Jump to content

Jawa typ20 (kaczka)

Olo
 Share

Recommended Posts

W tym temacie przedstawię moją jawkę rocznik 1974 :smile: Jawę kupiłem w czerwcu tego roku za 400zł. Niestety była nie na chodzi, nie było iskry  :sad2: Wymieniło się kondensator palatynki i jawa odpaliła. Jednak po czasie okazało się że ma problemy ze sprzęgłem którego nie da się wyregulować. Wziąłem się za wymianę tarcz sprzęgłowych i przy okazji prac nad silnikiem odkręciłem głowice z cylindrem. Okazało się, że jawka ma straszny luz na wale i trochę porysowany cylinder oraz tłok. Aktualnie jawa jest już po wymienię wału i wszystkich simmeringów oraz łożysk w silniku, teraz pozostaje tylko składać silnik. Jawe będę chciał zrobić taką jak wyjechała z fabryki  :smile:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Silnik na stole operacyjnym
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Edited by Olo (see edit history)

ja pierniczę, zupełnie jakbym swojego młodszego brata widział - niemal identyczna historia :>Szacun ;)

Prace nad jawą powoli idą do przodu, dzisiaj po południu dalej będziemy modzić, chcę znowu usłyszeć ten dźwięk :biggrin: Olo, wstaw jakieś filmiki po odpaleniu Jawki :smile:

Spoko wiem ile kosztują :P Weź te swoje kartery oraz iskrownik i idź na MWB akurat będzie 10-11 września i tam pocwaniakujesz.

• 2 months later...

Odświeżę trochę temat :smile:

A więc tak jawa jest już po remoncie silnika. Części które zostały wymienione to:

-tłok z pierścieniami

-cylinder

-wał

-tarcze sprzęgła

-wszystkie uszczelki, simeringi i łożyska

-cewka zapłonowa

Wymieniłem również przewody paliwowe i zamontowałem filtr paliwa od fiata cinquecento :biggrin:

Dołączona grafika

Wyczyściłem trochę felgi

Dołączona grafika

Pozostało jeszcze podłączyć światła i wszystko poskładać do kupy :smile:

Na chwilę obecną tak to wygląda

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Króciutki filmik ;)

• 1 month later...

gratulacje mam nadzieje ze zobaczymy ją na jakimś zlocie

W przyszłym sezonie postaram się wpaść ;) Muszę tylko światła zrobić.Filmik z jazdy :biggrin: