Skocz do zawartości

Kamera Na Moto


zciwo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy oszczędziłem trochę na kamerce i na początku kupiłem wideo rejestrator za 100zł z rtveuroagd :smile: Jak go szybko kupiłem tak go szybko oddałem :P

Później dołożyłem i za 300zł w Juli kupiłem Marquant action cam HD 720p. Rewelacji super nie ma, ale coś już tam widać z nagrania :smile: Mocowanie na lusterku, przez to obraz trochę drży, na kasku lepiej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciekaw jestem jak duża różnica jest pomiędzy SDHC (Secure Digital High Capacity) a SDXC (Secure Digital Extended Capacity) bo jeśli między nimi nie ma przepaści technologicznej to chyba nie warto przepłacać kupując nowszą wersji XC

 

Przecież SDHC to technologia do 32GB, a SDXC powyżej 32GB - tylko taka różnica o ile się nie mylę.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kart powiem tylko że mam Sandiska Extreme coś tam. Prędkość zapis/odczyt ok 90mb. Nie warto. Kosztuje prawie 2-3 razy tyle co zwykła klasy 10. A różnic prawie w ogóle. Robiłem testy zapisu i odczytu. Jednym słowem nacialem się. Nigdy więcej.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kart powiem tylko że mam Sandiska Extreme coś tam. Prędkość zapis/odczyt ok 90mb. Nie warto. Kosztuje prawie 2-3 razy tyle co zwykła klasy 10. A różnic prawie w ogóle. Robiłem testy zapisu i odczytu. Jednym słowem nacialem się. Nigdy więcej.

a ja jako fotograf ktory przerobił juz wiele kart, powiem ze nie ma lepszych kart jak Sandisk i pomimo że jest droższa to nie wiem skąd ci sie wzięła cena 3x droższa od innych?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz z innej beczki, gdzie najlepiej przykleić kamerkę? próbowałem na czubku kasku ... i brała albo za mało, albo za nisko ... jakieś porady? z boku ? hmmm ?

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy masz opcje rotacji obiektywu etc.

moj soniasz nie ma, ze wzgledu na wloty powietrza w kasku umiejscowiony jest lekko z boku, co odbija sie na lekko przechylonym obrazie..lapie sporo-zalezy jaki kat lapie-120, 170 stopni?

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odbija sie na lekko przechylonym obrazie

 

w kamerach contour jest obrotowy obiektyw i można obrócić go 15 stopni jak i 180 w zależności gdzie montujemy kamerę... ale każdą ma swoje plusy i minusy ;) 

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz z innej beczki, gdzie najlepiej przykleić kamerkę? próbowałem na czubku kasku ... i brała albo za mało, albo za nisko ... jakieś porady? z boku ? hmmm ?

to umiesc ją nie za wysoko, ani nie za nisko  :decayed:

moją umiesciłem tak ze obraz jest idealny i podoba mi sie takie ujecie jak widać kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłeś opcji redukcji wstrząsów z youtube? zaraz choroby morskiej dostanę ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy ktoś to już wrzucał:

Porównanie GoPro Hero2 i Soniacza HDR-AS15. Jak dla mnie Sony tutaj wymiata jeśli chodzi o stabilizację. Sam się rozglądam za kamerką i chyba padnie na Sony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

wrzucam obiecany filmik z kamery ipq. Nie ma szału ale jak za 400 pln to i tragedii nie ma :smile: Zdecydowanie lepiej wypada nowy gs 1200.. cuudo :smile:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ic2jKdhk0BI

naprawde jak na 720p to bardzo przyzwoity obraz nie narzekaj prosze, bo jakosc jest naprawde fajna :smile:

 

a dla tych co mają soniacza, jak ja mam miłą nowine, jest już update softu. Nareszcie jest 1080 w 60fps:biggrin:

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy SONY Action Cama mala prosba: Czy mozecie sprawdzic czy po upgrade softu nagrywa w koncu dzwiek w 60fps  czy nadal nie ??

 

P.S. Jakiego mocowania do kasku uzywacie do tego SONY ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kamerze GOCLEVER DVR SPORT GOLD ? Parametry ma chyba całkiem przyzwoite i nagrywa też nie najgorzej. W zestawie jest kilka uchwytów i pilot. W dodatku ma duży dotykowy ekran.

 

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chippe,

dzięki za info o nowym sofcie - nie często zaglądam na strony soniacza ;)

upgrade complete - 1080p i 60fps b.ładnie nagrywa ;)

 

fajnie również, że dali tryb water mode do zdjęć - przyda mi się na nurkowaniu.

 

teraz tylko trzeba zakupić kartę sdxc conajmniej 64gb i class 10.

 

fat,

1080p i 60fps jak najbardziej jest dźwięk (bo niby czemu miałoby nie być).

soniasz nie nagrywa dźwięku w trybie slow i sslow.

co do mocowania na kask - używam uchwytu, który był w zestawie - przyklejanego do kasku - przy 200km/h kamera nie odleciała, więc jest ok ;)

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał bym raczej:

plus dla SONY => obiektyw Carl Zeiss® Vario-Tessar®, stabilizacja Steady Shot (chyba mechaniczna, bo też do końca nie znalazłem info)

plus dla Hero => brak danych o stabilizacji obiektywu ;) (ale jeśli byłaby takowa, to trąbiliby o tym wielkimi literami hihi)

Edytowane przez weelkoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaquzie, mam prośbę, czy możesz podać ile cm wynoszą wymiary zaznaczone na grafice poniżej
s780sonyhdras15incase.jpg
A - wysokość wraz ze stopką montażową
B - długość od obudowy obiektywu do połowy stopki montażowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A- ~80mm

B- ~55mm

 

z ciekawosci- skad pytanie?;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sprawdzić czy dałoby się ją zamontować w audi na kratce nawiewu przedniej szyby (jako rejestrator trasy) - niestety opierać się będzie o szybę

gopro jest krótsza i mieści się - dzięki za info



jaquzie, jeszcze jedno pytanie: czy to prawda że soniacz nie posiada funkcji zapętlenia zapisu (tak jak jest w gopro)? :-/

 

20130504204433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...