Skocz do zawartości

Quady W 2013


Knoper93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak już wszystkim wiadomi w styczniu (czy w lutym) 2013 zmieniają się przepisy, wiem że dojdzie kategoria A2, ale nie o to chodzi. Jak to będzie z tymi Quadami, będzie jakaś osobna kategoria czy wystarczy mieć B lub A??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca podjął się także uregulowania kwestii quadów, na które, według nowelizacji, również trzeba będzie mieć odpowiednie prawko. Aby jeździć tzw. czterokołowcem lekkim, należy posiadać przynajmniej prawo jazdy kat. AM, natomiast czterokołowcem ciężkim co najmniej B1.

Edytowane przez malymiki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale ustawa w części dotyczącej kategorii praw jazdy mówi

 

6) kategorii B:

 

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

 

B) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

 

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

 

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

natomiast kategoria AM

 

 

1) kategorii AM:

 

a) motorowerem,

 

B) czterokołowcem lekkim;

 

wynika z tego, że mając kategorię B będziesz mógł jeździć tylko quadem lekkim

 

42c) czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...