Skocz do zawartości

Dziwne Objawy Prawej Klamki


zino

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem[w chłodniejsze dni],wciskając hamulec przedni,że klama nie wciska się płynnie,tylko tak jakby pulsowała. Hamuje dobrze. Nie wiem-płyn do wymiany,zapowietrzony układ,pompa...?

Ktoś tak miał?

Z góry-dziękuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne objawy miałem w momencie gdy tłoczek w pompie był wyrobiony

 

koszt ok 100 zł, zwie to się "zestaw naprawczy pompy hamulcowej" ja kupowałem części w UK i zwało się to "master cylinder repair kit"

 

wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafika

 

wymiana bardzo prosta

ale na początek może wymień płyn hamulcowy i odpowietrz układ

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumple w "zygzaku" miał to samo wymienił przewody a okazało się że pompa no i zestaw naprawczy wystarczył :smile:

Osobiście popieram "scOti"-ego .

Edytowane przez yarahu_michu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dodać, nic ująć - "skokowe" działanie hamulca to wina zużytej pompy hamulcowej a w zasadzie wyklepanego zaworu zwrotnego, temperatura otoczenia nie ma tu specjalnie znaczenia, raczej zbieg okoliczności.

Przy okazji wymienisz płyn, który jest higroskopijny i przyjmuje wodę no i odpowietrzysz układ.

Przy takiej robocie rozebrałbym jeszcze zaciski, obejrzał klocki, prowadnice w jarzmach posmarowałbym smarem miedziowym a same tłoczki wyczyścił, sprawdził stan gumowych uszczelniaczy i przesmarował tłoczyska specjaną pastą, np ATE.

Po takiej operacji, jesli zrobisz wszystko dokładnie - zawiedzie Cię wszytsko - ale nie hamulce :smile:

Idą chłody - aura sprzyja dłubactwu :decayed:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posmaruj smarem grafitowym śrubę mocującą klamkę( ta na której się "łozyskuje" klamka, jeśli dobrze cię zrozumiałem pomoże)

 

prosty manewr kosztuje 5 min. wpadnij (drogę znasz;) ) coś wymyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posmaruj smarem grafitowym śrubę mocującą klamkę( ta na której się "łozyskuje" klamka, jeśli dobrze cię zrozumiałem pomoże)

 

prosty manewr kosztuje 5 min. wpadnij (drogę znasz;) ) coś wymyślimy ;)

 

Wpadne,wpadne -nawet myślałem o dzisiejszym dniu,ale pizdzi deszcz.

Miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie ustawienia zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

sprawdziłbym jeszcze tarcze czy są proste

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zapytanie a'propos prawej klamki. Ostanimi czasy wymieniłem przewód na Hela, przy okazji rozebrałem pompe i poczyściłem podmuchałem, pocałowałem itd. Zacisk tez pomalowany wypucowany. Ogólnie cały KIT igiełka.

No i faktycznie w pierwszym momencie wciskania klameczki jest reakcja natychmiastowa hamulac działa sprawnie, klamka "twarda" Jednak problemyy zacczynaja sie przy manewrowaniu (powolnej jeździe np po parkingu pod marketem bądź pomiędzy stadem slicznych Pań na Piotrkowskiej.  :doofywave:  ) otóż jadąc powolutku na jedyneczce wciskająć powoli leciutko klameczkę- klameczka mięknie, mięknie, mięknie aż prawie dotyka kiery. Szybkie odpuszczenie klamki ponownie wciskam i juz jestem twarda. WTF?

 

Przyznaje się bez bicia, że zacisk i pompa złozona na starych uszczelkach, które nomen omen były w dobrym stanie. (czyt. nie poszarpane.)  ze względu na chwilowy brak ww. w kraju naszym. Jednak wycieków na zacisku nie stwierdzono a i pompa wydaje sie sucha od strony klameczki. Jak to jest, że ta klamka mięknie? Pragnę równiez namienic, że taka sytuacja ma tylko miejsce jeśli moto sie toczy w sensie wystepuje jakieś tarcie powiedzmy na klockach i tarczy. Na postoju np. na światłach to zjawisko być może występuje ale wydłuża się czasie w taki sposób, że jeszcze nie dotknąłem klamką kiery.  

Can U help me? Plissss!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszcza uszczelka w pompie

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...