Jump to content

Dziwne Objawy Prawej Klamki

zino
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem[w chłodniejsze dni],wciskając hamulec przedni,że klama nie wciska się płynnie,tylko tak jakby pulsowała. Hamuje dobrze. Nie wiem-płyn do wymiany,zapowietrzony układ,pompa...?

Ktoś tak miał?

Z góry-dziękuwa

podobne objawy miałem w momencie gdy tłoczek w pompie był wyrobiony

koszt ok 100 zł, zwie to się "zestaw naprawczy pompy hamulcowej" ja kupowałem części w UK i zwało się to "master cylinder repair kit"

wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafika

wymiana bardzo prosta

ale na początek może wymień płyn hamulcowy i odpowietrz układ

Kumple w "zygzaku" miał to samo wymienił przewody a okazało się że pompa no i zestaw naprawczy wystarczył :smile:

Osobiście popieram "scOti"-ego .

Edited by yarahu_michu (see edit history)

działkowy emeryt

nic dodać, nic ująć - "skokowe" działanie hamulca to wina zużytej pompy hamulcowej a w zasadzie wyklepanego zaworu zwrotnego, temperatura otoczenia nie ma tu specjalnie znaczenia, raczej zbieg okoliczności.

Przy okazji wymienisz płyn, który jest higroskopijny i przyjmuje wodę no i odpowietrzysz układ.

Przy takiej robocie rozebrałbym jeszcze zaciski, obejrzał klocki, prowadnice w jarzmach posmarowałbym smarem miedziowym a same tłoczki wyczyścił, sprawdził stan gumowych uszczelniaczy i przesmarował tłoczyska specjaną pastą, np ATE.

Po takiej operacji, jesli zrobisz wszystko dokładnie - zawiedzie Cię wszytsko - ale nie hamulce :smile:

Idą chłody - aura sprzyja dłubactwu :decayed:

posmaruj smarem grafitowym śrubę mocującą klamkę( ta na której się "łozyskuje" klamka, jeśli dobrze cię zrozumiałem pomoże)

prosty manewr kosztuje 5 min. wpadnij (drogę znasz;) ) coś wymyślimy ;)

posmaruj smarem grafitowym śrubę mocującą klamkę( ta na której się "łozyskuje" klamka, jeśli dobrze cię zrozumiałem pomoże)

prosty manewr kosztuje 5 min. wpadnij (drogę znasz;) ) coś wymyślimy ;)

Wpadne,wpadne -nawet myślałem o dzisiejszym dniu,ale pizdzi deszcz.

Miałbym jeszcze kilka pytań odnośnie ustawienia zawiasów.

• 4 weeks later...
  • 3 months later...

jak to działkowy napisał :biggrin: przyszły chłody i aura sprzyja dłubactwu :biggrin: może zino opatrznie to zrozumiał :decayed:

zino, trochę ci to zajęło, jakieś 4 miesiące :P

Jadzka stała za kanapą całą zimę,po wywleczeniu do garażu podłubałem

• 1 month later...

sprawdziłbym jeszcze tarcze czy są proste

Ja też mam zapytanie a'propos prawej klamki. Ostanimi czasy wymieniłem przewód na Hela, przy okazji rozebrałem pompe i poczyściłem podmuchałem, pocałowałem itd. Zacisk tez pomalowany wypucowany. Ogólnie cały KIT igiełka.

No i faktycznie w pierwszym momencie wciskania klameczki jest reakcja natychmiastowa hamulac działa sprawnie, klamka "twarda" Jednak problemyy zacczynaja sie przy manewrowaniu (powolnej jeździe np po parkingu pod marketem bądź pomiędzy stadem slicznych Pań na Piotrkowskiej.  :doofywave:  ) otóż jadąc powolutku na jedyneczce wciskająć powoli leciutko klameczkę- klameczka mięknie, mięknie, mięknie aż prawie dotyka kiery. Szybkie odpuszczenie klamki ponownie wciskam i juz jestem twarda. WTF?

Przyznaje się bez bicia, że zacisk i pompa złozona na starych uszczelkach, które nomen omen były w dobrym stanie. (czyt. nie poszarpane.)  ze względu na chwilowy brak ww. w kraju naszym. Jednak wycieków na zacisku nie stwierdzono a i pompa wydaje sie sucha od strony klameczki. Jak to jest, że ta klamka mięknie? Pragnę równiez namienic, że taka sytuacja ma tylko miejsce jeśli moto sie toczy w sensie wystepuje jakieś tarcie powiedzmy na klockach i tarczy. Na postoju np. na światłach to zjawisko być może występuje ale wydłuża się czasie w taki sposób, że jeszcze nie dotknąłem klamką kiery.  

Can U help me? Plissss!

Kuźwa, tak podejrzewałem. Padaka bo tłoczek do pompy to póki co rarytas do mojego moto.