Skocz do zawartości

Tempomat


Fatum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy ktos z forum ma w swoim moto założony Rollgaz? Jak to się sprawadza? Po ostatnich wycieczkach zastanawiam się nad zakupem tego dodatku :smile:

Edytowane przez Suchy-wolk
- zmiana tematu. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rollgaz to to ustrojstwo, które powoduje, że dodajesz gazu. Manetka (czyli ten gumowy chwyt) jest naciśnięta na rollgaz. Czyli każdy motocykl ma rollgaz.

Tobie chyba chodzi o tempomat motocyklowy: TEMPOMAT MOTOCYKLOWY UNIWERSALNY NAJTANIEJ WYGODA (2676794602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edytowane przez Tomi (wyświetl historię edycji)

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktos z forum ma w swoim moto założony Rollgaz? Jak to się sprawadza? Po ostatnich wycieczkach zastanawiam się nad zakupem tego dodatku :smile:

 

http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif hahahahaha !!! ja myślę, że ... wszyscy... mają rolgaz w swoich motocyklach... u jednych chodzi lepiej u innych gorzej, ale... rolgaz to potoczne określenie manetki gazu :decayed:

 

To co pokazał Tomi w linku z alledrogo widziałem u kogoś na dryndzie - jak dla mnie, badziew. Układasz dłoń na rolgazie tak, żeby było Ci wygodnie i dalej do przodu ;) ... aha, jak gaz ciężko chodzi, obejrzyj linki, sprężynę dźwigni przepustnicy, posmaruj linki w pancerzach i wyreguluj luz manetki... albo kup GoldWing'a z prawdziwym tempomatem http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

 

... ale odpowiadając na Twoje pytanie :smile: ... kiedyś dawno jeździło się z linką gazu owiniętą na paluchu, jednak poducenci motocykli zdecydowali i poszli masowo w kierunku rolgazu i dziś stosują go powszechnie... a jak się sprawdza? ... no szału jakiegoś nie ma, ale generalnie działa :decayed:

 

... przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :decayed:http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

Edytowane przez działkowy emeryt (wyświetl historię edycji)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif hahahahaha !!! ja myślę, że ... wszyscy... mają rolgaz w swoich motocyklach... u jednych chodzi lepiej u innych gorzej, ale... rolgaz to potoczne określenie manetki gazu :decayed:

 

To co pokazał Tomi w linku z alledrogo widziałem u kogoś na dryndzie - jak dla mnie, badziew. Układasz dłoń na rolgazie tak, żeby było Ci wygodnie i dalej do przodu ;) ... aha, jak gaz ciężko chodzi, obejrzyj linki, sprężynę dźwigni przepustnicy, posmaruj linki w pancerzach i wyreguluj luz manetki... albo kup GoldWing'a z prawdziwym tempomatem http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

 

Albo najnowszego R1200GS(2013) ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan: Nie potrzeba najnowszego GSa, żeby bawić się w tempomat, choc jak dla mnie to ustrojstwo ( mówię o prawdziwym tempomacie a nie tym, jak to słusznie nazwał "działkowy emeryt" badziewiu) troche przerost treści nad formą. Jak już jest to jest, ale specjalnie zakładać w polskich warunkach drogowych to szkoda kasy, moim wypraktykowanym zdaniem mało się z niego korzysta . No chyba, że Fatum jeździsz tylko i wyłącznie po autostradach ( najlepiej włoskich lub niemieckich) i to w dalekie podróze.

Cel jest niczym. Podróż wszystkim.

Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Rosja, Białoruś, Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Włochy+Sycylia, Hiszpania, Maroko, Sahara Zach., Mauretania, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Togo, Benin, Szwecja, Litwa, Łotwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w moto, ale widziałem cienkasa z linką przywiązaną do gazu, przweleczoną, przez oczko wmontowane w podłogę i zawiązane przy nawiewie :biggrin:

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w moto, ale widziałem cienkasa z linką przywiązaną do gazu, przweleczoną, przez oczko wmontowane w podłogę i zawiązane przy nawiewie :biggrin:

Jak się nie ma nogi to takie rozwiązanie jest ok...

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ostatnio fajny tempomat na forum motocyklistów ktoś opisywał jak znajdę to wrzucę linka :smile: pzdr

 

no i jest http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/154260-tempomat-motocyklowy/page__hl__tempomat__fromsearch__1

 

 

 

cytuję "

Witam

Chwale się !!!!!!!!!

Namówił mnie na ten projekt kolega Luis71, prawda chciał on typowy mechaniczny tempomat typu breakaway na co się nie zgodziłem i wymyśliłem swój patent.

Po długich miesiącach pracy udało się wprowadzić w życie i nawet wykonać w metalu i przetestować tempomat motocyklowy. Całkiem nowy pomysł, niezawodny i bezawaryjny. Działa bardzo prosto. Odkręcasz gaz, wciskasz guzik i manetka trzyma się jak przyklejona, wciskasz hamulec nożny lub ręczny - manetka powraca do swojej pozycji. Żadnych blokad, zacisków, mechanizmów - po prostu działa, a jeżeli się zepsuje (nie ma prawa ale zakładam taka możliwość) to przestanie działać bez żadnych negatywnych skutków dla manetki gazu lub hamulców. Zdjęcia tutaj:

https://picasaweb.go...feat=directlink

https://picasaweb.go...feat=directlink

https://picasaweb.go...feat=directlink

Przetestuje po drodze na zlot Dołączona grafika . W mieście z włączonym tempomatem długo nie pojeździsz.

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wasze odpowiedzi i ciesze się, że dostarczyłam niektórym forumowiczom odrobinę humoru :biggrin: Podczas rozmowy pewnych motocyklistów usłyszałam takową nazwę i myślałam, że taką się stosuję (o ja biedna, głupia blondynka :P ) Generalnie chodziło mi o to że jak lecę traske około 600 km to nak*wia mnie nadgarstek i szukałam rozwiązania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja mam takie rozwiązanie jak podali wyżej. Kupiłem w korando za ok 30 zł. Musiałem sobie coś takiego sprawić ponieważ przy dłuższych przelotach niestety mój kontuzjowany wielokrotnie nadgarstek bardzo bolał. I owy kawałek plastiku rozwiązał całą sprawę. Jestem mega zadowolony z tego gadżetu i jak coś to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kiedyś dawno jeździło się z linką gazu owiniętą na paluchu

gaz to frajer. ja kiedys zrobilem chyba z 60 km ze sprzeglem przywiazanym do patyka bo mi linka przy koncowce pekla :biggrin:

Edytowane przez kpt. Bomba (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to frajer. ja kiedys zrobilem chyba z 60 km ze sprzeglem przywiazanym do patyka bo mi linka przy koncowce pekla :biggrin:

 

na patyku to frajer, paluch ze stali to było coś :P

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wasze odpowiedzi i ciesze się, że dostarczyłam niektórym forumowiczom odrobinę humoru :biggrin: Podczas rozmowy pewnych motocyklistów usłyszałam takową nazwę i myślałam, że taką się stosuję (o ja biedna, głupia blondynka :P ) Generalnie chodziło mi o to że jak lecę traske około 600 km to nak*wia mnie nadgarstek i szukałam rozwiązania :biggrin:

 

polecam, wracałem z tempomatem z Chorwacji - zrobiłem około 1500km i widzę dużą różnice. Więc na bolący nadgarstek powinno być ok.

Obecnie mój tempomat używa Smooth i też sobie bardzo chwali.

 

Tylko ustaw tak by przy ruszaniu nie przeszkadzał..

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się przymierzam do tego "tempomatu" bo w weekend mam długą traskę. Gdzie można to w Łodzi dostać od ręki?

 

 

...Kupiłem w korando za ok 30 zł. ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

takie cudo na allegro 690zł. dziękuję, pojeżdżę z manualnym (ręcznym) tempomatem :smile:

zresztą, jeździć trzeba trzymając manety, a nie drapać się w tyłek ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

... i te chromy rodem z łazienki... mam podobne przy wannie :smile:

dobre dla hamburgerów na hajłeje, u nas jakoś nie widzę zastosowania podczas jazdy(*)

 

 

 

 

 

(*) jazdy - nie popierdywaniu prawym pasem w tempie ciężarówki z naczepą...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...