Jump to content

Przeprowadzanie motocykla przez pasy

x10d
 Share

Recommended Posts

Mimo że artykuł jest generalnie o skuterach, to dotyczy to wszystkich naszych jednośladów.

LINK do artykułu

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że nie każdy motocykl (z racji wagi czy też problemów z małym skrętem) można będzie ot tak sobie wygodnie przepchnąć - ale są sytuacje, w których części osób może się taka wiedza przydać ;)

Ja znalazłem jeszcze jedno zastosowanie do pkt. 1 z artykułu: pętle indukcyjne, które często nie "załapują" naszego moto i nie zmieniają świateł (jak choćby róg Wierzbowej i Jaracza) - w nocy można naprawdę trochę się naczekać... A tak to ewentualnie zawsze można skorzystać z przejścia dla pieszych (tam przyciski dla pieszych nie włączają również świateł dla aut jadących Wierzbową).

Całkiem przydatne, np. myślałem, że trzeba wyłączyć silnik, aby stać się pieszym, a tu proszę można manewrować obok pojazdu z włączonym silniczkiem Dołączona grafika Tylko pewnie jak się trafi na upierdliwego policjanta/strażnika, to on wlepi mandat z głupim uzasadnieniem i będzie trzeba jeździć tu i tam, żeby udowadniać, że nie miał racji.

Podstawa prawna: http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial1.html , artykuł 2., punkt 18.:

[*]pieszy - osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

Mozna skopiowac sobie na komorke / wyslac sms-em albo nauczyc sie na pamiec - i chyba zaden policjant/straznik nie ma prawa Ci wlepic mandatu.

bez kitu... zaraz wydrukuję i będę wozić w schowku... do kompletu jeszcze świstek o jeździe w korkach i już jestem niezniszczalny ;D

• 4 months later...

a co to za świstek o jeździe w korkach?

Pewnie chodziło o to, ze można jechać na moto tym samym pasem co puszka oraz wyprzedzać i omijać tych, co w korkach stoją ;)

Również uważam że bardzo fajny temat i dobrze że go odmłodziliście :-)Mówiąc szczerze nigdy do końca nie wiedziałem i nie byłem pewny... - jak jechałem na linii mijając samochody jadące swoimi pasami - wjeżdżając na chodnik w celu zaparkowania - stawania na chodniku itd.Jeśli ktoś ma na to wszystko pewne odpowiedzi to rzeczywiście fajnie by było stworzyć swoisty "niezbędnik"Zapraszam wszystkich do dyskusji, jak macie pewne informacje to piszcie :-)

Micek napisał :do tego to by się coś takiego przydało

ja mam troche innerozumienie dla pasów : gdy miedzy pasami sa dwie ciagłe to po prawej stronie jadą auta w naszym kierunku czyli do przodu po lewej na przeciw a ten kawał aswaltu miedzy liniami jest dla motocykli wtedy nie przejeżdzasz podwójnej ciąglej a jak widzisz motor z przeciwka na waszym wspulnym pasie to idziemy na kompromis kto ma kawasaki tem jedzie inne marki ustępóją :riding:

http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

Micek napisał :do tego to by się coś takiego przydało

ja mam troche innerozumienie dla pasów : gdy miedzy pasami sa dwie ciagłe to po prawej stronie jadą auta w naszym kierunku czyli do przodu po lewej na przeciw a ten kawał aswaltu miedzy liniami jest dla motocykli wtedy nie przejeżdzasz podwójnej ciąglej a jak widzisz motor z przeciwka na waszym wspulnym pasie to idziemy na kompromis kto ma kawasaki tem jedzie inne marki ustępóją :riding:

http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

:biggrin: A jak 2 pewniaków kawajkami to który ma nerwy ze stali jak oby dwóch to cześć czołem;D

:biggrin: A jak 2 pewniaków kawajkami to który ma nerwy ze stali jak oby dwóch to cześć czołem;D

chciałem sprostować KAWASAKI nie hojokami :decayed:

a, to ten co jedzie prosto ma pierwszeństwo http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

Już to widzę jak przyjeżdża grupka kilkunastu motocyklistów i wszyscy przepychają swoje maszyny po Pietrynie :decayed:

a jak to prowadzenie motocykla będzie się miało na piotrkowskiej i parapet? jemy czy jak kto zwie http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif

Odpowiedz masz tutaj: http://motocykle-lodz.pl/topic/177-parkowanie-w-centrum-miasta/page__p__10150#entry10150 ;)

a ja wogóle mam pytanie czy kamera zamontowana Pietrynie nie odczyta tablic rejestracyjnych prowadzonych motocykli i nie potraktuje ich jako wjeżdżających... chyba że ktoś bedzie siedział i analizował zdjęcia czy ktoś prowadzi motocykl czy na nim jedzie :smile:

a ja wogóle mam pytanie czy kamera zamontowana Pietrynie nie odczyta tablic rejestracyjnych prowadzonych motocykli i nie potraktuje ich jako wjeżdżających... chyba że ktoś bedzie siedział i analizował zdjęcia czy ktoś prowadzi motocykl czy na nim jedzie :smile:

Co z tego ze kamera odczyta numery, skoro podstawa do mandatu jest zdjecie? A na zdjeciu juz chyba widac, czy sie siedzi na moto czy prowadzi obok siebie ;]

a co to za świstek o jeździe w korkach?

o przeprowadzaniu motocykla po pasach mamy już przepis ... a gdzie obiecany paragraf na omijanie korków ? :smile:

Filtrowanie w korkach jest dozwolone o ile nie jedziesz po linii i znajdujesz się po lewej, a nie prawej stronie auta, który jest na tym samym pasie ruchu.