Skocz do zawartości

Rejestracja Motocykla W Łodzi


Finton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie odnośnie rejestracji motocykla w Łodzi, jak to wygląda pod względem braku zameldowania stałego? Mam tylko zameldowanie czasowe i słyszałem, że od urzędu do urzędu to inną praktykę stosują! Z tego co sprawdziłem to według prawa motocykl rejestruje się ze względu na adres zamieszkania, ale nasze prawo każdy urzędnik rozumie inaczej!

 

A może ktoś z was ma znajomego w Urzędzie aby to załatwić szybko i sprawnie bez problemów. Zawsze potem możemy się zgadać na :cheers: .

 

Czekam na rychłą odpowiedź!

Ślązak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam gdzie masz stały meldunek możesz zarejestrowac na siebie pojazd.

Weż na kogoś z Łodzi i masz po problemie. :smile:

"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku bycia zameldowanym. Musisz zabrać z urzędu miasta (w którym mieszkasz) zaświadczenie, że mieszkasz pod określonym adresie i z tym do rejestracji pojazdów.

Przewaga nad stałym zameldowaniem a braku zameldowania jest tylko jedna. Można brać udział w głosowaniach na prezydenta itd. Reszta jest taka sama, możesz założyć firmę, możesz się rozliczać, możesz być płatnikiem vat dosłownie ewryfink :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kpt. Bomba

A co to za roznica mieszkac a byc zameldowanym ?

Pojazd rejestruje sie w tym samym urzedzie miasta w ktorym posiada sie zameldowanie conajmniej tymczasowe.

Nie ma pojecia "bo ja tu mieszkam".

Zadzwon sobie do Wydz Komunikacji albo najlepiej podjedz to dowiesz sie dokladnie jak to wyglada bez zbednego bicia piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz adres w dowodzie osobistym, jeśli nie masz wogóle bo nie jest to teraz wymagane faktycznie, to może mozna zalatwić sprawę tak jak pisze rooland, nie wiem. Wiem , żę liczy się stały adres. Tymczasowy to pozwala się np. rozliczać z urzędem skarbowym , a zrejestracją nie od lat rejestruję pojazdy na kogoś z Łodzi.

"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taką sytuację jak ty Finton , tak jak napisał rooland , idziesz do wydziału meldunków i prosisz o zaświadczenie o czasowym zameldowaniu , mogą jednak robić baby problem więc niech dadzą Ci dokument potwierdzający daty zameldowania twojego czasowego w Łodzi , z tym tuptasz do wydziału komunikacji i rejestrujesz motonga , jeżeli ktoś będzie robił problem , DOMAGAJ się że chcesz napisać OŚWIADCZENIE że mieszkasz na terenie Łodzi , pracujesz , nie wiem uczysz się , masz żonę , dziewczynę , rodziców , babcie ... i jesteś na stałe związany z tym miastem , to załatwia całkowicie już wówczas sprawe. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda ci się zarejestrować pojazd na siebie z Łódzkimi blachami na podstawie tymczasowego zameldowania to daj znać.

"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za podpowiedzi - w najbliższym czasie będę się wybierał do urzędasów i mam nadzieje że pójdzie tak jak to Okropna mówi. A tym czasem szerokości życzę w te ostatnie słoneczne dni. A tak dokładniej to co ma być napisane w tym oświadczeniu - Okropna?

Edytowane przez Finton (wyświetl historię edycji)

Ślązak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie .. ktos sie orientuje jakie koncowki numerow teraz daja ?

Na miejscu Sobie wybierasz spośród kilku zaproponowanych, o bardzo rozbieżnych końcówkach, początkach i środkach...

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kto na forum pracuje w Wydziale Praw Jazdy I Rejestracji Pojazdów? (kiedyś ktoś się chwalił) :smile: będę miał moto do zarejestrowania...

Druga sprawa to przegląd 0 ?? Moto w garażu a śnieg po kolana ;P  

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dziś byłem US (na szczęście miła Pani) 20 min roboty... potem przed 16 Wydział Rejestracji czy jak mu tam... próbne "czerwone" blachy 44 pln i dopiero można przegląd zrobić, a i od razu musisz według "prawa" ubezpieczenie wykupić, bo czasowa rejestracja to też rejestracja... jutro przegląd nr 0 i później znów do US i Smugową... Życie!

 

A najlepsze Pan w Avivie mówi bym od razu do konkurencji dzwonił bo oni na motocykle to nic nie maja, w HDi mam Kawę ale nikt nie odbiera, w Linku4 od ręki ale NX500 co to jest nie ma takiego motóra ;)

 

to Zidus, Sobol powodzenia... :smile:

Edytowane przez elfeti (wyświetl historię edycji)
motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem blachę, więc mogę napisać info z pierwszej ręki, może komuś się przyda.

Jestem zameldowany w miejscowości A, a chciałem zarejestrować pojazd w miejscowości B.

Należy iść tam gdzie wydają meldunki w miejscowości B, wziąć wniosek o pobyt tymczasowy (więcej niż 3 miesiące, maks 5 lat), wypełnić - dostaniesz (albo prosisz) o papier z potwierdzeniem.

Idziesz do wydziału komunikacji, gdzie dajesz w/w potwierdzenie, że przebywasz w miejscowości B, dostajesz świstek z oświadczeniem, że na pewno tutaj zamieszkujesz (pod groźbą kary 2 lat pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań), wypełniając należy podać jakiś powód (wątpię, żeby ktokolwiek to kiedyś weryfikował).

Odbierasz miesięczne pozwolenie czasowe, które należy wymienić na normalny dowód (mi powiedzieli, żeby po 3 tygodniach przyjść).

 

ps. u mnie odbyło się bez żadnych komplikacji, ponieważ sprzęt był już zarejestrowany w PL, posiada aktualny przegląd jak i oc (chociaż o to się nie pytali akurat)

Edytowane przez crucial (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam taki dilemat ... placilem podatku od zapkupu motocykla i nie wiem czy musze go zarej. w Bukowcu gdzie mieszkam ...

Poprzednie wlasciciel nie zmienil tablice ... (motocykl z Bydgosciu a chlopak ze Wroclawiu) ...

Kupilem moto 9 Marca ... mam jeszcze czas jezeli MUSZE go zarejestrowac? (ile to kosztuje???)

[cholera jak trudno pisac po polsku! Ale sie smeczylem!] :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy opłacić 2% podatek (druk PCC-3) - (na to jest 14 dni od dnia zakupy),

jak się domyślam opłaciłeś, tam gdzie jesteś zameldowany.

 

Natomiast zarejestrować możesz gdzie chcesz, nie ma to nic wspólnego z opłatą skarbową,

teoretycznie masz na to 30 dni, jednak nie ma żadnej kary ani konsekwencji, jeśli tego nie zrobisz.

Jednak zawsze lepiej jest mieć sprzęt zarejestrowany na siebie.

Jeżeli motocykl był zarejestrowany już wcześniej w Polsce to koszt przerejestrowania wynosi 123,50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy opłacić 2% podatek (druk PCC-3) - (na to jest 14 dni od dnia zakupy),

jak się domyślam opłaciłeś, tam gdzie jesteś zameldowany.

 

Natomiast zarejestrować możesz gdzie chcesz, nie ma to nic wspólnego z opłatą skarbową,

teoretycznie masz na to 30 dni, jednak nie ma żadnej kary ani konsekwencji, jeśli tego nie zrobisz.

Jednak zawsze lepiej jest mieć sprzęt zarejestrowany na siebie.

Jeżeli motocykl był zarejestrowany już wcześniej w Polsce to koszt przerejestrowania wynosi 123,50 zł.

 

Crucial, baaaaarzo ci dziekuje! :smile:

Masz racje, chyba warto zarejetrowac go i mam to z glowy :whistling:

 

Jeszcze raz wielki dzieki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprzednie wlasciciel nie zmienil tablice ... (motocykl z Bydgosciu a chlopak ze Wroclawiu) ...

 

Jeśli ostatni właściciel nie przerejestrował moto to pamiętaj, że musisz mieć tzw. ciągłąść umów to znaczy to sprzedający powinien dać Ci umowy pośrednie :smile:

 

Pracuje w Wydziale Komunikacji więc jeśli masz pytania to pisz. A jeśli masz problem z językiem polskim to mogę przesłać Ci wniosek o rejestrację, który możesz wypełnić w domu żeby nie stresować się w urzędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ostatni właściciel nie przerejestrował moto to pamiętaj, że musisz mieć tzw. ciągłąść umów to znaczy to sprzedający powinien dać Ci umowy pośrednie :smile:

 

Pracuje w Wydziale Komunikacji więc jeśli masz pytania to pisz. A jeśli masz problem z językiem polskim to mogę przesłać Ci wniosek o rejestrację, który możesz wypełnić w domu żeby nie stresować się w urzędzie...

Dzieki Edyta :smile:

Jutro zadzwonie do poprzedniego wlasciciela i poprosze go zeby mi wyslal jego umowa. Wstarcy kopie czy musi byc origynal??

 

Misle ze bede go zarejestrowac wkrotce ... pytanie: czy musze? Crucial mowil ze nie ale ty napewno wiesz no? :smile:

 

i dzieki za pomoc z wnioskiem - dam ci znacz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...