Skocz do zawartości

Pierwsze Moto Dla Dziewczyny :)


martusldz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam :smile:

chcialabym poprosic Was o rade opinie itd ze wzgledu na to ze na moto jestem swizynka chcialabym opini fachowcow i osob doswiadczonych...

przymierzam sie do zakupienia sprzetu na moto czyli kombinezon i buty jaka marka by byla dobra i tez w dobrej cenie:)

chce rowniez zapytac o motocykl...a dokladniej chodzi o to ze jetem osoba o srednim wzroscie a to ma troche znaczenie, mam 164 cm i chcialabym jaki bylby dobry motocykl dla mnie o ile mozna to tak ujac;p jezdzilam juz honda cbr600 i bardzo fajnie sie ogolnie jezdzilo choc ciut za wysoka byla... jaki bylby dobry dla mnie motocykl i chcialabym mysle 500 lub 600 :smile:

z gory dziekuje za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby gdybyś określiła jakąś granice cenową motocykla i planowanego sprzetu, ponieważ rozbieżność może być ogromna i ciężko coś polecić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję R1, ZX10R, CBR1000RR albo V-maxa, jakoś tam ogarniesz, przecież nie trzeba od razu odwijać manety do końca! ale za to nie powiesz po jednym sezonie że mało mocyyyyy http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif

 

nie mogłem się powstrzymać http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/giggle.gif, sorry ale to kolejny temat o tym samym

żeby coś jednak wnieść do tematu to:

kup motocykl który ogarniesz, i nie będziesz się bała nim jeździć

 

gs500,cb500, er5;6,gladius (wręcz damskie moto choć dość ciężkawe) itd.

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję R1, ZX10R, CBR1000RR albo V-maxa, jakoś tam ogarniesz, przecież nie trzeba od razu odwijać manety do końca! ale za to nie powiesz po jednym sezonie że mało mocyyyyy http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif

hehe :decayed:

 

sorry ale to kolejny temat o tym samym

Dokładnie... A z tych rad i tak później wyjdzie na to, że osoba zakładająca temat kupi to co jej się podoba :P Skoro koleżanka jeździła już CBR 600 i "fajnie się jeździło" to nie sądzę, że wybierze coś z 500 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinezon i buty jaka marka by byla dobra i tez w dobrej cenie:)

alpinestars, dainese - bardzo dobra markowa odzież w bardzo dobrych wysokich cenach.

Będą teraz wyprzedaże więc może coś fajnego kupisz.

Na początek wydaje się rozsądne kombi dwuczęściowe z zamkiem 360. Chyba najbardziej praktyczna koncepcja.

Jak kupisz sobie motocykl np wspomniane R1 to kup najdroższy kombinezon oraz kask jaki znajdzie to może przeżyjesz . Nie zapomnij o rękawiczkach.

Odwiedź pare sklepów i zobacz co ci przypasuje. Polecane sklepy znajdziesz na forum, nawet mają zniżki dla nas.

 

Moto no cóż najlepiej jakieś 500cc, gs można bardzo obniżyć. Jak dasz radę jednak polecę hondę cb500 technologicznie fajniejsza ale trochę wyższa.

Jak musisz miec 600cc to weź zobie coś przyjaznego xj600, fazer, bandit (ale cieżki) ewentualnie coś co ma z 70-80.

Oczywiście cbr600 tez da się obniżyć jak bardzo chce chociaż jak jesteś śnieżynka to nie polecam chyba że wyjątkowo utalentowana jesteś

 

PS

Zapraszamy do powitalni bo chyba tam nie byłaś

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z naszej wyszukiwarki może trzeba przejrzeć?

 

proponuję wpisać "pierwsze moto"

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z naszej wyszukiwarki może trzeba przejrzeć?

 

proponuję wpisać "pierwsze moto"

 

to zupełnie jak "pierwszy raz" :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zupełnie jak "pierwszy raz" :biggrin:

 

ale to trza w inna wyszukiwarkę :P

 

u nas tego tematu chyba jeszcze nie było :decayed:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

kombinezon i buty jaka marka by byla dobra i tez w dobrej cenie:)

 

Dainese, Spyke, PSI, Rukka, Arlen Ness, Berik ewentualnie Alpinestars

 

osoba o srednim wzroscie a to ma troche znaczenie, mam 164 cm i chcialabym jaki bylby dobry motocykl dla mnie o ile mozna to tak ujac;p jezdzilam juz honda cbr600 i bardzo fajnie sie ogolnie jezdzilo choc ciut za wysoka byla... jaki bylby dobry dla mnie motocykl

 

Triumph Rocket - niższy i na dłużej wystarczy

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy twoim wzroście cb500 lub SV650(tego można bardzo łatwo obniżyć z 5 szt już obniżaliśmy dla dziewczyn) :biggrin:

Edytowane przez Soltys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto no cóż najlepiej jakieś 500cc, gs można bardzo obniżyć. Jak dasz radę jednak polecę hondę cb500 technologicznie fajniejsza ale trochę wyższa. Jak musisz miec 600cc to weź zobie coś przyjaznego xj600, fazer, bandit (ale cieżki) ewentualnie coś co ma z 70-80. Oczywiście cbr600 tez da się obniżyć jak bardzo chce chociaż jak jesteś śnieżynka to nie polecam chyba że wyjątkowo utalentowana jesteś

Popieram

 

Co do ciuchów to się nie wypowiadam bo nie lubię kombinezonów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bardzo fajnie sie ogolnie jezdzilo" nie jest równoznaczne z tym, że ogarniesz ten motocykl w każdej sytuacji, a nie ukrywajmy, przydałoby się ;) Kupić CBR i się rozbić to nie sztuka :smile:

 

Od siebie mogę tylko powtórzyć to samo, co w każdym wątku o tej tematyce - popularne pięćsetki (GS500 czy CB500) są dobre na pierwsze moto, bo są dość wyrozumiałe dla niedoświadczonych motocyklistów, a poza tym tanie w zakupie i eksploatacji, a po sezonie się nudzą i się je sprzedaje bez żadnego problemu, bo nabywców nie brakuje. Jeśli jednak ogarniasz temat, masz trochę oleju w głowie i przede wszystkim jeździłaś już na czymś innym niż tylko "250" ze szkoły jazdy to może warto pomyśleć o czymś troszkę mocniejszym. Fazer? SV? O tych motocyklach poczytasz na forum (wyszukiwarka :whistling: )

 

Jak już ktoś wcześniej zauważył - najpierw wyszukiwarka, potem nowy temat :smile: Masz tu bliźniaczy wątek do poczytania: http://motocykle-lodz.pl/topic/2506-pierwsze-moto-dla-kobiety/page__hl__%2Bpierwszy+%2Bmotocykl

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję, standardowo dla siebie, coś z innego segmentu. BMW F650GS, z początku produkcji znajdą się w zasiegu finansowym, a w obniżonej wersji dziewczyny Twojego wzrostu radzą sobie bez problemu. Jedną motonitkę z właśnie tym motocyklem będzie można poznać 14.10.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz 10k to kup sobie cb500 a resztę wydaj na szkolenia

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

CB 500, GS 500 czy ER 5 to motocykle nawet nie na jeden sezon co na jeden miesiac.

Jesli chcesz cos ciekawego, niskiego, lekkiego. Cos co ogarniesz bez problemu a z odrobina wprawy nie bedziesz odstawac daleko za 600 tkami polecam Honde CB-1.

Zamiast wspomnianych politrowek osobiscie wolalbym Jawe 350. Przynajmniej ma stajla :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy w wyborze odpowiedniej maszyny będziesz sugerowała się tym co podoba się innym ? czy raczej wybierzesz dla siebie motocykl, na którym będziesz mogła doskonalić technikę jazdy a przede wszystkim zapanować nad maszyną….

Ja też w główce układam przyszłościowy plan kupna motocykla, lecz nie zamierzam porywać się z motyką na słońce i kupować czegoś co „ fajnie wygląda ” i czym być może fajnie się jeździło po prostej , bowiem dobrze wiemy, że po 20 h kursu nasze umiejętności jazdy są znikome a prawdziwa nauka rozpoczyna się już po….

Więc uważam, że lepiej zacząć od czegoś „ słabszego „ (czytaj w wątkach powyżej) …a w miarę nabywania umiejętności kiedyś ( czytaj: czas odległy) …..pomyśleć o czymś mocniejszym ;-D ….

Zainwestuj w dobry kask, ciuchy , buty i rękawice, poszperaj troszkę w forach a na pewno znajdziesz mnóstwo takich tematów, nikt nie sporządzi Ci gotowej listy rzeczy, które masz zakupić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

Zastanawiam się, czy w wyborze odpowiedniej maszyny będziesz sugerowała się tym co podoba się innym ? czy raczej wybierzesz dla siebie motocykl, na którym będziesz mogła doskonalić technikę jazdy a przede wszystkim zapanować nad maszyną….

Ja też w główce układam przyszłościowy plan kupna motocykla, lecz nie zamierzam porywać się z motyką na słońce i kupować czegoś co „ fajnie wygląda ” i czym być może fajnie się jeździło po prostej , bowiem dobrze wiemy, że po 20 h kursu nasze umiejętności jazdy są znikome a prawdziwa nauka rozpoczyna się już po….

Więc uważam, że lepiej zacząć od czegoś „ słabszego „ (czytaj w wątkach powyżej) …a w miarę nabywania umiejętności kiedyś ( czytaj: czas odległy) …..pomyśleć o czymś mocniejszym ;-D ….

Zainwestuj w dobry kask, ciuchy , buty i rękawice, poszperaj troszkę w forach a na pewno znajdziesz mnóstwo takich tematów, nikt nie sporządzi Ci gotowej listy rzeczy, które masz zakupić ;)

 

Trafna uwaga z tym wygladem jednak nie mozna jezdzic czyms co sie nie podoba.

Jak wczesniej wspominalem polecam Honde CB-1. Pojemnosc 400 ccm to w sam raz na poczatek ale za to 4 garki w rzedzie robia swoje.

Serwisu nie bedziesz musiala odwiedzac zbyt czesto za sprawa plytkowych regulacji luzow zaworowych u kompletnie bezobslugowego rozrzadu napedzanego kolami zebatymi. Wszystko inne ma lancuch ktory ma to do siebie ze sie wyciaga i co jakis czas trzeba go wymieniac.

O gustach podobno sie nie dyskutuje ale wiekszosc ludzi uwaza ten motocykl za cieszacy oko.

Koszt zakupu tez nie bedzie wygorowany wiec bedziesz mogla kupic do kompletu fajny zestaw ciuchow, ktore sa nie mniej wazne od samego moto.

Biorac po uwage, ze to pierwsze moto nie ma sie co czarowac ze pewnie bedzie mialo kontakt z gleba chociazby na parkingu (obym sie mylil ale przewaznie to sie sprawdza) wiec nie bedzie szkoda jak cos sie porysuje.

Edytowane przez kpt. Bomba (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jasne zgadzam się, że motocykl powinien cieszyć nasze oko….:-)

Jednakże to, że przykładowo pięknym sprzętem uznaję Suzuki GSX-R600 K7 nie znaczy,że taki motocykl kupie sobie na pierwszy moto ;p

 

.....a bardzo często odnoszę wrażenie, że ludzie głównie tym sugerują sie w wyborze motocykla i kończy się to bardzo różnie…. :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej wspominalem polecam Honde CB-1

nie no oczywiście fajny motorek na pierwszy, no i technicznie pewnie też

 

Ale:

CB-1 są 3 szt na allegro, Cb500 2 strony -> a co za tym idzie łatwiej kupić ładną CB500 i łatwiej do niej kupić uzywane i nowe części z zamienników (ja mam wręcz wszystko do niej na półce wraz z całą na części) co obniża koszty eksploatacji, do tego cb 500 bardzo łatwo się sprzedają więc praktycznie po sezonie bądź dwóch się na nich nie traci zbyt wiele, jeden z naszych klientów zarobił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...