next-gena'ch

Edytowane przez miktol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

399 ojro to taniocha, biorąc pod uwagę, że PS3 w październiku 2007 kupiłem przebywając wtedy w Irlandkowie za 499 ojro :biggrin: (z 3 grami)

 

patrząc jednak na zwiastuny gier, targi E3 etc, mocno zastanawiam się czy brać PS4..

 

jeśli rzeczywiście brak jest wstecznej kompatybilności, i na PS4 nie będzie można uruchomić gier z PS3, chyba nie wezmę.

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że nie tylko ja przesiąde się z MS na Sony za jakiś czas ;) Ale najfajniejsze jest to, że stare konsole pozostaną "w cenie" bo brak jest wstecznej kompatybilności w next-gena'ch

Nie do konca, poniewaz sony robi cos w tym kierunku zeby byla taka mozliwosc, natomiast m$ to olal. Sam fakt, ze rynek gier uzywanych na sony jest duzo korzystniejszy, bo nic nie blokuja, konsola bedzie mocniejsza i cos co dla mnie wygrywa to mozliwosc podpiecia innego dysku hdd przykladowo podepne ssd i gry odpalaja sie 2x szybciej, czego XO nam nie udostepni :/ uwielbiam x-a za pada, ale dla pada i Forzy nie strzele sobie w kolano :P ma ktos pozyczyc ps3? Bo chcialem heavy rain przejsc ;(

 

jeśli rzeczywiście brak jest wstecznej kompatybilności, i na PS4 nie będzie można uruchomić gier z PS3, chyba nie wezmę.

Sony kombinuje zeby wiele gier (wszystkich nie dadza rady) bylo kompatybilne wstecz, przynajmniej w wersji cyfrowej. Na xboxa mam 80 gier wiec tym bardziej mi sie nie oplaca kupowac xboxa :P

Edytowane przez Broto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal gram (gram, to dużo powiedziane, czasu ni ma :/) w Metal Gear Solid 4 i Assasins's Creed 3...

the Best i tak były Heavenly Sword  i Fallout 3 :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki... żeby nie zaśmiecać nowymi tematami...

 

Superbajki (SBK) czy motoGP? jakieś uzasadnienie ?? coś chciałbym zakupić... na PS'a

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...