Skocz do zawartości

Pytania Odnośnie Zdawania Egazminu Kat. A/a1


Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wylosowaniu sprawdzenia płynu hamulcowego lub oleju albo świateł konieczne jest sprawdzanie klaksonu, nawet jak nie będzie w poleceniu?

Na filmiku jest powiedziane, że przy płynach koniecznie klakson, a w opisie, że sprawdzamy klakson jak wylosujemy światła?

 

Po przepchnięciu motocykla o 5 metrów i poinformowaniu, że jesteśmy gotowi do jazdy to za czym zaczniemy robić 5 ósemek to ruszamy z miejsca gdzie motocykl postawiliśmy po przepchnięciu 5 metrów czy ruszamy z tego miejsca do pierwszego pachołka, tam się zatrzymujemy, rozglądam i dopiero wtedy na ósemkę?

 

Po zrobieniu 5 ósemek jedziemy do pierwszego pachoła to się przy nim zatrzymujemy czy jedziemy dalej?

 

Na Maratońskiej jak zrobimy wjazd pod wzniesienie i go pokonamy to jak znajdziemy się na górze to od razu tam zawracamy? Trzeba użyć kierunkowskazu i zbliżyć się do osi jezdni? :biggrin:

 

Jak wyjedzie się na miasto to przy zmienię pasa trzeba się rozejrzeć czy wystarczy spojrzeć w lusterko?

 

Na Retkińskiej przy zawracaniu ustawiam się na lewy pas i za pasami zmieniam na prawy czy od razu mogę na prawy? Na pasach wtedy nie można zmieniać pasa ruchu?

 

Przy wyjedzie z Wróblewskiego na Maratońską lub JP2 trzeba wjechać na pas najbliżej prawej krawędzi jezdni, rozpędzić się i na lewy zjechać gdy prawy się skończy? Czy od razu na środkowy wjechać?

 

Na Maratońskiej jak na przystanku stoi autobus to są chyba ciągłe linie to mogę go wyprzedzić nie zależnie czy coś będzie jechał z przeciwka tylko żebym nie przekroczył podwójnej ciągłej?

 

Rowerzystów na skrzyżowaniach nie można wyprzedzać?

 

Ja już wrócę do WORD'u to tam w które miejsce jadę, tam też trzeba używać kierunków?

Edytowane przez Olo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to też pojazd, nie możesz teoretycznie wyprzedzić na egzaminie :smile: d WORDzie bez kierunków jechałem, też nie wiedziałem jak tam manewrować, ale w końcu to nie jest droga. Przy zmianie pasa patrzysz w lusterko i za siebie, a dopiero zmieniasz. Na Maratońskiej co do autobusów to musisz myśleć za siebie i za auto z tyłu z egzaminatorami, oni sie nie zmieszczą za tobą, czyli musisz przeczekać autobus. O klaksonach itp nic nie słyszałem, jedyne co zawsze musisz zrobić to sprawdzić naciąg łańcucha. A 1 pytanie - typ mówi, żebyś kontynuował, to wsiadasz na motorek, upewniasz się o możliwości jazdy i mykasz na ósemeczkę :smile: Zdawane na retkini niecały rok temu, czyli w miarę aktualne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niedawno zdałem egzamin na A, mogę odpowiedzieć na pare pytań odnośnie placu i obsługi.

Na wstępie chciałem z zaznaczyć ze na kurs chodziłem do Łodzi a zdawałem w Skierniewicach.

 

Przy wylosowaniu sprawdzenia płynu hamulcowego lub oleju albo świateł konieczne jest sprawdzanie klaksonu, nawet jak nie będzie w poleceniu?

Na filmiku jest powiedziane, że przy płynach koniecznie klakson, a w opisie, że sprawdzamy klakson jak wylosujemy światła?

 

Źle to zrozumiałeś. Jedynym elementem który musisz sprawdzić a nie został on wylosowany jest ŁAŃCUCH. Czyli po sprawdzeniu np świateł mijania i płynu hamulcowego dodatkowo musisz powiedzieć ze również należy sprawdzić stan łańcuchai luz pionowy łańcucha

 

Po przepchnięciu motocykla o 5 metrów i poinformowaniu, że jesteśmy gotowi do jazdy to za czym zaczniemy robić 5 ósemek to ruszamy z miejsca gdzie motocykl postawiliśmy po przepchnięciu 5 metrów czy ruszamy z tego miejsca do pierwszego pachołka, tam się zatrzymujemy, rozglądam i dopiero wtedy na ósemkę?

 

Na własnym przykładzie powiem ci tak: po przepchnięciu motocykla egzaminator poszedł w miejsce gdzie jest ósemka i nie patrząc na mnie czekał az będę gotowy. Przed ruszeniem ustawiłem lusterka, sprawdziłem hamulce i pojechałem, zatrzymałem sie przed ósemką , rozejrzałem i ruszyłem ( za każdym razem przed ruszeniem się oglądałem)

 

Po zrobieniu 5 ósemek jedziemy do pierwszego pachoła to się przy nim zatrzymujemy czy jedziemy dalej?

 

Nie zatrzymujemy sie, odrazu robisz slalom

 

Jak wyjedzie się na miasto to przy zmienię pasa trzeba się rozejrzeć czy wystarczy spojrzeć w lusterko?

 

Lepiej się rozejrzeć niż uderzyć w samochód którego się nie widziało w lusterku(zawsze jest jakiś martwy punkt)...

 

Rowerzystów na skrzyżowaniach nie można wyprzedzać?

 

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu jest zabronione. Na egzaminie nie robiłbym tego, Na co odzień każdy wie jak to jest z tymi rowerzystami...

 

 

Duży wpływ ma egzaminator na jakiego trafisz, jeden może zwracać uwagę na szczegóły a drugi nie.. Jak trafisz na dupka to cie obleje nawet za to źe powiedziałeś obsługę w złej kolejności...

I jeszcze jedna mała uwaga. Jeśli nie wiesz czy włączyć kierunek lepiej go włącz- nic sie nie stanie jeśli będziesz go nadużywał, to samo tyczy sie rozglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wylosowaniu sprawdzenia płynu hamulcowego lub oleju albo świateł konieczne jest sprawdzanie klaksonu, nawet jak nie będzie w poleceniu? Pierwsze zadanie na egzaminie praktycznym - Plac - Kategoria A,A1 - SK TURBO Pabianice - YouTube Na filmiku jest powiedziane, że przy płynach koniecznie klakson, a w opisie, że sprawdzamy klakson jak wylosujemy światła?

Klakson sprawdzamy tylko i wyłącznie gdy go wylosujemy.

Na filmiku jest powiedziane że ,,elementem zaliczanym do płynów eksploatacyjnych, również jest sygnał dźwiękowy'', (powinien powiedzieć, że sygnał dźwiękowy jest w tej samej grupie co płyny, w drugiej natomiast znajdują się światła zewnętrzne)

Zawsze sprawdzamy naciąg łańcucha.

 

Po przepchnięciu motocykla o 5 metrów i poinformowaniu, że jesteśmy gotowi do jazdy to za czym zaczniemy robić 5 ósemek to ruszamy z miejsca gdzie motocykl postawiliśmy po przepchnięciu 5 metrów czy ruszamy z tego miejsca do pierwszego pachołka, tam się zatrzymujemy, rozglądam i dopiero wtedy na ósemkę?

W miejscu, do którego przepchneliśmy motocykl, wsiadamy, ustawiamy lusterka, rozglądamy się na boki i dopiero wtedy ruszamy. Mijając z prawej strony pachołki, odrazu wjeżdzamy w ósemke.

 

Po zrobieniu 5 ósemek jedziemy do pierwszego pachoła to się przy nim zatrzymujemy czy jedziemy dalej?

Po zrobieniu pięciu ósemek wracamy do początku pachołków, nie zatrzymujemy się , robimy slalom między pachołkami (wjeżdżając slalomem w ósemke uważamy na linie, aby ich nie przekroczyć), wracamy slalomem do początkowego miejsca rozpoczęcia egzaminu, stamtąd egzaminator kieruje nas na wzniesienie.

 

Na Maratońskiej jak zrobimy wjazd pod wzniesienie i go pokonamy to jak znajdziemy się na górze to od razu tam zawracamy? Trzeba użyć kierunkowskazu i zbliżyć się do osi jezdni?

Jeśli chodzi o wzniesienie na placu manewrowym, to nie zawracasz. Zatrzymujesz się na górze, egzaminator podłączy Ci zestaw łączności, następnie wyjeżdżacie (prosto) na miasto.

 

Jak wyjedzie się na miasto to przy zmienię pasa trzeba się rozejrzeć czy wystarczy spojrzeć w lusterko?

Zawsze rozglądamy się na boki i w lusterka.

 

Na Retkińskiej przy zawracaniu ustawiam się na lewy pas i za pasami zmieniam na prawy czy od razu mogę na prawy? Na pasach wtedy nie można zmieniać pasa ruchu?

Zawracając możesz odrazu wjechać na prawy pas. Bezpośrednio na przejściu dla pieszych, nie zmieniamy pasa ruchu.

 

Przy wyjedzie z Wróblewskiego na Maratońską lub JP2 trzeba wjechać na pas najbliżej prawej krawędzi jezdni, rozpędzić się i na lewy zjechać gdy prawy się skończy? Czy od razu na środkowy wjechać?

Można wybrać dowolny pas.

Moim zdaniem lepiej odrazu wjechać na lewy, gdyż nie trzeba zmieniać kończoncego się pasa i uważać na pojazdy jadące lewym.

 

Na Maratońskiej jak na przystanku stoi autobus to są chyba ciągłe linie to mogę go wyprzedzić nie zależnie czy coś będzie jechał z przeciwka tylko żebym nie przekroczył podwójnej ciągłej?

Dokładnie tak, aczkolwiek staramy się wyprzedzać w miejscu, w którym zmieści się również samochód egzaminatorów.

Wyprzedzając autobus trzeba bardzo uważać, aby nagle nie zaczął włączać się do ruchu. Czasem warto jednak zaczekać za autobusem :smile:

 

Rowerzystów na skrzyżowaniach nie można wyprzedzać?

Na skrzyżowaniach wogóle nie można wyprzedzać.

 

Ja już wrócę do WORD'u to tam w które miejsce jadę, tam też trzeba używać kierunków?

Tak, na placu manewrowym również używamy kierunkowskazów, ponieważ poruszają się tam inne pojazdy.

 

Pozdrawiam Instruktor Ostrej Jazdy :riding: :riding: :riding:

Edytowane przez Lans (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lans-bez jaj,jak nie można???

 

Teraz to już musztarda po objedzie bo po egzaminie http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png

 

 

 

 

 

 

 

 

ZDANE!!! :riding: Wielkie podziękowania za cenne rady chłopaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są od tegow wyjątki, można wyprzedzić pojazdy skręcające (w prawo- z lewej , w lewo - z prawej) :smile:

A na rondzie?,na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym?

A może coś się pozmieniało,ja jestem starej daty http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na rondzie?,na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym?

A może coś się pozmieniało,ja jestem starej daty http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png

 

W moim pierwszym poście odpowiedziałem na pytanie młodego, chodziło mi głównie o rowerzystów.

Zino masz litra, w dodatku R1, to czym Ty się interesujesz :biggrin: Ciebie żadne przepisy nie obowiązują :riding: :riding: :riding:

Edytowane przez Lans (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba już wstawił taki filmik na forum...

 

Moim zdaniem nowe przepisy spowodują jedynie ze będzie troszkę trudniej zdać egzamin praktyczny jak i teoretyczny (w zestawie ma być około 3 k pytań)

 

Czy wraz z wprowadzeniem nowych przepisów cena egzaminu praktycznego i teoretycznego się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie na temat tych pojemności to na A2 ma się podobno zdawać na czymś większym typu GS500, a na A na jakiejś 600ccm :smile: Ale to tylko wyczytane na jakiejś stronie bez potwierdzenia. A co do nowego egzaminu to nie jestem pewien czy dam radę zdać, a co dopiero taki świeżak, który 1 kontakt z motocyklem miał na kursie przez 20 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Chciałbym sprostować pewne wypowiedzi na temat wyprzedzania na skrzyżowaniu. Tak, żeby wszystko było jasne. Podpierając się konkretnymi przepisami z kodeksu drogowego otóż:

 

Art. 24 ust. 7 mówi o wyprzedzaniu:

 

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

  • przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
  • na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
  • na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.
wiec co do tego przepisu to rower nie jest pojazdem silnikowym wiec możemy go wyprzedzać na każdym skrzyżowaniu, a co więcej nawet motorower możemy wyprzedzać na skrzyżowaniu, jeśli nie spowodujemy zagrożenia i nie wiedziemy na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym, dodatkowo jeszcze jeden przepis mówi

 

Art. 24 ust. 9

Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem, że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.

 

pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego.

 

motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h

 

rower - pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem;

 

 

Mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne ;)

Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, marz tak jakbyś miał żyć wiecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na temat, ktoś to widział?

akurat nie zdąże zrobić prawka na A, z lutego jestem :/ Co o tym sądzicie?

 

na 100% procent wchodzą nowe, podobno bedzie znacznie trudniej....

 

Ciekawie czy zakupią inne motocykle na A i A2 :P

 

tak już jest przetarg ogłoszony i z tego co wiem na A maja do wyboru 3 moto, 2 z nich to yamaha r6 i bmw g 650 gs. Jak wybiorą bmw to będzie tragedia, bardzo wysoko ma umieszczony środek ciężkości i z ósemką laik będzie sie męczył strasznie.

 

P.S. Podobno ma nie być omijania przeszkody przy 50 bo żal sprzętów....

Edytowane przez jakoob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiawiałem z gościem, który z tego co pamietam brał udział przy określaniu warunków przetargu, i przed egzaminem potwierdzałem u instruktora.... Zdawałem jakies 3 tygodnie temu wiec info świerze.....

 

Ja nawet nie wierzyłem, że wejdą nowe zasady, bo wątpiłem w wypłacalność szkół i wordu, ale jezeli wejda i naprawde zakupia takie sprzęty to podejrzewam że kurs i egzamin zdrożeją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...