Skocz do zawartości

10 Grzechów Początkujących Motocyklistów


ridrick

Rekomendowane odpowiedzi

http://regiomoto.pl/...yklisty-zdjecia

 

Chyba większość się zgadza.

Edytowane przez scOti
ciekawy temat, podpinam (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja muszę przyznać że artykuł mi się podoba, prosto i sensownie napisane i co do mnie to chyba wszystkie punkty pasują. Zacząłem od MZ 250 TS1 ale tez szybko przesiadłem się na 500,600, w końcu 1000F i powiem, że chyba nawet za szybko. Nie ma ludzi idealnych i nie ma ludzi, którzy wszystko umieją. Są tylko chojraki co to cwaniakują a później płaczą.

 

Każdy kto skończył kurs powinien coś takiego przeczytać, zwłaszcza Ci co im na pierwsze moto mało 60 KM. Pozdrawiam myślących.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Artykuł ok, sygnalizuje główne błędy popełniane przez początkujących , nie wszystkie of course :decayed: . Praktyka-doświadczenie i spokojna głowa zwiększają stopień bezpieczeństwa jazdy z latami. Jasne, że doświadczenie trzeba...wyjeżdzić, nawet wokół komina, ale jeżdzić i to w rożnych warunkach atmosferycznych, no może omińmy cięzką ulewę i całą zimę. Dobrze, jeśli również na zróżnicowanym  krajobrazowo terenie tj. górki, dołki, zakrętasy etc. :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Artykuł ok, sygnalizuje główne błędy popełniane przez początkujących , nie wszystkie of course :decayed: . Praktyka-doświadczenie i spokojna głowa zwiększają stopień bezpieczeństwa jazdy z latami. Jasne, że doświadczenie trzeba...wyjeżdzić, nawet wokół komina, ale jeżdzić i to w rożnych warunkach atmosferycznych, no może omińmy cięzką ulewę i całą zimę. Dobrze, jeśli również na zróżnicowanym  krajobrazowo terenie tj. górki, dołki, zakrętasy etc. :riding:

 bo praktyka czyni mistrza:-)

Zajrzyj jeśli interesują Cię nowe wózki widłowe

Kupno i sprzedaż koparko ładowarek Komatsu

Deawoo http://wozki-jezdniowe.pl/wozki-widlowe-daewoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tłumaczenia, że „... i tak za sezon, czy dwa ta „600-ka" będzie za słaba dla mnie" są co najmniej niepoważne i pokazują, jak niewiele delikwent wie o jeździe na motocykluto

 to ja chyba jestes jakiś dziwny bo mi wcale litr nie potrzebny 

 

10. Nie ścigaj się z innymi kierowcami

jak to ? przecież jak sama nazwa wskazuje "ścigacz" :biggrin: 

 

 

a tak na poważnie to godają w 100% prawdę w tym artykule 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia, że „... i tak za sezon, czy dwa ta „600-ka" będzie za słaba dla mnie" są co najmniej niepoważne i pokazują, jak niewiele delikwent wie o jeździe na motocykluto

 to ja chyba jestes jakiś dziwny bo mi wcale litr nie potrzebny 

Majka11 potwierdzam Twoje słowa i zgadam się z Twoim rozumowaniem ale niestety wiele osób myśli, że 600 to nic a tak naprawdę nie umieją nawet nią jeździć, ale kupują 1000 bo lepiej jedzie na prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój instruktor jazdy jak robiłem A mawia " Przesiądź się na litra dopiero jak będziesz potrafił wykorzystać wszystkie możliwości 600-ki " ( i nie mówił o pruciu po prostej do odciny ) Czyli długie lata ciężkiej nauki, a idąc tropem może się okazać, że nigdy nie ogarnę "wszystkich" możliwości tego motunga. Ale wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak , litr inaczej idzie z dołu i do dalekiej turystyki ( albo szybkiej sam już nie wiem ) jest zdecydowanie lepszy.

Obładujcie 600 tobołami i pasażerem to nie bardzo ma ochotę latac . Wszystko jest O.K. w zależności do czego potrzebujemy motonga.

Co wcale nie znaczy ,że litr musi byc szybszy od 600 (czasami tak nie jest )

Edytowane przez Doop (wyświetl historię edycji)

Lepiej na dwóch ... jak człowiek niż jak zwierze na czterech...... !! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale jak dla mnie to nie ważne czym się jeździ, to jeździć trzeba z głową i dla przyjemności a nie dla kogoś czy popisów, bo to się zwykle źle kończy niezależnie czy to 250cm3 czy 1000cm3. Takie tam moje zdanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeździć trzeba z głową i dla przyjemności a nie dla kogoś czy popisów, bo to się zwykle źle kończy niezależnie czy to 250cm3 czy 1000cm3

Amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czasem prujac 200 na prostej bez kasku zapominam o kierunkowskazach slalomując pomiedzy puszkami :sad2: czy to oznacza, ze nie nadaje sie na kierowce litra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasem prujac 200 na prostej bez kasku zapominam o kierunkowskazach slalomując pomiedzy puszkami :sad2: czy to oznacza, ze nie nadaje sie na kierowce litra?

 

Haha :P  Jesteś idealnym motocyklistą, spokojnie  :whistling: Jeśli chodzi o mnie to z pewnością punkt 3 :wacko:  Aaale pracuję nad tym :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wariat z dużym doświadczeniem pojeździ dłużej niż jeżdżący z głową amator

 

to się nazywa prawo frajera :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj jadąc sobie na działkę widziałem mistrza kierownicy. Gościu jechał zacną WSKą oczywiście z racji na pogodę w krótkich spodniach i t-schircie, kask raczej mu nie pasował do stroju to go nie założył. Prawą ręką sprawnie kontrolował prędkość i tor jazdy a lewą odpowiadał na sms-a !!!! :smile:

Muszę powiedzieć że byłem pod wielkim wrażeniem, jak można w krótkim czasie zadeptać niemal wszystkie zasady rozsądnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj jadąc sobie na działkę widziałem mistrza kierownicy. Gościu jechał zacną WSKą oczywiście z racji na pogodę w krótkich spodniach i t-schircie, kask raczej mu nie pasował do stroju to go nie założył. Prawą ręką sprawnie kontrolował prędkość i tor jazdy a lewą odpowiadał na sms-a !!!! :smile:

Muszę powiedzieć że byłem pod wielkim wrażeniem, jak można w krótkim czasie zadeptać niemal wszystkie zasady rozsądnej jazdy

szkoda, że mu zdjęcia nie pstryknałeś, może rozpoznałby się na nim :]

 

ps proponuję utworzyć galerię w której będą umieszczani ynteligenci jak wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac na moto wyciagne tel i bede cykac fote osobie ktora jadac na moto pisze smsa :biggrin: rownie dobrze sam sobie bym wtedy mogl cyknac zdjecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...